Austrumu horoskops Koka Zirga gadam

2014. gada 30. janvārī plkst. 23:39 pēc Latvijas laika sākas Koka Zirga gads, kas ilgs līdz 2015. gada 20. janvārim, kad “stafeti” pārņems Koka Kaza.  

Leģenda vēsta

Kad zirgs sāka kalpot debesīs Nefrīta imperatoram, viņam bija lielisks spārnu pāris. Viņš spēja laidelēties pa debesīm, peldēt pa jūru un skriet pa zemi. Būdams augstprātīgs un iedomīgs, zirgs terorizēja citus dzīvniekus.

Kādu dienu viņam lūdza aiznest vēsti Austrumjūras Pūķa ķēniņam. Kad ķēniņa apsardze viņu, ieejot pilī, apturēja, zirgs saniknojās un nelaimīgā kārtā iespēra kādam sargam tā, ka tas izlaida garu. Kad to izdzirdēja imperators, viņš pavēlēja nocirst zirgam spārnus un pašu zirgu novietot zem kāda liela kalna.

Kad zirgs bija divsimt gadu mocījies, dzīvodams zem kalna, garām gadījies iet cilvēces sencim. Dzirdēdams viņa soļus, zirgs iesaucās, ka gribētu savu dzīvi veltīt kalpošanai cilvēkiem. Senci tas aizkustināja, kā rezultātā viņš ar maģijas palīdzību zirgu atbrīvoja.

Pateicībā par atbrīvošanu, zirgs ziedojās cilvēkiem, ardams tīrumus, pārvadādams preces u drosmīgi cīnīdamies kaujas laukā. Tādējādi, kad imperators izvēlējās dzīvnieku zīmes, zirgs bija viens no pirmajiem, kurus ieteica cilvēki, un Nefrīta imperators taisnīgi atzina viņu vēlmes.

Stihija un krāsa

Sarkana – Zirgs ir saistīts ar sarkano krāsu, kas tradicionāli nozīmē veiksmi. Tas saistīts ar laimi, spēku, veiksmi pasākumos un pārticību ģimenē.

2014. gada papildinošā krāsa ir dabiskā koka krāsa un zilā.

Stihija koks – auglīgums, noturīgas zināšanas, dziļas saknes, tradīcijas, cieņa.

Debesu virziens

Zirgs ir saistīts ar Dienvidu virzienu, kas savukārt atbilst dienas vidum.

 

Koka Zirga daba

Lai saprastu, kāds gaidāms nākamais gads, ir jāiepazīst pašu Zirgu
Austrumu tautām Zirgs simbolizē pašdisciplīnu un neatlaidību.

Kvalitāte: godīgums, auglīgs darbs, tradīcijas un cieņa.

Zirgam ir cienīgs izskats, labs augums, un prasme labi ģērbties. Patīk izpriecas un lieli saieti, dievina atrasties notikumu centrā. Patīk dažādas izrādes, teātris, koncerti, sapulces un sporta sacensības, vārdu sakot, viss, kas saistīts ar pūli.

Bieži vien Zirgs diezgan sekmīgi nodarbojas ar kādu sporta veidu. Prot teikt komplimentus, ir jautrs, pļāpīgs, simpātisks un populārs. Dzimis optimists. Gudrs, ar asu prātu, dažkārt gan runā pārlieku daudz. Lieliski pārvalda valodu.

Zirgs var gūt panākumus politikā, un tas viņam sagādā lielu apmierinājumu. Izceļas ar to, ka patīk un prot vadīt pūli. Prāts aši uztver citu cilvēku domas – vēl pirms tās ir izteiktas. Zirgs spēj darīt ne tikai garīgu, bet arī fizisku darbu. Vairāk veikls nekā inteliģents. Patiesībā (un to pats labi zina) - trūkst ticība sev. Par spīti tam, Zirgs allaž izturas droši.

Ar uzkrītošu apģērbu vai brīvu izturēšanos pievērš sev vērību.

Ar ko vien saskaras, tam veltī visus savus spēkus un kvēli. Nebaidās no smaga darba, izpilda to kārtīgi, ar pacietību un pašaizliedzību. Zirgs daudz ko prot, vienmēr cenšas uzzināt vēl daudz vairāk jauna, bet neapstājas pie sasniegtā.

Idejas iedvesmo, tādēļ Zirgs sliecas tās nekavējoties likt lietā. Mirkļa sajūsmas rezultātā var nepadomāt par nākotni.

Karstasinīgs, tāpēc bieži zaudē to, ko ir guvis. Kas kaut reizi ir redzējis Zirgu dusmojamies, viņam nekad vairs neuzticēsies.

Zirgs ir egocentrisks, un visbiežāk viņu nodarbina tikai paša problēmas, arī tad, ja nākas jaukties citu darīšanās. Pēc dabas Zirgs ir neatkarīgs, neklausa padomiem un rīkojas kā vien pašam iešaujas prātā.

Ģimenes pavards mēdz stipri nogurdināt. Kad Zirgs būs nodibinājis savu ģimeni, viņa klātbūtne tajā būs ļoti svētīga. Mājās būs galvenā persona, un tas glaimos. Visus nodarbinās viņa stāvoklis, viņa problēmas, kreklu gludināšana un bikšu vīles. Jāteic, ka šādu attieksmi attaisno tas, ka Zirgs ir ģimenes sargātājs. Kad viņš pazūd, ģimenes labklājība sāk brukt kā kāršu namiņš.

Lai gan Zirgs – egoists – strādā tikai sev, sava prieka un panākumu dēļ, darba augļus bauda visi. Zirgs ir individuālists un darbarūķis, prot veikli rīkoties ar naudu kā labs finansists. Par nelaimi, sava nepastāvīgā rakstura dēļ ātri nogurst no visa, ko ir uzsācis, - vai tas ir darbs, kāds darījums vai mīlestība. Pēc kāda laika atkal ķeras tam klāt, turklāt ar agrāko dedzību un tādām pašām sekmēm. Zirgs var strādāt jebkurā specialitātē, kur nav jābūt vienam un nav jānododas pašapcerei.

Allaž grib būt sabiedrībā, grib, lai ciena un slavē.

Attiecībās ar pretējo dzimumu Zirgam ir vājš raksturs. Jūtu dzīve Zirgam ir vētraina. Mīlestības dēļ spējīgs pamest visu. Iemīlējies Zirgs ir tik ļoti kaislīgs, ka var kļūt vienaldzīgs pret visu pārējo. Tāpēc dzīvē bieži neveicas. Ja šo trūkumu izdosies pārvarēt un prāts valdīs pār kaisli, kļūs laimīgs un gūs panākumus.

Savu atklātību var pierādīt caur mūziku. Zirga ieguldījums pasaules mūzikā ir fantastisks, tikai Žurka (Mocarts, Rosīni, Čaikovskis) ir reāls konkurents. Balets un opera bez zirdziskām melodijām nav iedomājama. Saljēri, Pučīni, Vivaldi, Šopēns, Šūmans, Vēbers, Šostakovičs, Makartnijs – mūzikas virzienu pilāri.

Zirgam gribas kosmosā. Pirmā Mēness apguves ekipāža teju pilnībā sastāvēja no Zirgiem, tajā skaitā Nils Armstrongs. Zirgiem pieder arī uzturēšanās rekords Kosmosā.

Zirga gadā dzimušas sievietes tikai rada spēcīgu un mērķtiecīgu dāmu iespaidu. Darbībā viņas nespēj filtrēt ideju ūdenskritumu, nevar izvēlēties reālāko risinājumu. Tāpēc, vēlams turēties tālāk no varas un atbildīgu lēmumu pieņemšanas un izvēlēties intelektuālas profesijas. Dažas slavenas Zirga gada sievietes - Nobela prēmijas laureāte Zelma Lāgerleva, Sigrīda Unsete, Marija Geperta – Maiera, Ģertrūde Elione.

Pasaule Zirgam vienmēr ir interesanta, tāpēc nodzīvot kaut dienu bez jauniem iespaidiem ir neiespējami. Zirgi visvairāk paļaujas uz saviem maņu orgāniem, nevis uz intuīciju vai filozofiju, tāpēc patīk dažādi šovi un priekšnesumi. Bieži apmeklē teātrus, klubus, var viegli izmēģināt kaut ko jaunu un nezināmu.

Zirgs nekad nesaasina uzmanību uz vienu tēmu, viegli samaina to ar nākamo. Izsist no līdzsvara tādus cilvēkus ir diezgan vienkārši, jo visus vārdus ņem pie sirds, un sekas tam varbūt pilnīgi neprognozējamas.

Pret naudu Zirgs izturas kā pret jaunu sajūtu avotu, jo ar to palīdzību var atrast šos piedzīvojumus.

Labklājība zirgam nozīmē mājīga māja, komfortablas mēbeles, patīk izklaides un ceļojumi.  
Zirgs sevi žēlo, un tas nozīmē, ka saskarsmē ar viņu vajadzīga maiga apiešanās, aprūpe, smalks ēdiens utt.

Kas gaidāms Koka Zirga gadā

Devīze: visu dari pats!

Zirga gada dinamika: pelēcīgs sākums, grūta virzība uz priekšu, un, visbeidzot, triumfāls rezultātu apkopojums.

Visa ekoloģiskā uzplaukuma gads! Zaļā domāšana.

Austrumos Zirgu uzskata par dinamisku vīrišķo zīmi, kura enerģija ir virzīta gan uz fizisko, gan uz garīgo un radošo izpausmi.

Daudzi sajutīs tiecību pēc pārmaiņām un būs noskaņoti uz daudz aktīvāku dzīves ritmu – aulekšiem vien!

Atvērtība mīsies ar tradīciju uzplūdiem.

Tā kā Zirgam patīk gan rupjais, gan maigais, tad svarīgi saprast, kad noderēs burkāna, kad pātagas metode. Nedod dies’ kļūdīties!

Čūskas gada uzkrātā sievišķās kvalitātes enerģija no apspiesta stāvokļa, līdzīgi atsperei, iztaisnosies pilnīgi negaidītā veidā. Nekādu viltību – tik taisni uz priekšu!  

Radošie plāni, intuitīvas priekšnojautas un garīgie stāvokļi tiks novirzīti noteiktiem mērķiem. Tam palīdzēs arī Koka stihijas ietekme, kura Austrumos simbolizē izaugsmes radošos impulsus.

Koka stihijas ietekme atbalstīs cilvēka vēlmi pacelties jaunā radošajā, garīgajā vai karjeras līmenī, “plūkt augļus”.

Vien jāatceras, ka gada pirmā puse atšķirsies no otrās. Pirmā gada puse domāta jauniem iespaidiem, apņēmībai, kontaktiem, bet gada otrajā pusē tas viss jāieiemieso jau konkrētās darbībās. Krāj spēkus gada otras puses lieldarbiem!

Gadījumos, ja būs pārvērtēta sava varēšana, tad var iedzīvoties gan spēku kritumā, gan stresā, gan pārstiepties.

Nepieciešams ieklausīties sajūtās (maigais) un darboties (raupjais) vienoti ar intuīciju.

Ģimene un attiecības Zirga gadā

Radīsies lielāka vēlme bagātināt dzīves un mīlestības pieredzi. Katram vismaz uz brīdi (citiem uz visu gadu) pieaugs jaunības skurbums, otrā jaunība.

Tieksme sasniegt ātras un pozitīvas pārmaiņas var novest arī no ģimenes taisnās takas...

Ļaušanās mīlas reibonim un jaunu attiecību burvība kā viesulis var aizmēzt vis, par ko kādreiz bijis atbildīgs.

Ielīksminoši intīmas laimes posmi.

Bieži izpaudīsies greizsirdība, apvainošanās, nesapratne. Konflikti radīsies uz līdzenas vietas. Sievietes biežāk tieksies pēc mierīgas ģimenes sadzīves, gribēs vairāk laika pavadīt ar bērniem. Pirmā gada puse labvēlīga radniecīgo un ģimenes saišu kvalitatīvai uzlabošanai un nostiprināšanai, bērnu audzināšanai. Jaunu mīlas attiecību dibināšanai produktīvāka ir gada otrā puse.

Vēdiskā kultūra uzskata, ka no 2014. gada jūlija sākuma līdz 17. septembrim ir reti labvēlīgs bērnu piedzimšanai, jo procentuāli daudz dzims veiksmīgi un talantīgi cilvēki, kas atstās jūtamu ietekmi uz visas sabiedrības dzīvi.

Izskatā dominē sportiskais stils. Tendence darba apģērbam saplūst ar brīvdienu un svētku apģērbu.

Darbs un karjera Zirga gadā

Zirga gads ir piemērots politikai, sportam, celtniecībai, rūpniecībai.

Uzplauks arī pētniecība, daiļās mākslas, reklāmas un tirdzniecības bizness.

Zirga gadā mostas sacensību gars un rodas velēšanās, lai ko tas maksātu, sasniegt nospraustos mērķus. Tajā pat laikā, cilvēki tiecas būt daudz brīvāki no stereotipiem. Likumpaklausība nebūs īpaši modē. Valdīs emocijas.

Finanses Zirga gadā jātur stingros grožos, jo tām patiks izdabāt  emocijām.

Jāpieslejas jauniem līderiem, kas ar savu enerģiju pavilks kalnup visu kolektīvu.

Veselība Zirga gadā

Pirmajā gada pusē organismā būs vērojama pārslodze, tāpēc jāuztur askētisks dzīvesveids, jālieto veselīgu uzturu.

Jāatvēl daudz laika atpūtai, pilnvērtīgam miegam, jānoņem spriedze ar mūziku, dejām, jogu, cigun. Tas viss, lai gada otrajā pusē ar lielu jaudu sasniegtu izvrizītos mērķus.

Varas dzirnas Zirga gadā

Zirga gads visu uzmanību fokusē uz jaunām personībām, jauniem līderiem un strāvojumiem. Parādīsies jauni režīmi.

Vēstures pieredze rāda, ka Zirga gadā pasaule pārdzīvo krasus kāpumus un kritumus. Rezultātā var notikt krasas ekonomiskās pārmaiņas.

Pie apvāršņa stāv jauns tehnoloģiju izaicinājumu vilnis, ko Zirgs atnesīs ar lielāko prieku. Lielu korporāciju apvienošanās atnesīs globālas pārmaiņas.

Šāgada Zirga spēks ir pietiekami destruktīvs, lai iezīmētu globālus konfliktus – īsts kara Zirgs.

Salīdzinājumam katrs pats var izpētīt iepriekšējos Zirga gadus – 1918., 1930., 1942., 1954., 1966., 1978., 1990., 2002. - notikumus pēc vēstures notikumiem un pašu pieredzes.

Kā sagaidīt Austrumu gadumiju -
2014. gada 30. janvāri plkst. 23:39

Pats Austrumu gada sākums padevies tāds sarežģīts, zīmējot debesīs, planētu mijiedarbībā vienu lielu krusta zīmi. Tādēļ īpaši svarīgi izrādīt savu pretimnākšanu jaunajam gadam.

Apģērbā jādominē zilām vai sarkanām krāsām.

Var un vajag izvēlēties koka izstrādājumus, kā arī pakavus laimes liešanās, talismanu izvietošanā. Sēdēt pie galda derētu pakava veidā.

Skaidrs, ka Jaunā gada naktī Zirgi runā :)

Vajadzīgs iespaidiem bagāts notikums, šovs, bet ar augstu komfortu un smalku ēdienu.

Svarīgi atrasties pašā notikumu epicentrā.

Derēs teātra, kluba, pasākuma, deju vai mūzikas priekšnesuma apmeklējums.

Svarīgi būt kopā ar sev tuviem cilvēkiem un izpildīt ikgadējās tradīcijas, tikai jaunās skaņās un kuplākā pulkā.

Un - visu dari pats, draugs!

Laimīgu Jauno gadu! 

Prognozes 2014. gadam