"Aptumsušais" SEPTEMBRIS

Mēness ikdienā rada fonu jebkurai mūsu darbībai. Tas ietekmē zemapziņu, tādēļ pārvalda mūsu ieradumus, tīkamās nodarbes, kad esam pavisam vieni. Mēness atbild par mūsu labsajūtu un emocionālo stāvokli, sapņu pasauli, intuīciju un instinktiem, veselību. SEPTEMBRĪ Mēness ciklā ir divi ļoti zīmīgi brīži - Mēness un Saules aptumsums.  

7. septembris plkst. 21.42 Pilnmēness Zivīs
un daļējs Mēness aptumsums plkst. 21.51

Aptumsums redzams Austrumeiropā, Āfrikā, Āzijā un Austrālijā.

Mēness lēkts Rīgā būs plkst. 20:06, vienlaicīgi ar saulrietu. Daļējais aptumsums sāksies plkst. 21:05. Tas būs neliels - Mēness diska augšējā daļā pusotras stundas garumā būs mainīga izmēra neliels tumšs „robs”. Plkst. 22:37 daļējā aptumsuma fāze beigsies, un noslēgumā līdz pusnaktij būs vērojams pusēnas aptumsums.

Mēness aptumsums notiek, kad Zeme atrodas  starp Sauli un Mēnesi un Mēness ieiet Zemes ēnā. Proti, Mēness aptumsums iespējams tikai pilnmēnesī.

Mēness aptumsums parasti skar sadzīves sfēru, emocionālo jomu, zemapziņu, dvēseli un spēju adaptēties. Tas var provocēt ķildas, skandālus, dvēseliskas nesaskaņas, izraisīt neapzinātas bailes, fobijas, diskomforta izjūtu.

Jāatceras, ka jebkurai darbībai, kas veikta mēness aptumsuma laikā, ir grūti labojamas sekas. Ja sirgstat ar kādu atkarību, trīs diennaktis pirms aptumsuma visvieglāk tiksiet no tā vaļā. Alkohola, nikotīna un citu uzbudinošu vielu lietošanai šajā laikā var būt neprognozējamas sekas.

Pirms Mēness aptumsuma jānodarbojas ar dvēseles, ķermeņa un mītnes attīrīšanu. Pārlūkojiet savu skapju saturu un citas vietas, kur glabājat mantas, kuras neizmantojat, taču arī ārā nemetat cerībā, ka kādreiz vēl noderēs. Atbrīvojieties no mantām, ja neesat tās izmantojuši un negrasieties to darīt tuvākajā laikā. Sakārtojiet mājas, izdariet ģenerāltīrīšanu, nomazgājiet, iztīriet tuvāko apkārtni.

Un visbeidzot — gādājiet par savu dvēseli. Izvēlieties laiku, kad jūs neviens netraucē, ērti apsēdieties vai apgulieties un koncentrējies gaišām domām, noskaiti lūgšanas.

Aptumsuma spēks būs sajūtams vēl trīs diennaktis, tādēļ šajās dienās slikti vēlētais kā bumerangs trāpīs pašam ļauno domu paudējam.

Īpaši svarīgs šis Mēness aptumsums būs cilvēkiem ar spēcīgiem Jaunavas un Zivis akcentiem dzimšanas horoskopā.

Jauns Mēness Jaunavā
22. septembrī plkst. 14.45
Gredzenveida saules aptumsums
22. septembrī plkst. 14.41

Redzams Gvajanā un Atlantijas okeāna dienvidu daļā. Daļēji redzams Dienvidamerikas austrumu daļā, Atlantijas okeāna dienvidu daļa un Āfrikas dienvidrietumu daļā.

Lai arī Latvijā gredzenveida saules aptumsums nebūs redzams, kopējā enerģētika ietekmēs jūtīgākos cilvēkus, kā arī ceļotājus. Īpašu uzmanību savai rīcībai un domām gan saules, gan mēness aptumsumu laikā jāpievērš cilvēkiem ar spēcīgu Zivs un Jaunavas, kā arī Svaru un Auna  akcentu dzimšanas horoskopā.

Uzmanību: notikumiem, kas plānoti mēness un saules aptumsuma laikā, var būt karmiskas un neprognozējamas sekas!
Katrs aptumsums ir kā jauna cikla sākums, kura laikā "iesēto" "pļausim" vēl ilgi pēc tam. Turklāt aptumsumi provocē cilvēku dvēseles melno pusi, emocijas sit augstu vilni, tādēļ vairāk nekā citkārt gribēsies pārkāpt nospraustās robežas. Ieteicams nepārēsties vai nepārslogot sevi ar sporta nodarbībām. Pievērsiet uzmanību hroniskām kaitēm - turiet "drapes" pa rokai.

Iespējamas dīvainības dzīvnieku uzvedībā. 

Bērnus, kuri dzims šajos aptumsumos, sagaidīs īpašs liktenis.

Reģionos, kas ietilpst aptumsumu zonā, iespējamas liela mēroga politiskas ažiotāžas un kataklizmas. 

Sīkāk un pamatīgāk par Saules aptumsumu varēsiet lasīt 22. septembra žurnālā "MĀJAS VIESIS"!

 KRISTAPS BAŅĶIS