Mēness cikliskums

Vai Mēness fāzes ietekmē arī cilvēku pašsajūtu? Augošā Mēnesī un arī Pilnmēnesī man šausmīgi sāp galva. Zāles nelīdz. Kas ir Mēness lunārās dienas? Kā tās ietekmē cilvēka veselību?

Mēness ir 27 miljonus reižu mazāks par Sauli, bet atrodas 374 reizes tuvāk Zemei un ļoti būtiski ietekmē dabas parādības un visas dzīvības izpausmes uz mūsu planētas.

Arī cilvēka diennakts bioloģiskie ritmi ir atkarīgi no Mēness griešanās ap Zemi. Mēness ap Zemi veselu apli veic 28 - 30 diennaktīs, bet tā cikls - no jauna līdz jaunam Mēnesim - ilgst 30 dienas. Taču puse no kalendārā gada Mēness cikliem ir nepabeigti - 29 dienas, kas cilvēkiem izraisa lielu psiholoģisko spriedzi. Nepabeigtā cikla mēnešos viņiem rodas daudz problēmu, pārbaudījumu un grūtību, īpaši - kritiskajās dienās. Ja Mēness ciklā ir 30 kalendāro dienu, tā ietekme uz cilvēku izpaužas daudz labvēlīgāk.

Cikli

Mēness cikls sastāv no četrām fāzēm, kas saistītas ar tā stāvokli attiecībā pret Sauli. Jauns Mēness - tā ir Saules un Mēness savienošanās, bet Pilnmēness - savstarpēja opozīcija. Mēness ietekmes veidus nosaka divi stāvokļi: kad tas aug un kad dilst. Turklāt Mēness ciklā ir četri svarīgi punkti: jauns Mēness, Pilnmēness, pirmā un trešā ceturkšņa dienas. Cikla katra fāze ilgst apmēram nedēļu.

Papildus Mēness ritmam pastāv arī cilvēka individuālais ritms, kurā par pirmo Mēness cikla dienu uzskata viņa dzimšanas dienu. Individuālais ritms ir nemainīgs no cilvēka dzimšanas brīža līdz viņa nāvei. Daudzi pētnieki uzskata, ka šī ritma zināšana ļauj izvairīties no bīstamām situācijām, iegūt maksimāli daudz enerģijas ceļā uz sevis izzināšanu un pašrealizēšanos. Viņi pieņem, ka Saules, Mēness un citu planētu savstarpējais izvietojums bērna ieņemšanas brīdī uzliek tam kosmisko zīmogu, tādējādi nosakot viņa skeleta un ķermeņa formu, prāta spējas, rakstura iezīmes, dzīves ilgumu, kā arī norāda uz iespējamām slimībām, kuras dzīves laikā var provocēt planētu savstarpējais stāvoklis. Tiesa, cilvēks pats var ietekmēt savas konstitucionālās īpatnības, it kā veidot sevi no jauna.

Atklāts, ka Mēness gravitācijas ietekmē notiek Zemes cietās virsmas deformācija 50 cm vertikālā un apmēram

5 cm horizontālā virzienā. Vēl spēcīgāk šī ietekme skar Zemes ūdens vidi - tie ir bēgumi un paisumi pasaules okeānu krastu zonās. To maiņa notiek pēc katrām 12 stundām un 25 minūtēm. Šāda ietekme uz šķidro vidi izpaužas arī dzīvo organismu uzvedībā, atspoguļojas cilvēka apziņā un psihē, garastāvoklī un emocijās.

Katras Mēness dienas gravitācijas un enerģētiskā iedarbība ir atkarīga no tā leņķa attiecībā pret Sauli, kurš ik dienu mainās apmēram par 12 grādiem. Tāpēc arī Mēness ietekme uz cilvēku katru dienu ir savādāka. Ja šo enerģiju izmanto pareizi, noteiktās Mēness dienās organisms var pilnīgi atkopties no visām kaitēm, taču, ja cilvēks pārkāpj šos bioritmus, slimības var arī padziļināties, īpaši - hroniskās.

Ķīnas medicīna pierādījusi, ka 12 svarīgākie orgāni, kas saistīti ar atbilstošiem enerģētiskiem kanāliem, reizi diennaktī izjūt divas stundas ilgu aktivitātes uzplūdu vilni un tikpat ilgu atplūdes vilni, kad tas tiek apasiņots minimāli. Šajā laikā Mēness paātrina vai palēnina cilvēka audos notiekošos bioķīmiskos procesus.

Jauns mēness

Paaugstinoties Mēness un Saules gravitācijai, cilvēka ķermeņa masa sarūk, šķidrums no galvas tiecas uz leju un vienmērīgi sadalās pa organismu, paātrinās vielmaiņas procesi, aktivizējas psihiskie traucējumi. Laiks attīrīt ādu, organismu papildināt ar mikroelementiem, gremdēties siltā vannā, jo šķidrums labi iesūcas organismā un nokļūst dziļi ķermenī. Jauns Mēness ļoti spēcīgi ietekmē vīriešus. Viņi kļūst agresīvi, nervozi, biežāk gadās infarkti. Sievietes turpretim aktīvāk reaģē uz Pilnmēnesi.

Mēness pirmajā fāzē aktivizējas galvas smadzeņu garozas un ķermeņa augšējās daļas orgānu funkcijas. Šajā laikā ieteicams sākt jebkuru atveseļošanās ciklu, mēģināt atbrīvoties no sliktiem ieradumiem, kas kaitē veselībai, jo, Mēnesim augot, pieaug arī vēlme atgriezties pie vecā dzīvesveida. Tad atliek vien saņemties un izturēt, lai fizioloģiski pārkārtotos, jo veco ieradumu spēks un vielmaiņas procesu raksturs darbojas tikai līdz nākamajam jaunajam Mēnesim, proti, jaunajā Mēness ciklā cilvēkam ir dota iespēja dzīvot pa jaunam.

Mēness otrajā fāzē pakāpeniski pieaug Mēness un Saules gravitācija, organismā esošā enerģija un šķidrumi, arī šlakvielas (īpaši - apmeklējot pirtis) tiecas izkļūt ārpusē, asinsrite strādā ar pilnu jaudu, ķermeņa masa palielinās. Pienācis ļoti labvēlīgs brīdis ķermeņa attīrīšanai, vieglam enerģijas patēriņam, tāpēc tieši šajā laikā vajadzētu ieplānot resnās zarnas, aknu un nieru profilaktisku attīrīšanu. Savu organismu cilvēks vislabāk var attīrīt Mēness kalendāra 11. - 14. dienā. Arī badošanos tad viegli pārciest, bet iegūtais efekts ir daudzu dienu vērts. Mēness otrajā fāzē jāierobežo fiziskā slodze, jāatturas no operācijām (tās labāk atlikt uz trešās fāzes beigām). Šajā fāzē gravitācijas un enerģētiskās iedarbības centrs atrodas krūšu un vēdera zonā, aktivizējas plaušas, vēdera orgāni un mugurkauls krūšu daļā. Ja tur ir slēpta patoloģija, tā saasināsies.

Pilnmēness

Mēness un Saule uz Zemes biosfēru šajā laikā iedarbojas maksimāli pretēji. Mūsu organisms atrodas stresā, jo enerģija un šķidruma plūsmas no iepriekšējā, paplašinātā stāvokļa sāk virzīties uz iekšu, atgriezties dziļumā. Cilvēku pārņem gluži vai pārdabiski spēki, gribas aktīvi kustēties, fiziski darboties. Enerģija sit augstu vilni, pievelk pretējais dzimums. Rodas nepārvarami vilinājumi, ir kolosāla enerģijas atdeve. Tieksme uz pretējo dzimumu saistīta ar Mēness gravitācijas iedarbību uz dzimumorgānu apvidu, organisms šajā laikā ir vissaldkārākais. Pilnmēness paātrina olšūnu apaugļošanos un nonākšanu dzemdē. Tas ir labākais laiks bērnu ieņemšanai.

Mēness trešajā fāzē cilvēka organismā vēl spēcīgāk tiek saspiesta enerģija un šķidrums. Šajās dienās jāizvairās no lielām fiziskām slodzēm un vēdera dzīrēm, kas var kļūt par stresa iemeslu.

Mēness ceturtajā fāzē cieš organisma augšējā un lejas daļa. Enerģija un šķidrums lielos daudzumos traucas uz galvu un pēdām, izraisot tur nosprostošanās, sastāvēšanās procesus (var veidoties trombi) un radot arī asins deficītu, kam sekas var būt ģībšana un pat ekstremitāšu tromboflebīts. Ķermeņa masa samazinās uz šķidruma un šlakvielu izvadīšanas rēķina, sievietēm beidzas menstruālais cikls, pieaug pasivitāte, noslēdzas visi Mēness cikla procesi. Šajā laikā arī ieteicams pievērsties organisma attīrīšanai (labvēlīgas ir klizmas), vērts apmeklēt sausās un slapjās pirtis. Arī dažādas lokālas kompreses uzsūc visu lieko no cietušajiem orgāniem un audiem. Ceturtajā fāzē intīmās attiecības nav ieteicamas, vēlama mērenība, toties jaunas iespējas paveras badošanās piekritējiem. Tai labvēlīga ir 23., 26. un 29. Mēness diena, kad gavēt var 24 - 48 stundas. Ja paredzēta ilgstoša atslodze, to vajadzētu uzsākt Mēness fāžu sākumā. Prakse rāda, ka badošanās nesokas Mēness pirmajā un trešajā fāzē, jo tad ķermenis tiecas saspiesties un viss, kas nonāk organismā, virzās pēc iespējas dziļāk un tur uzkrājas. Šajā laikā prātīgāk ir lietot noteiktas diētas, fitopreparātus, zāles, mikroelementus, vitamīnus. Vislabāk badošanos sākt otrās un ceturtās fāzes sākumā, kad barības saite ar organismu pārtrūkst daudz vieglāk un nesāpīgāk, turklāt attīrīšanās notiek visefektīvāk.

Dzīve saskaņā ar Mēness kalendāru ļauj saglabāt stabilu veselību, efektīvāk un ātrāk izārstēt slimības. Lai cilvēks būtu vesels un varētu pilnvērtīgi dzīvot šajā pasaulē, viņam vajag ļoti daudz spēka un centības, lai atkal un atkal atjaunotos.

***

Sākt vai beigt badošanos nedrīkst Mēness 1., 4., 9., 11., 15., 19., 23., 26. un 29. dienā, jo tās enerģētiski ir ļoti smagas. Šajās dienās ar cilvēkiem notiek visvairāk nelaimju un sarežģījumu. Turklāt organisma nespēja pielāgoties gravitācijas un enerģētiskajām plūsmām izraisa nelabvēlīgas sekas - rodas vai saasinās smagas hroniskas slimības.

Mēness ciklā ar 30 dienām 6., 7., 16., 24. un 28. diena ir visādā ziņā labvēlīgas. Tās cilvēkiem dāvā gan fizisku, gan dvēselisku attīrīšanos, paaugstina viņu adaptīvās spējas, normalizē organisma homeostāzi (spēju uzturēt nemainīgu organisma iekšējo vidi un funkciju normālu darbību) un veicina pilnīgu izveseļošanos.