Austrumu horoskops Koka Kazas gadam

Saskaņā ar ķīniešu horoskopu 2015.gads ir Koka Kazas gads, kas sāksies 2015.gada 19.februārī un ilgs līdz 2016.gada 7.februārim.

Kaza ir 8. no 12 gadu cikla dzīvniekiem. 

Leģenda vēsta

Pašā cilvēces rītausmā kādu rudeni debesu kaza nokļuva lejā uz zemes. Viņa redzēja, ka cilvēki šķiet nomākti un vārgi, un drīz noprata, ka iemesls ir niecīgā labības raža. Debesīs dievi bija pieraduši pie plašiem labības laukiem, turpretī zemes virsū pēc paša Nefrīta imperatora pavēle nekas tamlīdzīgs neauga.

Kaza nodomāja, ka tas ir netaisni, un nosprieda, ka nozags graudus cilvēces vajadzībām. Atgriezies debesīs, viņa paslepus ielīda laukos un saplūca labību graudus. Atgriezies zemes virsū, viņa atdeva sēklu cilvēkiem un paskaidroja, kā to iesēt. No pirmajiem sējumiem novāca bagātīgas ražas, cilvēki bija sajūsmā un pateicās aunam par tā augstsirdību.

Ziņas par notikušo aizlidoja atpakaļ pie imperatora, un tas sadusmojies pavēlēja: ja Kaza gribot tik dāsni barot cilvēkus, tad ir jānogalina un miesa jāizbaro divkājainajiem. Tas tika izdarīts. Taču nākamajā gadā tajā pašā vietā, kur bija nokauta debesu kaza, parādījās jauns, pirmais no tiem, ko mēs redzam tagad. Kad cilvēki izdzirda, ka imperators grib izvēlēties divpadsmit dzīvnieku zīmes, kaza bija viens no pirmajiem, ko tie nosauca. Cilvēka gribai bija tāds spēks, ka imperators jutās spiests Kazai piedot un piešķirt vietu izvēlēto pulkā.

Stihija un krāsas

Stihija koks – simbolizē pavasari, augšanu un augu valsti. Savā formā tas ir elastīgs un viegli apstrādājams, jan formā – izturīgs kā ozols. Pozitīva nozīme tam ir kā ceļinieka spieķim; negatīva – kā šķēpam. Ķīnā bambuss tiek godāts par tā spēju šūpoties vējā un tomēr kalpot par stingru materiālu sastatnēm. Augoša koka formā enerģija ir ekspansīva, barojoša un daudzpusīga.

Dzeltens – Kaza ir saistīta ar dzelteno krāsu, kas ir Ķīnas imperatora krāsa – šī krāsa pieder imperatoram. Dzeltenā krāsa saistās ar progresu, slavu un panākumiem. Tā ir arī saistīta ar zemes elementu, jo auglīgām augsnēm daudzos Ķīnas apgabalos piemīt dzeltenīga nokrāsa. Dzeltenā krāsa palīdz atmodināt entuziasmu dzīvot, nodrošina lielāku paļāvību dzīvei un vieš optimismu.

Stihija Koks – tas ir sākums, uzplaukums, tāpēc tā krāsa ir zaļa, kas ir dominējošā krāsa uz mūsu planētas. Zaļā krāsa nomierina nervu sistēmu, līdzsvaro ķermeņa un prāta enerģiju – tā ir relaksējoša un dziedinoša ekstrēmās garīgās situācijās. Zaļā krāsa stimulē možāku garastāvokli, jūtīgumu un iztēli.

Debesu virziens

Kaza ir saistīta ar Dienvidu – dienvidrietumu virzienu, kas savukārt atbilst agras pēcpusdienas stundām. Šis virziens saistās ar vasaras aiziešanu. 

Koka Kazas daba

Lai saprastu, kāds gaidāms nākamais gads, ir jāiepazīst Kazu.

Kvalitāte: miermīlīga, kaprīza, mākslinieciska.

Dabas bērns – Kaza varētu kļūt par pašu pievilcīgāko un brīnišķīgāko zodiaka zīmi, ja iekšēji nebūtu tik nemierīga, pesimistiska, nemierpilna, apnicīga un mūždien svārstīga. Ar savu likteni nekad nebūs apmierināta. Ikvienu dzen izmisumā viņas kaprīzes.

Kazas nedisciplinētība, sistemātiskā nokavēšanās – nav laika izjūtas – padara viņu neciešamu, un ar visu to prot iepatikties, kad vien tas pašai ir vajadzīgs, izmantot citus un pat dzīvot uz viņu rēķina. Neraugoties uz to, viņa nav neatkarīga, taču, tiklīdz viņai ir kaut minimāla drošība, viegli pielāgojas jebkuram dzīvesveidam.

Kaza ir bikla, sievišķīga, dažkārt izlutināta un patīk sūdzēties. Tāpat patīk, ja par viņu runā, viņu vada, viņai ieteic un uzklausa viņas mūžīgo svārstīšanos, viltības un sūdzības.

Viņa nekad nezina virzienu un arvien paļaujas uz citiem. Par Kazu var teikt, ka viņai piemīt bezrūpīgs pesimisms.

Kazas manieres ir taktiskas un maigas, bet raksturs - kaprīzs. Bieži ir reliģioza, tomēr līdzās tam aizraujas ar visu, kas ir fantastisks un pārdabisks, arī ar okultismu un horoskopiem. Kaza šķiet laba un jauka.

Un, patiesi, viņai ir tieksme uz labdarību, labprāt dalās ar tiem, kas ir nelaimīgāki par viņu. Par nelaimi, tas, ko viņa dod, viņai ne katrreiz arī pieder. Jāteic, ka Kazai nepiemīt īpašnieciskuma jūtas. Tautas gudrība vēsta, ka „kaza, kas ganās pļavā, kur aug laba zāle, būs mierīgāka un paklausīgāka salīdzinājumā ar kazu, kas ganās sliktā pļavā - bez mitas žēli blēs”. Viņas dzīve ir atkarīga nevis no pašas, bet no citiem vai vismaz no svešas ietekmes. Lai, kas arī notiktu, Kaza pie tā nav vainīga.

Viņas negodīgums var radīt sajukumu. Viņai nemaz nav atbildības izjūtas, iniciatīvas un gribasspēka. Kaza nespēj vadīt, jo ir radīta paklausīšanai. Pateicoties labvēlīgai ietekmei, var gūt panākumus, pat izcelties kādā mākslas nozarē. Viņai ir gaume un talants. Var kļūt par labu speciālisti darbā, kur ir vajadzīga vienlaikus tehniska un aktieriska meistarība. Kaza ir gudra, bet nekad nespēlēs pirmo vijoli, un tā arī ir labāk. Viņas fantāziju pārpilnajai dvēselei ir vajadzīga stingra griba.

Kaza grib dzīvot mierīgi un sapņo par laulību, kas viņu darīs bagātu, vai arī par izdevīgu draugu vai mecenātu. Kaza var dzīvot arī pie bagātiem vecākiem. No Kazām iznāk izcili rakstnieki un aktieri. Viss ir atkarīgs no veiksmes, ietekmēm un no pļavas zāles kvalitātes...

Kaza nedrīkst nodarboties ar tirdzniecību. Viņa ir nožēlojama pārdevēja, bieži runā nesakarīgi un savas domas izsaka ar grūtībām, runā vai nu pārāk ātri, vai pārāk lēni un nesaprotami.

Un, lai Kaza nedodas neviena veida karā, jo nekad nekļūs par uzvarētāju, komandieri vai pat karavīru. Ja būs nelabvēlīgs likteņa pavērsiens, Kaza savu dzīvi var beigt zem tilta.

Viņai nebūs nopietnu problēmu tur, kur runa ir par apģērbu, ēdienu vai ērtībām – tik labi viņa prot atrast vajadzīgās durvis. Ērtības viņai vajadzīgas līdzsvaram, ciemošanās – uzplaukumam, lauki – „tos viņa dievina”. Kazai bieži būs mīlestības sarežģījumi un viņas mūžs būs vētrains.

Otrais mūža posms skars Kazas jūtas, taču būs veiksmīgāks par abiem pārējiem. Jāatceras, ka labā pļavā – bez materiālajām rūpēm un ar labiem padomdevējiem – Kaza var gūt panākumus.

Kas gaidāms Koka Kazas gadā

Devīze: Esi radošs! Izpēti savus radošos talantus! Esi savas dzīves mākslinieks!

Vislielāko prieku sagādās kaut kas pavisam vienkāršs un ikdienišķs, piemēram, brīnišķīga ainava vai iedvesmojoša mūzika.

Cilvēku dzīves ceļā var gadīties labas izdevības, taču pastāv risks tajā, ka cilvēki atturēsies izmantot iespējas, jo ātri izlemt būs grūti.

Lai mazinātu stresu, nepieciešams ļauties straumei un ļaut lietām notikt tādā ātrumā, kādā tās notiek. Spēja būt elastīgam dažādās situācijās šogad patiešām noderēs.

Ģimene un attiecības Kazas gadā

Attiecību jomā būs vērojama tendence, ka cilvēki nevēlēsies pakļauties un nejutīs tieksmi ievērot stingras norunas vai noteikumus. Daudzi būs maigi un sapņaini, vajadzība pēc aizsardzības, tomēr tikpat lielā mērā būs grūti paciest, ja tiks pakļauts radošais gars.

Daudziem var pietrūkt drosmes izrādīt savas jūtas, kā rezultātā pastāv iespējas palaist garām labas iespējas sākt mīlas sakarus.

Darbs un karjera Kazas gadā

Jācenšas izvairīties no apnicīgiem darbiem. Daudziem neparko negribēsies ievērot stingru laika iedalījumu. Svarīgi neiestrēgt vienā vietā, jo šogad iestrēgšana cilvēkus padarīs neaizsargātus un viegli ievainojamus.

Gads veiksmīgs radošo un brīvo profesiju pārstāvjiem. Veiksmīgs laiks cilvēkiem, kuri darbojas mākslā, reklāmas biznesā vai pētniecībā, piemēram, aktieriem, dizaineriem, rakstniekiem, filozofiem u.c. Domas par to, ka jācīnās par darba vietu vai jāsacenšas ar citiem, darīs raizes un spriegumu. Vislabāk nodoties darbiem, kas garantē zināmu brīvību un mieru. Tomēr sajūtot ērtības, izdosies viegli pielāgoties situācijai. Cilvēkiem, kuri būs atraduši savu īsto sūtību, dotības šajā gadā plauks un zels.

Veselība Kazas gadā

Labs gads, lai pievērstu uzmanību savai veselībai un veselīgam dzīvesveidam, kas palīdzēs vairot vitalitāti un enerģiju. Īpaši efektīva izrādīsies alternatīvā medicīna.

Ieteicams atmest kaitīgus ieradumus un pievērsties veselīgam dzīvesveidam. Runājot par uzturu – jāpadomā, vai tas, kas tiek ēsts, nodrošina ilgu mūžu. Pat nelielas izmaiņas ēšanas paradumos var ievērojami uzlabot noskaņojumu un paaugstināt enerģijas līmeni.

Tiem, kuriem ir kādas veselības problēmas, der atcerēties, ka garīgais stāvoklis var gan palīdzēt, gan traucēt atveseļošanās procesam. Katru dienu veltiet dažas minūtes meditācijai vai arī domājiet pozitīvas domas, un būsiet pārsteigti, cik ātri izdosies atveseļoties.

Salīdzinājumam katrs pats var izpētīt iepriekšējos Kazas gadus – 1919., 1931., 1943., 1955., 1967., 1979., 1991., 2003. – notikumus pēc vēstures un pašu pieredzes.