Sadzīves astroloģija 2007. gadam

Daudzējādā ziņā 2007. gadu uzsāksim vēl pērnā gada toņkārtās. Līdz pat astroloģiskā gada sākumam — 21. martam — pār mums joprojām valdīs Mēness. Tikai Saule ieejot Auna zvaigznājā, no Mēness stafeti pārņems karmas dzirnavnieks Saturns. Arī Austrumu tautām atskaites punkts nesakrīt ar kalendāra gada sākumu. Ugunīgās Cūkas gads sākas 17. februārī, kad iekrīt pirmais šā gada Jaunais Mēness Ūdensvīra zīmē.

Debesu plašumos iezīmēsies Jupitera kurss visa gada garumā pa ekspansīvo un visu pieaugošo Jupitera pārvaldošo Strēlnieka zīmi un dzīves skolotāja Saturna pāreja Jaunavas zīmē gada otrajā pusē. Arī divi pilni Mēness aptumsumi 3. martā un 28. augustā, kā arī divi daļēji Saules aptumsumi 19. martā un 11. septembrī ieviesīs būtiskas korekcijas ikdienas ritumā.

Šogad gaisā virmos idejas, cilvēkiem būs iespējams veiksmīgi pārskatīt savus garīgos konceptus un izvēlētos pavisam jaunu attīstības ceļu, kāds nu kuram piemērots. Dažs pirmoreiz pa īstam noticēs ticības brīnumam, kāds vienkārši dosies atpūtas braucienā pāri okeānam, vēl cits kādā klusā vakarā izlasīs populāro un vērtīgo Valērija Siņeļņikova grāmatu “Izproti savu slimību”.

Galvenās gada vibrācijas, kurām jānoskaņojas cilvēkam, varētu iemiesot vienā teikumā: “Es sekoju savam mērķim un lielajā ceļā spēju atteikties no visa liekā!” Saturna gadā jārēķinās ar atbildību. Un atbildība cilvēkus uzrunās caur Lauvas zīmi: sirdi, mīlestību, radošo pašizpasumi, mūsu bērniem un bērniem katrā pašā.

Latvietim vajadzētu padomāt par savas vides sakārtošanu, atgriešanos pie tautiskiem elementiem interjerā un sadzīvē. Pat pilsētnieku īpašumos var atgriezīsies vecās labās puķu un sakņaugu dobes pie mājām. Nevajadzētu smādēt ideju, vides aizsardzības nolūkos sākt šķirot atkritumus.

Ģimenes pavarda meklētājiem jau laikus jāaptver, ka jauno māju projektu derētu no Rīgas sašaurinātā smukuma, pārcelt uz, teiksim, klajo plašumu pie Tukuma. Lielākā cieņā turēsim latviskās vērtības, piemēram, guļbūves, koka logus, restaurēs vecās mēbeles, apdarē parādīsies tautiski akcenti... Vides bēdīgā kvalitāte, stresainā pilsētu gaisotne var radīt lielus kreņķus, kašķīgu garastāvokli un cilvēku nervu sistēmas pārslodzi. Ja Saturns Lauvas zīmē padarīja smagu cilvēku sirdsdarbību, Jaunavas zīme saasinās gremošanas trakta, zarnu un aknu kaites. Pat “kosmiskais raugs” Jupiters pie ļoti nelabvēlīgiem apstākļiem var atnest dažnedažādus audzējus.

Īpaša uzmanība tiks piešķirta dažnedažādām higiēnas prasībām, kārtībai un tīrībai.

Darba mīlestība var pāraugt vienkāršā darbaholismā, kas atkal nesīs līdzi vienu otru nopietnu kaiti. Pārstrādāšanās traumēs nervu sistēmu.

Uz gada beigām disciplīna skars arī ēšanas režīmu. Modē nāks jaunas diētas, joga, meditācija. Iznāks jaunas veida pavārgrāmatas un veselīga uztura literatūra. Uzmanību veltīsim veselīgākai pārtikai. Cilvēki vairāk lūkosies uz etiķetēm, balansējot starp labu vērtību un cenu. Veģetārisma un tautas dziedniecības preparātu uzplaukums. Latvijas dziedniecība kopumā var piedzīvot lielu vētīšanu, kad paliks tikai īstenie tautas dziednieki (visticamāk, ka nopietni sertificēti). Uzplauks lauku tūrisms. Cieņā būs ģimeniska atpūta lauku sētā.

Vairoties no depresīvām toņkārtām, ieteikums nesēdēt mājās un doties pa tūrisma tuvām un tālām takām.

Izglītības sistēma prasīt prasīs pārmaiņas. Būtu vēlams uzsākt jaunus kursus, projekti un izrevidēt veco domu skapju saturu.

Apģērbā dominēs vienkāršs stils, tīras un praktiskas līnijas vai arī smalkas cakiņas. Vizualizējas tāds vienkāršas lauku sievietes tēls. Tautas tērpu der izņemt no pūra lādes, kas atradīs goda vietu daudzos mājokļos. Rokdarbi. “Dari pats!” metode nostrādās.

Noturība prātīgās attiecībās.

Debesu aktualitātes 12 mēnešiem

JANVĀRIS
Cilvēki pārsteigs ar darba efektivitātes jautājumu un disciplīnas uzsvēršanu. Augsta pašdisciplīna. Brīžam šķitīs, ka mīlestība ir pakļauta pilnīgai prāta kontrolei, ka bērnos ieraugam tikai nedisciplinētus nemākuļus. Grūtības just līdzi citu jūtām. Janvāra vidū vīriešus pārbaudīs vara un kaislības.

FEBRUĀRIS
Draudzība un biedrošanās. No 15. februāra uzmanīgi jāapsver kādu valodiņu izej tautiņās. Par nevietā un nelaikā pateiktajiem vārdiem vajadzēs atskaitīties. Mēneša vidū — krāpšanās un apmelošana. Nemiers, miega traucējumi un maldīgi uzskati.

MARTS
Emocionāli pārsātināts mēnesis. Jo īpaši to piepilda arī Latvijā novērojamo pilnu Mēness aptumsumu naktī no 3. uz 4. martu un daļēju Saules aptumsumu 19. martā.

Mēness aptumsums parasti skar sadzīves sfēru, emocionālo jomu, zemapziņu, dvēseli un spēju adaptēties. Tas var provocēt ķildas, skandālus, dvēseliskas nesaskaņas, izraisīt neapzinātas bailes, fobijas, diskomforta izjūtu.
Jāatceras, ka jebkurai darbībai, kas veikta mēness aptumsuma laikā, ir grūti labojamas sekas. Ja sirgstat ar kādu atkarību, trīs diennaktis pirms aptumsuma visvieglāk tiksiet no tā vaļā. Alkohola, nikotīna un citu uzbudinošu vielu lietošanai šajā laikā var būt neprognozējamas sekas. Un — gādājiet par savu dvēseles tīrību un domu gaišumu.

Jāuzmanās cilvēkiem ar Zivs, Auna, Jaunavas un Svaru zīmes akcentu.

APRĪLIS
Mēneša sākumā mīlestības pārbaudījumi. Naudas lietas ievilksies garumā. Jāatceras, ka par gaumi nemēdz strīdēties. Pārspīlējumi dēļ dvēseles plašuma. Lielība. Pēc 4. aprīļa viens no gada veiksmīgākajiem laika sprīžiem jauniem aizsākumiem. Mājas būvniecībai tieši šomēnes var piemeklēt labu laiku.

MAIJS
Mēneša sākums var atnest kādu lielāku un negaidītu sērgu. Cilvēku savstarpējie kontakti aplips ar konfliktiem. Līdz pat 5. maijam pavisam nelāgs laiks laulības gredzenu mīšanai.

JŪNIJS
Ceļojumam, sportam un uzņēmējdarbībai labvēlīgs laiks. Pieskatiet bērnus un dokumentus. Studējošiem pirms Vasaras saulgriežiem — viegla galva. Jāņu dienā spēcīga enerģētika, daudz nejaušu kļūdu un maz sekmīgi atrastu papardes ziedu.

JŪLIJS
Mierīgs mēnesis ģimenes lokā, gādīga atmosfēra. Mēneša nogalē īpaša piesardzība uz ūdens jāievēro vīriešiem. Pārgalvība dārgi maksās.

AUGUSTS
28. augustā Pilns Mēness aptumsums gan Latvijā nebūs novērojams, bet tā enerģētiku gan sajutīsim. Aptumsuma spēks ir tik liels, ka šajā dienā slikti vēlētais kā bumerangs trāpīs pašam ļauno domu paudējam. Īpaši svarīgs šis Mēness aptumsums būs cilvēkiem ar spēcīgiem Jaunavas un Zivis akcentiem dzimšanas horoskopā.

Visraženākie laulību mēneši latviešiem ir jūlijs un augusts. Šogad viena no laulības aizgādnēm Venēra no 27. jūlija līdz pat 7. septembrim savu ierasto ceļu ir nomainījusi pret atpakaļejošu (retrogrādu) kustību. Tādēļ šajā laikā slēgtajām laulībām, saderināšanās un draudzības saitēm laiks izrādīsies nopietns pārbaudījums. Veca mīlestība nerūs. Trakuļi neparastā mīlestībā baudīs svētlaimi.

SEPTEMBRIS
Zīmīgajā 11. septembrī daļējs Saules aptumsums nebūs novērojams Latvijā, bet gan galvenokārt Dienvidamerikā. Bet arī Latvijā svarīgas lietas, tajā skaitā plānveida operācijas, nevajadzētu veikt šim datumam pietuvinātā laikā.

Jāuzmanās cilvēkiem ar spēcīgu Jaunavas akcentu.

OKTOBRIS
Greizsirdības scēnas. Ja ģimeni skar skandāli, jāsaprot, ka tikai sinhronizējaties ar visuma enerģiju un esat mazs puteklītis visuma pludmalē. Ja tā, nav ko pacelt savu “visuvareno” balsi. Atpakaļejošais Merkurs traucēs papīru lietās un veicinās transporta negadījumus. Attiecību skaidrošana ir bezjēdzīga. Šajā laikā nopirktā elektronika, datori, mobilie telefoni izrādīsies ar defektiem.

NOVEMBRIS
Pārbaudījumi laulības saitēm. Vīrietis centīsies apgriezt pagātni kājām gaisā un izkratīt sirdi. Uz valsts svētkiem iekrīt kāzām nelabvēlīgs laiks. Novembra beigās labvēlīgs skaistu lietu pirkums.

DECEMBRIS
Atvaļinājumu laiks. Ziemassvētku drudzis var radīt lieku stresu. Mēneša vidū labvēlīgs laiks, lai aizceļotu uz kalnu kūrortiem. Neslikts laiks, lai izmēztu plauktus un atbrīvotu dzīves telpu jaunā gada elpai.

PUBLICĒTS: "Latviajs Avīze", ielikums "Ģimene. Veselība", 05.01.2007
AUTORS: Kristaps BAņķis