Vai septītnieki sola kāzu laimi?

Šogad 7. jūlijā Dzimtsarakstu nodaļās laulībā ir nolēmuši doties daudz vairāk pāru nekā citkārt. Lielo precību pieteikumu skaitu varētu izskaidrot ar zīmīgo datumu - 07.07.07. Daudzi septītnieku uzskata par veiksmes ciparu.

Rīgā jau pavasara mēnešos visās dzimtsarakstu nodaļās šī diena bija pilnībā aizņemta. Kopumā 7. jūlijā Rīgas reģionā vien prognozē aptuveni 1000 laulību reģistrācijas.

Kā novērojuši dzimtsarakstu nodaļu vadītāji, jaunie pāri bieži piesakās arī uz datumiem, kurus dalot ar kādu skaitli, rezultātā iegūst ciparu septiņi, vai arī pašā datumā atrodams cipars septiņi.

Maģiskie „veiksmes" cipari

Sertificēta astroloģe un numeroloģe Inguna Balgalve: - Jo tuvāk nāk vasara, jo vairāk atceramies, ka jūlijā veidojas maģisko „veiksmes" ciparu rinda - 07.07.07. Dažkārt var tikai pabrīnīties, ko tik cilvēki neizdomā, lai padarītu savu dzīvi daudzkrāsaināku. Teju vai katrs otrais uzskata ciparu „7„ par veiksmes cipars, bet tikai nedaudzi var pateikt, kāpēc tieši septītniekam piedēvē šīs īpašības. Ja arī izdodas nosaukt faktus, kas apliecina septītnieka noslēpumainību, tad uz jautājumu:" Kāds tam sakars ar veiksmi?" cilvēks tikai parausta plecus vai atbild, ka nezina.

Numeroloģijā katram ciparam ir sava vibrācija un katram atbilst noteikta dzīves sfēra, par kuru tas atbildīgs. Cipars „7" ir zināšanu un ticības simbols. Tās nav zināšanas, ko mēs iegūstam skolas vai augstskolas solā. Cipara „7"enerģija veidojas no tām dzīves gudrībām, kas vijas cauri gadu tūkstošiem un ir aktuālas arī šodien. Senāk cilvēkus, kas šīs zināšanas nodeva tālāk, sauca par burvjiem vai magiem, šodien viņus dēvējam par garīgiem skolotājiem. Cipars „7" ir arī ticības simbols. Ne tās ticības, ko sludina dažādas reliģijas, bet gan tās, kas mīt katra cilvēka sirdī. Kam cilvēks spēj savā sirdī noticēt - tas top viņa acīm ieraugāms. Šis spēks slēpjas spējā noticēt brīnumam. Un brīnumu savā dzīvē ir piedzīvojis ikviens, kurš tam ir spējis noticēt.

Dzīves gudrība un spēja noticēt brīnumam piešķir ciparam „ 7" veiksmes cipara apzīmējumu.

777 - ciparu kombinācija prasa, lai mūsu domas, vārdi un darbi ir rakstāmi ar vienādības zīmi. Septītnieki paredz, ka cilvēks dzīvo saskaņā ar sevi, sabiedrību un apkārtējo vidi. Šī ciparu kombinācija liek uzņemties atbildību par visu, ko runājam vai darām. Ja to prot, tad veiksme ir cilvēka dzīves pavadone.

Man nav īsti skaidrs kāpēc tāda ažiotāža ap minēto datumu, jo veiksmīgai un laimīgai laulības dzīvei nepietiek ar to, ka divi cilvēki savu „jā" vārdu viens otram pasaka kādā konkrētā datumā. Vēl jo vairāk, ja tieši šajā datumā izteikto vārdu patiesumu pati dzīve rūpīgi pārbaudīs. Bet katrs jau pats izvēlas savu dzīves ceļu un katram pašam par savu izvēli jāuzņemas atbildība.

Novēlu jums dzīves gudrību un sirdij piemītošo ticību, tad katra dzīves diena jums būs veiksmīga!

Vasara jaunlaulātos nelutinās

Savs vārds sakāms arī astrologam Kristapam Baņķim. Šogad debesu zīmes ar latviešiem, kuri naski laulājas siltajos un saulainajos vasaras mēnešos, var izspēlēt nelāgu joku. Planētu cikli met tādus līkločus, ko par labvēlīgiem harmoniskai laulībai būtu grūti nosaukt. Ikdienišķās mīlas jaukumos uzplaukstošā Venēra "nekautrējas" mest atpakaļejošu (retrogrādu) debesu cilpu teju visas vasaras garumā: no 24. jūnija (īpaši spēcīgi 27.07 - 08.09) līdz pat 11. oktobrim. Cilvēku attiecībās mīlas lietas šajā laika posmā iegūst savdabīgu nokrāsu, pārpratumus un nesaskaņas. Protams, katram mākonītim zelta maliņa: neparastie mīlnieki, vecas mīlestības un atkārtotas laulības var smelt jaunu iedvesmu un izpurināt ierūsējušās dvēseles stīgas. Devīze: jo trakāk, jo labāk! Tādēļ pāriem, kas šajā laikā laulājas, jābūt gataviem pacīnīties par savu attiecību gaišo nākotnes mūžīgo starojumu, laikus pagūt pielāgošanās un piekāpšanās iemaņas un vienmēr būt gataviem pārmaiņām. Preciniekiem būs tāda mākslinieciski bohēmiska un neparedzama laulība.

Laika "svētība" nāks ne tikai pār kāziniekiem, bet ietekmēs jebkuru mīlnieku, romantiķi un visu skaisto profesiju pārstāvjus. Jo īpaši Lauvas zīmē dzimušos cilvēkus.

Debesu sakarnieks un attiecību "mute" Merkurs piebiedrojies Venērai, un no 31. maija līdz 24. jūlija arī kustas ačgārni. Šajā laikā tradicionāli iesaka atturēties no nozīmīgu lēmumu pieņemšanas un solījumu došanas. Risks sarunāt lieku vai nerealizējamu lietu ir pārāk liels.

7. jūlijā prieka pamaz

Ikviens astrologs, izvēloties laiku, kad planētas sastājas labvēlīgi konkrētam pārim, ņem vērā arī objektīvo debesu ķermeņu stāvokli. Laulību brīdī dienas debesu "fotoattēls" tiek piefiksēts uz visu šo laulības mūžu. Reti kuram pārim kāzu dienā gribētos redzēt virs savām galvām savelkamies mākoņus...

http://www.astrologi.lv/astro/?id=vestijums

Bet 7. jūlijā mīlniece Venēra atrodas pārāk ciešās stingrā Saturna skavās, kas liecina par mīlestības bailēm, smagu pienākumu nastu.

Arī sestdienu pašu par sevi ir angažējis Saturns, nesot sev līdzi lielu atbildību un liktenīgu smagnējumu.

Šās dienas enerģētikā iezīmējas vēl kāds būtisks konflikts starp vīrieša pirmsākumu Sauli un sievišķo sākotni Mēnesi jeb, citiem vārdiem, debesīs iezīmējas precīzs Mēness fāžu maiņas brīdis - sākas pēdējais ceturksnis. Dilstošu mēness fāzi par auglīgu nenosauksi, ko jau dainās norādījuši mūsu senči. Turklāt Mēnestiņš atrodas kareivīgajā Auna zīmē, kas laulības dzīvē ienes nepaklausīgas un kareivīgas sievietes iejaukšanos ģimenes plānos.

Šajā dienā lielo lozi izvilks tie pāri, kuri savās attiecībās paliks mūžam jauni, neturēsies pie stingriem principiem, bet allaž atradīs optimismu pie jebkuriem dzīves nosacījumiem. Tā kā Saule atrodas Vēža zīmē, attiecības jaunu skanējumu var iegūt ģimenes ceļojumu laikā. Priekšrocības pāriem, kas paralēli dzīves materiālajai pusei daudz laika veltīs arī garīgiem meklējumiem.

Rudens ražas laiks jau senlatviešiem bija labvēlīgs kāzu dzeršanai. Tiem, kas vēl plāno staigāt laulību taku, šogad ieteiktu pieturēties pie latviskām tradīcijām. Vairākas debesu zīmes liecina tam par labu: 2. septembrī stabilitātes garants Saturns pēc divu gadu kustības pa Lauvas (veto priekam un bailes par bērniem) zīmi ieies Jaunavas zīmē. Tas jaunas ligzdiņas vīšanai un pat ģimenes mājas būvniecībai ir labvēlīgāks laiks.

Protams, astrologs katram kāziniekam parasti piemeklē atbilstošu laika sprīdi, jo kas vienam slikts - otram der pašā laikā.

Kāzu ticējumi

14208. Derības un kāzas jādzer jaunā mēnesī, tad ies labi
jaunā dzīvē un ilgi pastāvēs jauni.
/J. Apsalons, Sērpils./

14209. Kāzas ir jādzer pilnā mēnesī, lai jaunajam pāram
būtu bagāta un laimīga dzīve.
/L. Daugaviete, Smiltene./

14213. Kad salaulājās, tad tūlīt kāzas nedzēra, bet nākamo
ceturtdienu. /G. Pols, Vecgulbene./

14214. Senāk kāzas svinēja ceturtdienā.
/G. Pols, Bauska./

14212. Kāzas tika noturētas ap Miķēliem, kad visi lauka darbi bija apstrādāti; bet jauneklis, kas taisījās to gadu precēties, sāka no pavasara jau katru vakaru pūst āžaragā, lai visi zinātu, ka viņš rudenī grib apsievoties.
/S. Novickis, Ilūkste. RKr. 11./

14256. Ja kāzu diena lietaina, tad grūta būs dzīve.
/M. Brīdaka, Jaunroze./

14257. Ja kāzu dienā lietus līst - sagaidāma bagātība.
/E. Slavinska, Cēsis./

Avots: www.ailab.lv/folklora/

AUTORS: Kristaps Baņķis
PUBLICĒTS: "Latvijas Avīze", "Ģimene. Veselība", 09.06.2007