Jauns mēness

Paaugstinoties Mēness un Saules gravitācijai, cilvēka ķermeņa masa sarūk, šķidrums no galvas tiecas uz leju un vienmērīgi sadalās pa organismu, paātrinās vielmaiņas procesi, aktivizējas psihiskie traucējumi. Laiks attīrīt ādu, organismu papildināt ar mikroelementiem, gremdēties siltā vannā, jo šķidrums labi iesūcas organismā un nokļūst dziļi ķermenī. Jauns Mēness ļoti spēcīgi ietekmē vīriešus. Viņi kļūst agresīvi, nervozi, biežāk gadās infarkti. Sievietes turpretim aktīvāk reaģē uz Pilnmēnesi.

Mēness pirmajā fāzē aktivizējas galvas smadzeņu garozas un ķermeņa augšējās daļas orgānu funkcijas. Šajā laikā ieteicams sākt jebkuru atveseļošanās ciklu, mēģināt atbrīvoties no sliktiem ieradumiem, kas kaitē veselībai, jo, Mēnesim augot, pieaug arī vēlme atgriezties pie vecā dzīvesveida. Tad atliek vien saņemties un izturēt, lai fizioloģiski pārkārtotos, jo veco ieradumu spēks un vielmaiņas procesu raksturs darbojas tikai līdz nākamajam jaunajam Mēnesim, proti, jaunajā Mēness ciklā cilvēkam ir dota iespēja dzīvot pa jaunam.

Mēness otrajā fāzē pakāpeniski pieaug Mēness un Saules gravitācija, organismā esošā enerģija un šķidrumi, arī šlakvielas (īpaši - apmeklējot pirtis) tiecas izkļūt ārpusē, asinsrite strādā ar pilnu jaudu, ķermeņa masa palielinās. Pienācis ļoti labvēlīgs brīdis ķermeņa attīrīšanai, vieglam enerģijas patēriņam, tāpēc tieši šajā laikā vajadzētu ieplānot resnās zarnas, aknu un nieru profilaktisku attīrīšanu. Savu organismu cilvēks vislabāk var attīrīt Mēness kalendāra 11. - 14. dienā. Arī badošanos tad viegli pārciest, bet iegūtais efekts ir daudzu dienu vērts. Mēness otrajā fāzē jāierobežo fiziskā slodze, jāatturas no operācijām (tās labāk atlikt uz trešās fāzes beigām). Šajā fāzē gravitācijas un enerģētiskās iedarbības centrs atrodas krūšu un vēdera zonā, aktivizējas plaušas, vēdera orgāni un mugurkauls krūšu daļā. Ja tur ir slēpta patoloģija, tā saasināsies.