Debesīs slēgtas laulības


Laulību reģistrācijas biroji Nīderlandē saņēmuši daudz pieteikumu, kuros pāri pauž vēlmi apprecēties zīmīgajā datumā 06.06.06 jeb šā gada 6. jūnijā. Ciparu kombinācija "666" tiek uzskatīta par "sātana skaitli", un tas, izrādās, vilinājis daudzus. 6. jūnijs iekrīt otrdienā, kas laulību skaita ziņā parasti ir ļoti klusa diena, atzinuši laulību biroja pārstāvji. Kādam pārim pat bijusi vēlme precēties 6. jūnijā sešas minūtes pāri sešiem rītā, tomēr reģistrācijas biroja darbinieki nolēma, ka tik agri ceremoniju nerīkos.

Ja kāds arī Latvijā izdomājis sekot pasaules "modei", lai zina, ka astroloģijas klasiķi otrdienā neiesaka laulāties, jo diena atbilst kareivīgajam Marsam, kas laulībām nav vēlams. 6. jūnijā ir vēl arī citi laulībām nelabvēlīgi planētu aspekti. Tā ka sekošana pasaules modei šoreiz nebūtu ieteicama.

Latvijā, kā vēsta LR Centrālās statistikas pārvaldes datu bāze, visaktīvākais mēnesis, kad cilvēki dodas laulībā, ir augusts, taču neatpaliek arī pārējie vasaras mēneši - jūnijs un jūlijs, kā arī septembris.

Latviešiem kā Jaunavas zīmei vienmēr saprotamāk bijis, ja kāzas sakrīt ar rudens ražas svētkiem, kad visi darbi padarīti un galdā liekams pašu izaudzētais. Tomēr pašlaik aktuālāki šķiet saulainie vasaras mēneši. Laiks no 21. jūnija līdz 23. jūlijam, kad Saule atrodas Vēža zīmē, cilvēkos rada vēlmi veidot tradicionālo ģimeni. Savukārt no 23. jūlija līdz 23. augustam Saule spoži spīd savā radošajā pacēlumā Lauvas zīmē, un tas cilvēkos modina vajadzību līksmot un svinēt.

Visa pamatā -  savstarpēja sapratne un mīlestība

Dodoties laulībā, viens no svarīgākajiem turpmākās kopdzīves fundamentiem ir gredzenu mīšanas brīdis. Protams, ne mazāk nozīmīgs ir laiks, kad jaunie cilvēki ieskatījušies viens otrā. Būtisks ir gandrīz viss, par ko dzied Kivičs: pirmais skūpsts, pirmā reize...

Ne mazāk svarīgas ir arī katra cilvēka individuālās īpašības, rakstura iezīmes, iespējas, talanti, piemērotība laulības dzīvei, spēja ieklausīties otrā. Tomēr, ja abu cilvēku starpā trūkst savstarpējas sapratnes un saskaņas un, galu galā, mīlestības, tad pat vislabākā laika izvēle nelīdzēs, tā tikai nedaudz attālinās savienības izjukšanu vai mīkstinās šķiršanās rūgtumu.

Ir vairāki būtiski jautājumi, kurus astrologs risina kopā ar jauno pāri. Pirmkārt, par laiku, ko aizņems svinīgā ceremonija līdz "jā" vārdam. Visu līdz pulksteņa precizitātei neizdarīsi, tādēļ astrologs nosaka noteiktu laika sprīdi, lai kāziniekiem nebūtu jāsaspringst ar skatu pulkstenī. Laulības precizitāti līdz minūtei var atstāt Dieva tā kunga gādībā, bez kura ziņas tāpat ne mats uz šīs zemes nenokrīt. Ne velti saka — laulības tiek slēgtas debesīs.

Otrkārt, jāatceras, ka ideālu dienu laulībām vienkārši nav. Cilvēks nevar izlēkt no sava horoskopa. Tādējādi rodam skaidrojumu, kādēļ cilvēki ar labiem laulību rādītājiem dzimšanas horoskopā intuitīvi atrod piemērotāko laiku precībām. Un otrādi - cilvēki, kuriem attiecības vienmēr bijušas konfliktiem bagātas, kā likums, paši saviem spēkiem iebrauks vēl lielākās auzās. 

Treškārt, astrologs, izvēloties kāzām labāko laiku, vadās ne tikai pēc zvaigžņu stāvokļa debesjumā, bet arī ņem vērā, kā tās ietekmēs konkrēto pāri. Astrologs izklaušina, kas šiem cilvēkiem laulībā ir svarīgākais. Visi cilvēki nav vienādi: kādu vada mīlestība, citu — vēlme ar laulāto draugu apceļot trejdeviņas jūras un trejdeviņas zemes, vēl kāds vēlas atrisināt materiālas dabas jautājums vai par visām varītēm tikt pie bērniem. Tā kā ideālas dienas nav un pilnīgi visas vēlmes šās zemes dzīvē nav iespējams realizēt, saruna ar cilvēku palīdz astrologam atmest lieko un stiprināt cilvēkam vissvarīgākās vēlmes.

Labākie kāzu datumi

Labvēlīgu dienu noteikšanai varu ieteikt dažus vienkāršus astroloģijas pamatprincipus:  vislabākais laiks ir augošs Mēness, jo īpaši pirmais ceturksnis. Slavenais astrologs Sergejs Vronskis kā vēlamas laulībām atzīmējis arī 10., 11., 13., 17., 21., 26., 27. Mēness dienu. Jāizvairās no Mēness bez kursa jeb čika laika.

Laulībām labvēlīgas ir tās dienas, kad Mēness atrodas draudzīgajā Vērša, Strēlnieka, Zivs, Mežāža, Svaru zīmē. Astrologu domas dalās par laiku, kad Mēness atrodas Dvīņos un Vēzī. Piemēram, S. Vronskis uzskata, ka, Mēnesim atrodoties Vēža zīmē, laulāties ieteicams tikai ar atraitni.

Kuru nedēļas dienu izvēlēties

Pirmdienai atbilst Mēness, tādēļ tā tiek uzskatīta par vienu no piemērotākajām kāzu dienām. Pirmdienā laulātiem no dzīvesbiedra ir īpaši grūti "tikt vaļā". Lai stiprinātu Mēness dienā slēgtu laulību, iesaku pēc iespējas vairāk laika veltīt mājām un saimniecībai.

Otrdienu pārvalda Marss, un tā nav labākā kāzu diena. Laulības dzīve vārīsies kā putras katls uz atklātas liesmas. Ģimenes dzīvē par garlaicību nebūs jāsūdzas. Nostipriniet otrdienā slēgtu laulību, iesaistoties dažādās aktivitātēs.

Trešdienas saimnieks ir Merkurs. Tā ir diena, kad laulībā jādodas brīvību mīlošiem, radošiem un attiecībās vienlīdzīgiem cilvēkiem. Patriarhāta cienītāji šādu savienību ilgi neizturēs. Laulību stiprina gaisīga vieglprātība (bez viltus un meliem), kad pāris sevi nepiekaļ pie virtuves plīts.

Ja jaunais pāris vēlas izveidot ģimeni, radīt bērnus un dzīvot četrās sienās, ceturtdiena nav piemērotākā diena, kad doties laulībā. Dienas pārvaldniekam Jupiteram patīk sociāli aktīvi cilvēki, kuri izvirza augstus mērķus, mīl gozēties sabiedrībā. Tiem, kuri noslēguši laulību šajā dienā, jābalsta laulātā drauga radošie, karjeras un izglītības ceļi.

Romantiķiem, jutekliskas, iejūtīgas un maigas attiecības mīlošiem iesaku piektdienu, kad savu mīlas spēku izrāda Venēra. Attiecību nostiprināšanai der no jauna atzīties mīlā katru dienu, dāvināt skaistus nieciņus un sveču gaismā atzīmēt savu Valentīndienu.

Laulājoties sestdienā, esat gatavi sevi veltīt uzticīgai kalpošanai ģimenei. Saturns paģēr uzticību, atteikšanos no daudz kā mīļoto labā, stabilitāti un ilglaicību, lai ko tas prasītu. Stipriniet savu laulību ar uzticību un vēlmi par katru cenu saglabāt laulību.

Tos, kas altāra priekšā stājas svētdienā, var no sirds apsveikt. Saule viņiem dāvās prieku, radošu pacēlumu, krāšņu dzīvi. Attiecību uzlabošanai iesaku rīkot vairāk viesību un biežāk ar mīļoto runāt par nākotni.

Šovasar laulībām labvēlīgs laiks

 • 10., 27. un 28. jūnijs
  Vēlams no plkst. 14 līdz 17.
  Atkārtotām laulībām - 17. un 22. jūnijs
 • 4., 8. un 29. jūlijs.
  Vēlams no plkst. 12 līdz 15.
  Jūlijs ir vairāk piemērots mēnesis tiem, kuri dodas atkārtotā laulībā, jo īpaši 15. un 23. jūlijs. Rūpīgi jāseko līdzi, lai netiktu kavēti norunātie termiņi. Vieglāk nekā citkārt kļūdīties, parakstot dokumentus. Līdz pat kurioziem, kad jaunā sieva laulības reģistrācijas dokumentu aizpilda meitas uzvārdā.
 • 5., 12., 26. un 29. augusts.
  Vēlams no plkst. 12.
  Atkārtotām laulībām - 19. augusts.

 

AUTORS: Kristaps Baņķis
PUBLICĒTS: "Latvijas Avīze", ielikums "Veselība. Ģimene", 03.06.2006