JAUNAVA - Saturna laikmeta zīme

2. septembrī, plkst. 16.50 planēta Saturns uzsāka savu vairāk nekā divus gadus ilgo - līdz pat 29.10.2009 - ceļu pa Jaunavas zīmi.
Tā kā astrologi latviešu tautu uzskata par Jaunavas zīmei atbilstošu, šo laiku gan tauta, gan katrs individuāli izjutīsim jo īpaši spilgti.

Lai vieglāk saprastu gaidāmo laiku, ir jāsaprot, kas ir Saturna tēmas cilvēka dzīvē, un kādu enerģētiku, kādas dzīves sfēras pārvalda Jaunavas zīme.

Astronomiski ikviena planēta noteiktā laika posmā iziet visas divpadsmit zodiaka zīmes. Saturna cikls noslēdzas un sākas no jauna vidēji 29,5 gados, katrā zodiaka zīmē pavadot aptuveni 2,5 gadus. Tā ir pati lēnākā Saules sistēmas planēta, kas cilvēkam vēl redzama ar neapbruņotu aci.
Saturns astroloģijā simbolizē laika tecējumu, pieredzi, pārbaudījumus, stabilitāti, pašdisciplīnu, pacietību, izturību, pieticību. To mēdz dēvēt par "likteņa planētu". Saturns ir kā lielais Skolotājs - stingrs, bet taisnīgs. Visa tā darbība ir vērsta uz to, lai piespiest cilvēku paraudzīties dziļāk uz sevi un notiekošo.

Cilvēkiem, kuriem laika izjūta kavējas, Saturna disciplīnas gadi var šķist kā nebeidzamu pārbaudījumu virknējums. Kas Saturna eksāmenos saskata tikai slogu un nastu, izbaudīs pietiekami daudz rūgtu atziņu, kamēr nemainīs savu skatījumu. Atslēgas vārds ir atbildības sajūta. Lai no Saturna "izspiestu" labumu, cilvēka sirdsapziņai ir jābūt tīrai kā kalna strautam. Saturns atlīdzina, piešķirot cilvēkam varu un autoritāti.

Saturns uzdzen bailes, tas atrod visas slēptākās vietiņas, tas vienmēr zina, kurā skapī slēpjas mūsu skeleti. Jaunavas zīmē Saturns sēj bailes par veselību, sīkām mīļlietiņām, darba apstākļiem, profesionālo varēšanu, mājdzīvniekiem. Šīs tēmas turpmāko pāris gadu laikā liks sirsniņām notrīcēt.

Kāda bija Saturna gaita iepriekšējos pāris gadus, jautājiet izturības pārbaudes un dzīves eksāmenus nokārtojušo Lauvas zīmē pārstāvjiem. Daudzi atbildes vietā smagi nopūtīsies!

Savs kaktiņš, savs stūrītis

Turpmāk Saturna enerģija zemes dzīvi uzstrāvos caur Jaunavas zīmes vibrācijām. Un Jaunavas zīmei mūsu ikdienā atbilst prakticisms, mērķtiecība, saimnieciskums un taupība. Labākie palīgi Jaunavai, jautājumus risinot, ir reālisms un aprēķins, sistemātiskums un plānošana, loģika un kritika.

Zemes stihija Jaunavai piešķir iekšēju lēnīgumu, inertumu, vērību un stabilitāti. Jaunava lēni un uzmanīgi pieņem jauninājumus, pārmaiņas un var baidīties no kardinālām reformām.

Jaunava ir tipisks "darbaholiķis", kas pati šo apzīmējumu uzskata par komplimentu.

Šās zīmes tēmas ir tirdzniecība, sagāde, apkalpojošais sektors plašākā nozīmē, grāmatvedība, pasta, medicīna, homeopātija, dziedniecība, valsts inspekcijas, redakcijas, bibliotēkas. Arī pedagoģijā ir ļoti daudz no Jaunavas pedantiskuma un kārtības.

Jaunavas zīme cilvēka organismā saistāma ar zarnu traktu un nervu sistēmu kopumā.

Jaunavai vienmēr ir tieksme klasificēt, censties visu iekļaut shēmā - salikt pa plauktiņiem. Jaunava labi saredz detaļas, kas var novest pie iestigšanas sīkumos, kad zūd spēja redzēt kā vienotu veselumu. Sadzīvē tas izpaužas kā čīkstēšana. Kā novērots, Jaunavas zīmē dzimušajiem patīk kritizēt, tādēļ Saturna viesību laikā skabarga citu acī būs vieglāk pamanāma nekā baļķis savējā.

Kopumā latviešu tautai kā Jaunavas zīmes pārstāvei gaidāms pārdomu pilns un atbildīgu soļu laiks.

Paredzējumi jeb biznesa idejas

Iepriekšējiem gados Saturns pārbaudīja cilvēku spēju priecāties par radošo visapkārt, tagad kārta pienākusi iztirzāt profesionālisu jebkurā dzīves jomā.

Turpmāko divu gadu laikā, kamēr Saturns pārraudzīs Jaunavas zīmi, lielas pārmaiņas skars veselības aprūpi, pensiju sistēmu, pasta pakalpojumus (kā redzams, vilciens jau ir sakustējies), skolvadību. Domājams, ka parādīsies arvien vairāk jaunas privātās veselības iestādes.

Daudz vairāk rūpju un raižu būs lauksaimniekiem, kā arī tiem, kas cer zemes tirgū iedzīvoties vieglā peļņā. Nekustamo īpašumu jomā cilvēkus vairāk interesēs savs kaktiņš, savs stūrītis zemes, mazāk - spekulācijas.

Būvniecībai šis būs daudz sekmīgāks laiks. Modē nāks senlatvisks un dabīgs materiāls. Celto māju mūžs būs ilgāks, tās būs kvalitatīvākas, ekonomiskākas, praktiskākas un rūpīgāk inventarizētas. Guļbūvēm tiks dota zaļā gaisma. Arī citās dzīves sfērās pienāks senlatviešu gara atdzimšana. Piemēram, sudraba un tautiskās rotās. Amatniekiem restaurācijas darbi var būt īstena sidraba rene.

Brīdinājums: kredītu eiforijai pienācis gals. Sasaistot precīzo laiku, kad Saturns ieiet Jaunavas zīmē, ar Latvijas galvaspilsētu, "zem sitiena" nokļūst banku sektors, apdrošināšana, okultās sfēras. Jāatzīst, ka dziednieku brālībai būs jāpieņem svarīgi organizatoriski lēmumi, piemēram, nopietnāka šā aroda sertifikācija vai organizēšanās zem viena karoga. Jā, arī valsts dienesti beidzot pievērsīs uzmanību šā aroda naudas kalvēm. Smaga roka būs revidentiem un inspekcijām. Par laimi, arī birokrātijai ir lielas iespējas pašattīrīties.

Lai arī zinātnei Latvijā pienākuši vēlīgi laiki, šo posmu zinātnieki atcerēsies kā birokrātisku, naudas plūsmu stingri kontrolējošu.

Pārtikas industrijai un sabiedriskajai ēdināšanai ieteiktu apmierināt pieaugošo veģetāriešu vēlmes un padomāt par šā tirgus segmenta pārklāšanu.

Stiprinoties ekonomiskajam stāvoklim un valsts varēšanai, ārzemēs aizklejojušie strādnieki lēnām meklēs ceļu mājup.

Pilsētu daiļdārznieku veikumu cilvēki spēs atzinīgi novērtēt. Laiks, kad katram latvietim ir "roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu iet". Sētnieka arods var tik novērtēts.

No politiskajām partijām lielāku ievērību izpelnīsies konservatīvās vai tautiski orientētas, kas sludinās darba tikumu.

Saturna vēsts Zodiaka zīmēm

Jaunais Saturna stāvoklis debesjumā atnesīs būtiskas pārmaiņas arī katram individuāli. Viss atkarīgs no tā, kāda ir cilvēka "horoskopa zīme" jeb, citiem vārdiem sakot, kādā zodiaka zīmē viņa dzimšanas brīdī atradās Saule.

Daži Saturna "taisno tiesu" sajutīs īsāku laiku, citi - vai visu divu gadu garumā.

Bet Saturnu nevaram skatīt atrauti no iespēju planētas, labvēļa un "kosmiskā rauga" Jupitera, kas 18. decembrī, pārejot Mežāža zīmes robežu, stiprinās visas Zemes zīmes (Vērsis, Jaunava, Mežāzis) un attīstīs Ūdens zīmes (Vēzis, Skorpions, Zivis). Turklāt Saturna un Jupitera harmoniskā saspēle nākamā gada sākumā radīs situācijas, kas veicinās Ūdens un Zemes stihiju pārstāvju izaugsmi.

Īpaši spēcīgi Saturna cikls skars tos, kas minētajā laika posmā svinēs 14., 21. un 28. dzimšanas dienu.


AUNS
Iekšējais dīdītājs nostrādās nevainojami. Līdz pat gada beigām sekmīgs laiks "izsist" jaunus projektus, lai pēcāk nopietni pacīnītos par vietu zem saules. Tā kā priekšroka tiks dota lēnīgajiem, trauksmainajiem atliek sevi saraut uz visām debess pusēm vai pielietot savu turboenerģiju attiecīgā vidē.

 

VĒRSIS
Viens no nākamā gada lutekļiem, kuram debesmana kritīs teju no gaisa. Kā studentam, kurš visu gadu mācījies, sesija ir viens pīpis. Gribēsies paslinkot un pabaudīt darba saldos augļus. Neparasti atgadījumi var ielikt rokās medni no koka.

 


DVĪŅI
Nepastāvības vairāk nekā sirdsmiera. Normāls Dvīņu "agregātstāvoklis". Dzīve pārbaudīs pastāvību un to, vai "rokas darba nebijās" un "zinājās padarīt". Kā viens darbs pie malas, nākamais jau acis biedē. 2007. gada nogale var nostādīt viens pret vienu ar sabiedrību kā izaicinājums sabiedriskai aktivitātei.

 


VĒZIS
Stāvot lielās krustcelēs un vēl un vēl uzdodot sev jautājumu, vai palikt kur esmu vai pakot paunas ceļā uz Lielo Nezināmo, priekšroka tiks dota pastāvīgajam. Kādēļ? Tādēļ, ka tā piedāvās arvien jaunus izaicinājumus, tā neko īsti nemainot. Teiksim, mājās sēdēšanu aizstāt ar interešu klubiņu - lūk, Vēzīša, izaicinājums.

 

LAUVA
Lauva viltīgi smaida. Pa bruģi ar glauniem ratiem nekur tālu vis nevarēja tikt. Bet laiks dziedē visas brūces, tagad var tās aplaizīt lepnā vientulībā. Nav nemaz tik slikti, ja kuram katram nenāk prātā dimdināt ar sīkām prasībām pie namdurvīm. Radošuma meklējumi sevī. Liela dūša jauniem uzsākumiem var būt līdz pat gadu mijai.

 


JAUNAVA
Šā Saturna "laikmeta zīme". Vai kāds baiļojas par priedes lokanumu, kas "kāpās pie jūras stāvēja". Kārtīga Jaunava ir kā vāvere, kas barību ziemas spalgumam meklē laikus. Atbildība un palīdzēšana - kā pestīšana. Tuvākie dabai, zemei un pamatīgumam rūpīgā darbā izsijās zelta graudus, kamēr daudzi citi tik vaidēs un stenēs.

 

SVARI
Domas materializējas, tādēļ atkarībā no attieksmes pret notiekošo sava daļa tiks arī notikumiem līdzās stāvošajiem Svariem. Paklupt aiz savas nesasietās kurpju auklas var katrs, cita lieta, ja tās pamanījies atsiet dzīves biedrs. Skumji, raudulīgi vai traģikomiski - kā vēlies! Sevī radītāju var atrast ikdienišķās situācijās, kurām citi atmetuši ar roku.

 

SKORPIONS
Iziesi sabiedrībā kā svarīga persona. Dāļāsi padomus ar sen neredzētu vēlību un klusītēm ievāksi dividendes. Skorpions turēs svaru kausus savās rokās. Mecenātisms atbrīvos maku lielākam labumam.

 


STRĒLNIEKS
Sajutīsies drusku vīlies, it kā laimes māte būtu gar namdurvīm nostaigājusi nepieklauvējot. Optimismā parādīsies pa vienam otram melnam tārpiņam, kas grauzīs tā, ka smeldz. Gribēsies nolikt pie malas patriotismu un doties kosmopolītiskā pastaigā, teiksim, pa Īrijas dobēm.

 


MEŽĀZIS
Nākamā gada veiksmes putns. Profesionālā varēšana lieliska, forma - perfekta, izdevības - vienreizējas. Dzimšanas diena būs ne tikai kā ikgadēja pārdzimšana, bet arī kā Jaunas dzīves sākums. Apsveicu, jūs esat laimējis ilggadējā loterijā, kuras nosaukums ir "Par īpašiem nopelniem". Kad sirmais akmens izkustas no vietas, visi godbijīgi atkāpjas un ierāda siltāku vietu - tā iederas pasaules kārtībā. Aizmirstas vērtības nāk modē, un te nu Mežāzim priekšrocību gana.

 


ŪDENSVĪRS
Jutīsies kā pie spēkavota pieplacis un laks laimes brīžus aizgūtnēm. Dažreiz tik maz vajadzīgs, lai dzīve liktos kā rožu dārzs: tik vien kā atdot to, kas jau kādreiz piederējis. Pelnīta atpūta un jaunu darbības virzienu zondēšana.

 


ZIVIS
Dzīvīte, dzīvīte, šūpojos tevī... Uzšūpojās līdz zaļam zaram un, traucoties lejā, Zivtiņa pamanīs tālumā arāju, brangu riecienu ēdam. "Vai viņš vēlēsies piepildīt sapņainās trallinātājas vēlēšanās?" nodomās Zelta Zivtiņa. Svētīga atskārsme. Iespēja pierādīt ar saviem darbiņiem, ka viegla dzīve iet rokrokā ar tikumiņu un darbu. Tev izdosies!

 

AUTORS: Kristaps Baņķis
PUBLIUCĒTS: daļēji "Praktiskais Latvietis", 03.09.2007
ILUSTRĀCIJA: Valdis Semjonovs.