Dubulti melnā piektdiena "neplīst"

Šī piektdiena varētu būt visīstākā šausmu diena māņticīgiem cilvēkiem, kas baidās no skaitļa 13, jo piektdien iekritīs ne tikai 13. datums, bet arī datuma visi cipari kopsummā veido 13, izskaitļojis vācu profesors Heinrigs Hemme.

Lai arī kā rakstītu piektdienas datumu — 13.10.2006. vai 2006.10.13. — tā ciparu summa veido skaitli 13, ko māņticīgi cilvēki uzskata par neveiksmes skaitli, raksta LETA—DPA.

Profesors Hemme, kurš Vācijas prestižajā Āhenas universitātē māca fiziku un pats nav māņticīgs, šo ciparu kombināciju atklājis nejauši. Atklājums pamudinājis viņu veikt padziļinātus pētījumus, un viņš atklājis, ka šāda ciparu kombinācijas sakritība piektdienā pēdējo reizi bijusi 1520. gada 13. janvārī.

Hemme arī noskaidrojis, ka 2006. gads ir pirmais gads kopš 1411. gada, kad 13. datums iekrīt piektdienā divas reizes. Šā gada 13. janvāris arī bija piektdiena.

Arī Latvijā daudzi cilvēki ir māņticīgi, tādēļ jautāju pazīstamai Latvijas numeroloģei, Kosmozofijas institūta "Saskarsme" pasniedzējai Ingunai Balgalvei, kā viņa vērtē 13. oktobri, kas iekritis piektdienā.

I. Balgalve: — Tā kā nav tādu ciparu vai skaitļu, par kuriem viennozīmīgi var teikt, ka tie ir laimi vai nelaimi vēstoši, tad nav arī tādu dienu vai datumu, kurus par tādiem var uzskatīt. Pat tad, ja kādam ir fakti, kas to apstiprina, tas attiecas tikai uz viņu vienu pašu, bet ne uz visiem cilvēkiem kopumā. Vieni ir pieraduši paši pieņemt lēmumus savā dzīvē, citi — gaida, ka kāds pateiks priekšā ko darīt. Ar "veiksmīgo un neveiksmīgo" dienu akcentēšanu aizraujas otrā tipa cilvēki.13. datums šajā piektdienā uzmanīgus darīs cilvēkus, kam aktuāli būs mīlas jautājumi. Tos, kuri spēs būt atklāti un pielāgoties partnera vēlmēm, šajā dienā sagaida patīkami pārsteigumi. Tiem, kuri joprojām principiāli turēsies pie savas taisnības, vai baudīs grādīgos dzērienus, šī diena pilnībā attaisnos tai piedēvēto "melnās piektdienas" statusu. Tādēļ ieteiktu būt uzmanīgākiem, lietojot dažādus šķidrumus. Jau otro reizi šogad 13. datums iekrīt piektdienā, tāpēc atcerieties, ka mēs paši radām situācijas, kurās nokļūstam.

Astrologs Kristaps Baņķis, norāda, ka zvaigznes šajā dienā nesola neko ārkārtēju un šausminošu. Vienīgās aktualitātes: savstarpēji saistīto Venēras, Marsa un Saules atrašanās Svaru zodiaka zīmē aktualizē attiecību tēmu. Tā kā naktī no piektdienas uz sestdienu ir Mēness 3. fāze. Piektdienā, kas atrodas zem Venēras zīmes, debess ātrākais spīdeklis Mēness varētu negatīvi ietekmēt ģimenes vērtības. Iespējama klupieni uzvedībā, kā arī pārsteidzīga rīcība. Bet arī šeit atradīsies "vainu mīkstinoši" apstākļi. Tāpat iespējamas zādzības vai mānīšanās. Bet tā vairs nav tikai šās piektdienas aktualitāte.

Tā vien šķiet, ka zvaigznes ir parūpējušās par labvēlīgu atspaidu mistiķu "melnās piektdienas" gaidām.

Spiediet šeit, lai aplūkotu dienas enerģētiku Mēness kalendārā.

PUBLICĒTS: 12.10.2006, "LAtvijas Avīze"