Ugunīgā rukša rukātāja gads

Austrumu astrologiem 2007. gads nesākas vis 1. janvārī, bet 17. februārī, kad ugunīgi sarkano Suņa gadu nomainīs ugunīgi sarkanās Cūkas gads. Bet astroloģiskais gada sākums ir 21. martā plkst. 2.07, kad Saule ieiet Auna zīmē.

Šim gadam ir jauni un spēcīgi akcenti: debesu kārtībnieks, "Likteņa pirksts" un šā gada saimnieks Saturns septembrī ieiet Jaunavas zīmē; garīgās un sociālās izaugsmes planēta Jupiters uzturas sev radniecīgajā Strēlnieka zīmē; divi pilni Mēness aptumsumi 3. martā un 28. augustā, kā arī divi daļēji Saules aptumsumi 19. martā un 11. septembrī.

Jau 2006. gada novembra beigās Jupiters mainīja savu statusu, ieejot Strēlnieka zīmē. Visu gadu sajutīsim jaunas apgaismības idejas, tieksmi pēc visa tālā un neaizsniedzamā, vēlmi pēc tālākizglītības un optimismu pārākajās pakāpēs. 2007. gads lielā mērā pārbaudīs mūsu vērtību sistēmu un garīgo briedumu. Jaunais gads būtiski akcentē Uguns stihiju, tādēļ tas ir jaunu ideju un līderu gads.

Laiks ir labvēlīgs ārzemju ceļojumiem, jaunām kultūru saskarsmēm, izglītībai, izdevējdarbībai, reliģijas mācībām, ideoloģijām un taisnības triumfam.

Gads nesīs gandarījumu zelta vidusceļa gājējiem. Bet sports uz pasaules skatuves var uznākt vēl nebijušā lomā.

Astroloģiski nozīmīgs laiks ir septembrī, kad gada valdnieks Saturns izmaina savu statusu un pāriet Jaunavas zīmē, kur uzturēsies turpmākos divarpus gadus.

Domājams, ka 2007. - 2009. gads latviešiem kā nācijai, kura, visticamāk, atbilst Jaunavas zīmei, var izrādīties gana atbildīgs laiks, kad var ielikt jaunus pamatus nopietniem nākotnes aizsākumiem. Īstais laiks latvietim atgriezties no pilsētas akmeņiem pie dabas. Tā kā ceļotkāre strauji pieaugs un darbs tiks uzskatīts par zelta pamatu, latvju darba rūķi turpinās migrēt šurpu turpu svešumā. Iespējams, izveidosies pirmās nopietnās latvju arodorganizācijas ārzemēs.

Latvijas politikā var plašāk izpausties idejas par stingro saimnieka roku un darba tikumu. Nopietnu valstsvīru brieduma laiks.

Latvijas zinātne beidzot var uzsākt pilnīgi jaunu attīstības ceļu un turpmāko 30 gadu laikā cienīgi plūkt pelnītus laurus.

Birokrātiju skars būtiskas revīzijas. Valsts aparāta Augeja staļļus kāds izmēzīs. Uzņēmējiem der padomāt par darba optimizēšanu.

Būvniecības bums kulmināciju var sasniegt nākamā gada rudenī, kad, iespējams, notiks izšķirošais lūzums un apdzīvojamo platību piedāvājuma un pieprasījuma līknes līdzsvarosies.

Turpmākos gados cilvēki daudz vairāk interesēsies un izvēlēsies ekoloģiskas un ātri saliekams mājas, racionālus (ne tik daudz ārēji skaistus) projektus. Pilsētu mikrorajonu iedzīvotājus būs vieglāk pieradināt pie atkritumu šķirošanas. Lielākā cieņā tiks turētas latviskās vērtības, piemēram, guļbūves, koka logi, restaurētas vecās mēbeles, apdarē parādīsies tautiski akcenti...

Būvnieki, kas līdz šim nerūpējas par jauno projektu kvalitāti, taupot uz materiālu rēķina un spekulējot ar milzīgo cenu kāpumu, piedzīvos tiesas darbus. Tuvojas māju apsaimniekošanas un atjaunošanas bums.

Austrumu astrologi Cūkas gadu uzskata par auglīgu gadu. Tam sekos 2008. -dzeltenās Žurkas gads.

Iespēju horoskops Saules zīmēm

Teju visa 2007. gada laikā panākumu, veiksmes un iespēju planēta Jupiters atradīsies sev tuvajā Strēlnieka zīmē. Un atkarībā no tā, kāda ir cilvēka horoskopa zīme jeb kādā zodiaka zīmē viņa dzimšanas brīdī ir atradusies Saule, 2007. gads katram būs citādi vēlīgs.

 

 

 Auns.
Gada sākums var iezīmēties kā personīgo rekordu laiks. Ārzemju komandējumi var likties pievilcīgs izkustēšanās veids. Izvairīties no cilvēkiem var būt grūti. Pat mežā sēņot iedams, var saskrieties ar senām paziņām. Visas iespējas sarūpēt ģimenes pieaugumu.

Vērsis.
Mierīgs gads. Tā kā aizgājušais gads bija lielu iespēju un izaugsmes laiks, tagad kā uzdevums jāizvirza iekaroto pozīciju nostiprināšana. Vairojiet mieru un saskaņu ap sevi, un tas vairos maciņa saturu un krēsla drošumu. Kredīta slogs jāizvelk līdz gada beigām, kad maizes garoza kļūs biezāka. Attieksme pret mīļoto - no uzvilkta saspringuma līdz tīksmam atslābumam.

Dvīnis.
Šo gadu nenosauksi par parastu gadu. Iespējas smelsies mutē, tādēļ jākulsta tik mēle, lai tajās nenoslīktu. Vientuļajiem pie apvāršņa parādīsies intelektuāls dzīvesdraugs. Attiecības jau baudošie apsvērs iespēju brīvās dienas iemainīt pret noturīgām saistībām. Iespējams ģimenes pieaugums. Amats vedīs augšup. Galvenais uzdevums - izvēlēties atbilstošu attīstības ceļu.

Vēzis.
Vēzītis, kas pērn bija iesnaudies, pielēcis kājās un bola acis - "kur mani zelta graudi, kur mani treknie gadi". Bet skrējiens pēc zelta graudiem ir galā, tagad jāpalutina sevi ar dabas veltēm. Gada beigās dažs Vēzis var izdomāt mainīt šābrīža dzīvesvietu pret plašāku. Akcents uz veselību, uztura sabalansēšanu.

Lauva.
Gada beigās Lauvas pa īstam pasmaidīs. Bet jau no gada sākuma Jupitera labvēlības vaigs lēni sāks sildīt radošo garu, mīlestību, bērnus, (dzīves) skatuvi, vienvārdsakot, visu, kas vien Viņa augstdzimtību spētu ieinteresēt. Jāraugās, lai jūtas kā buru kuģis bez stūrmaņa neskrietu ilūziju vējam pavadā. Garastāvoklis lēkās kā pa naža asmeni. Vajās vēlme atmest ar roku pienākumiem un tūlīt pat skriet aiz trejdeviņiem kalniem... Gribēt nenozīmē izdarīt. Jau koku lapām dzeltējot, kritīs pēdējais atturības bastions un Lauva piedzīvos sirds pavasari, hormonu vētras un sen piemirstas izturēšanās vieglumu. Biznesa ļaudīm gan jāvairās par ātru norauties no enkura.

Jaunava.
Jaunavas centīsies vilkt robežas sevī, ap sevi un citiem kā vēl nekad. Tā patiesi un taisnīgi, bet skarbi un smagnēji. Plānojiet atpūtu dabas klēpī. Veselība pirmajā vietā! Un esi žēlīga pret sevi, izslēdz mobilo tālruni. Vienmēr atradīsies kāds, kas meklē lāga dvēseli, kam uzkraut, cik tik vien viņš var panest. Būs jānokārto iekrātie dzīves eksāmeni.

Svari.
Dzīves un profesionāliem diplomātiem un juristiem - pļaujas lauks. Jupiteram patiks taisnības kalpi un Temīdas goda sargi. Kvalifikācijas paaugstināšana darbam un sadzīvei ir ļoti labs risinājums. Pelnīti atļausies kādu dārgu vaļību vai pirkumu, par ko sapņoji, bet nevarēji izlemt - ņemt vai neņemt.

Skorpions.
Skorpiona zelta iespēju ādere lēnām aizvērās jau 2006. gada novembra beigās. Tur, kur līdz šim varēji plosīties, kamēr vien talants dzirksteļoja, tagad laiks ielikt pamatīgu artavu nopietna darba. Par pamatīgām kredītsaistībām un manipulācijām ar nekustamo īpašumu cerīgāk jādomā gada nogalē.

Strēlnieks.
Optimismā pārspēsi pats sevi. Īpaši panākumi reliģijas, ideoloģijas, izglītības, sporta, uzņēmējdarbības sfērās. Augsti apbalvojumi. Garīga izaugsme. Dzīves kolumbs Strēlnieks realizēs kādu savu sapņu piedzīvojumu, ceļojumu vai dēku. Ar labumiem, iespējams, apaugs ne tikai dzīve un iedzīve, bet arī miesa. Var sajusties kā Mazais princis. Un laime kā komēta būs jāķer aiz astes. Tā visīstākā var nozibsnīt kuru katru brīdi.

Mežāzis.
Mežāzim allaž palaimējas sagaidīt Jauno gadu teju ideālā stāvoklī. Kā gadumijas gaviļnieks viņš šajā laikā allaž atpūtā atstrādā sastrādāto. Un tas vēl nav viss. Šis gads raisīs pazīstamas sajūtas, gluži kā dažas dienas pirms dzimšanas dienas. Lielais atspēriena punkts 2008. gada triumfam.

Ūdensvīrs.
Jauni draugi un ciešāk sietas draudzības saites būs kā loģisks iznākums ilgām un noturīgām attiecībām. "Ja Eiropas treknie fondi nebūtu, tos vajadzētu izdomāt!" apmierināti smaidot, Ūdensvīrs dabūs savu daļu no kopējā pīrāga. Bariņš Ūdensvīru beidzot iestūrēs laulības ostā, noliekot savu brīvību pie sabiedrības šūniņas - ģimenes - altāra. Rudenī ievilksiet elpu ar pilnu krūti, aizvadot pēdējos sarežģītā un nomācošā dzīves posma mirkļus.

Zivis.
Dažu labu Zelta zivtiņu uzvedību pēdējo gadu laikā pat miesīgā māte neatpazītu. Zivtiņa nākotnē raudzīsies ar lielām un skaidrām acīm, vēloties savienot miesīgo zemes dzīvi ar savām izjūtām un vēlmēm. Paldies augstajiem spēkiem, kas pat dzīves māksliniekiem piešķir naudas balstu smilšu un cerību pilīm. Mēra sajūta palīdzēs turpmākos trīs gadus nesapīties kredītsaistībās.

 

AUTORS: Kristaps Baņķis
PUBLICĒTS: "Mājas Viesis", 05.01.2007
ILUSTRĀCIJA: Gatis Sļūka, karikatura.lv