VILCĒJA VĒRŠA GADS - DARBS, ĢIMENE, DZIMTENE

Cerībā uz to labāko!

2009. gada 26. janvārī plkst. 9:55 (Rīgas laiks) ar gredzenveida Saules aptumsumu Ūdensvīra zīmē sāksies Dzeltenā Zemes Vērša gads, kas ilgs līdz pat 2010. gada 14. februārim. Gada sākums līdz ar aptumsumu, liecina par lielu notikumu pēctecību, kurā cilvēki bieži vien būs tikai novērotāji lielākiem Visuma procesiem. Jā, līdzīgi kā pērn...

Tā kā Austrumu tautu izpratne par „dzīvnieku apli" jeb Zodiaku ir atšķirīga no rietumniekiem, palūkosim, ar ko saistāms Vērša gads. Vērsis ir pacietīgs, lēnīgs, nosvērts, nemanāms, nosvērts, precīzs un metodisks, kuram svētīgas vērtības ir darbs, ģimene un Dzimtene. Vērša gadā jāstrādā līdz pagurumam, turklāt pret visiem jaunievedumiem lēnīgais „rukātājs" vēršas ar neredzētu spēku. Lai pielabinātos Vērsim, esi draudzīgs, atsaucīgs, mīli darba tikumu un ģimenes pavardu un neaizej uz ilgu laiku pārāk tālu no dzimtās zemes. Lauksaimniekiem vēlīgs gads, jo kā sola Austrumu gudrie, Vērša gadā „nav nedz krusas, nedz sausuma, nedz mitruma".

Daudzi taujā zvaigžņu tulkiem: „Kas mūs sagaida nākamgad ekonomikā, vai esam nostaigājuši veiksmīgi gar bezdibeņa malu?" Tie, kas aizvadītajā Žurkas gadā kā pelēkās pelītes cītīgi strādāja un vilka uz savu midzeni mantu nebaltām dienām, šo laiku pārlaidīs vēlīgi. Pārējie - iegūs nopietnu dzīves mācības stundu.

Vērša gads jaunus uzlabojumus nesola, vien turpinās aizsāktās reformas un pie saprātīga risinājuma sola mīkstāku spilvenu piezemējoties. Kas tālāk no realitātes augstumos lidojuši, tiem kritiens sāpīgāks.

Sociālreālisms Vērša stilā

Diemžēl astrologiem šobrīd lemts „bada dzeguzes" loma, jo runāt par skarbo realitāti patiesi nav patīkami. Jāsaka, ka latvju tautai sarežģītais periods nebūt nav beidzies. Teju visu 2009. gadu pārbaudītājs un ierobežotājs Saturns uzturēsies latvju tautas izcelsmes - Jaunavas zīmē. Ja pērngad kaut kādos rāmjos ekonomiku saturēja Saturna harmoniskā saspēle ar savu pārinieku, „kosmisko raugu" un izaugsmes planētu Jupiteru, šogad, Jupiteram ieejot neprognozējamā Ūdensvīra dzīvē, ekonomikas „amerikāņu kalniņos" var būt spējāki pagriezieni. Stabilitāte (Saturns) un pārmaiņas (Urāns) nonāk savstarpējā pretstāvē, kas notiek reizi 45-46 gados. Šāda divu debesu „lielvaru" stīvēšanās notiks līdz pat nākamā gada rudenim - tātad par stabilitāti varam tikai sapņot. Punktu uz „i" uzliek lēni virzošā, ar neiedomājamu enerģētisko spēku apveltītā pundurplanēta Plūtons, kas uz neatgriešanos 2008. gada nogalē uzsāka savu sešpadsmit gadu virzību pa Mežāža zīmi. Globālas pārmaiņas būs neizbēgamas. Viss liecina, ka Latvija lēnām tām tiek sagatavota, tādēļ ir cerība, ka ilgākā laika periodā kā pludiņam izdosies noturēties pasaules notikumu bangojošajā okeānā.

Būtiskas izmaiņas būs vērojamas tautas raksturā, proti, pēc perioda, kad „dzīvojām kā nieres taukos", atgriezīsimies pie latviešiem gadu simtos svarīgām vērtībām: zemes, īpašuma, ģimenes kopgalda un savrupības. Latvieti mazāk interesēs, kas notiek aiz kaimiņu žoga, vairāk tīri reālas lietas - darbs un maizes rieciens. Vidējais latvietis sāks krāt naudu „zeķē" - drošs paliek nedrošs un citam savu mantu neuzticēs.

Gada trumpji

Ar lielā Jupitera gadu ilgo ceļu pa Ūdensvīra zīmi, lielā diena ir pienākusi neparastām kustībām, kas sludinās citas vērtības. Perspektīvākie virzieni - sabiedriskās organizācijas, inovācijas, interneta bizness, korporācijas, psiholoģija, socioloģija, mākslas pasaule. Ikdienišķā līmenī Jupitera gars Ūdensvīrā izpaudīsies kā dumpīgs, spītīgs noskaņojums pret priekšniecību vai augstākstāvošiem. Vislabākie palīgi itin visā būs tādas rakstura īpašības kā oriģinalitāte, darba mīlestība, domāšanas attīstīšana, liela humora deva un cerība uz to labāko...

Salīdzinājumam katrs pats var izpētīt iepriekšējos Vērša gadus - 1925., 1937., 1949., 1961., 1973., 1985., 1997. - notikumus pēc pašu pieredzes.

Vērša gads Saules zīmēm

Atkarībā no tā, kāda ir cilvēka "horoskopa zīme" jeb kādā Zodiaka zīmē viņa dzimšanas brīdī ir atradusies Saule, Vērša gada aktualitātes katrs izjutīs atšķirīgi.

Auns.
Auna enerģisko uzrāvienu apslāpēs globālie procesi, tomēr šogad var sasniegt profesionālās varēšanas virsotnes. Vērša gads stiprinās draudzības saites, gādās par to, lai dzīvē ienāktu visādi neprognozējami jaunumi. Vienotībā, sabiedriskā dzīvē, organizatoriskās spējās rodams šāgada Aunu spēks. Neapdomīgi skrienot un ceļot darba smagumus, var samocīt veselību.


Vērsis.
Atbildības un izšķiršanās gads, kā stāvot lielās krustcelēs, kur ceļš ved pie darba vai uz mīlestību, vai uz mīlestību pret darbu vai atbildīgu nodarbi mīlestībā. Vērsis panākumu uzmundrināts soļos kalnup. Dauzi Vērši iegūs un apgūs vecāku statusu. Būs arī laiks aizdomāties par atbildību mīlas dzīvē, par savu radošo pašizpausmi, par pienākumiem pret bērniem.


Dvīņi.
Pārmaiņu un izaicinājumu sākumu gads. Enerģētiskā plānā nekas vairs nebūs tā kā bijis. Jātiecas pēc izaugsmes. „Kas neriskē - tas nedzer šampanieti!" Svešzemju kultūras baudīšana. Veiksmīgs augstākās izglītības apgūšanas ceļš. Laiks spiedīs atstrādās savus parādus ģimenes, dzimtas un dzīvesvietas priekšā. Gredzens var atmirdzēt Dvīņu pirkstā. Jādzīvo vienkāršāk!


Vēzis.
Attiecību gads visā to daudzkrāsainībā. Enerģijas pārpilnībā nevarēs sēdēt kā suns uz siena kaudzes - būs jāpadalās. Jo vairāk dosi, jo vairāk dabūsi. Profesionālo varēšanu stiprinās dažādu kursu apmeklēšana. Var izdoties satuvināties ar māsu/brāli, kā arī nodibināt labas kaimiņattiecības. Pat nekad pie stūres nesēdējis Vēzītis var izšķirties par veiksmīga spēkrata iegādi. Nopietnu un atbildīgu projektu gads.


Lauva.
Pirmajā vietā būs darba tikumiņš, veselības stāvoklis un rūpes par savu puķu dobi un mājdzīvniekiem. Atguvies no iepriekšējo pāris gadu „sasaluma", Lauva lēnītēm gatavosies priekškara atvēršanai un savam uznācienam. Neskrien pēc pirmā uzaicinājuma, rūpīgi apdomā katru soli, kur ieguldi savu naudu, kā to pelni. Laulības dzīvē tikai cieņa var ļaut izmest stabilu enkuru vētru laikā.


Jaunava.
Prasmīgajam aroda darītājam pavērsies jauni darba tirgi. Darba apstākļi apmierinās. Arī veselības stāvokli var kvalitatīvi uzlabot. Pārdrošiem soļiem gan nevajadzētu kļūt par rutīnu. Kopumā tāds dzīves rūdījuma laiks. Nevajag skriet tiem pārējiem nopakaļus, bet padomāt dziļāk. Laikā, kad visi sūkstas par nospiedošo stāvokli, Jaunava jūtas ērti, jo tāda sajūta viņu nepamet visu dzīvi. Izmanto savas zināšanas krīzes situācijā.


Svari.
Mājas dzīvē būs ievērojamas pārmaiņas. Bērni - mīliet savus vecākus, Vecāki - mīliet savus bērnus. Skumjākie stāsti būs pēc „Indrānu" scenārija. Pacelies pāri ikdienai, nepaliec uz vietas - ceļo, izkusties, atrod jaunu hobiju. Nesūksties - dzīvo! Piedzīvosi arī mīlas noslēpumaino romantiku. Bērna ienākšana dzīvē, saderināšanās vai kāzas. Joprojām jārūpejas par veselības stāvokli.


Skorpions.

Atelpa un nopietnu nākotnes plānu izstrāde. Stresu raisīs vien paša nepacietība. Audzē garīgos muskuļus dažādos kontaktos un izpalīdzi ar savu pieredzi un padomu. Mazajiem Skorpioniem uzlabosies sekmes skolā, par spīti tam, ka vecāki mājas dzīvē „gāzīs podus”. Mājās patiesi būs notikumi, kas prasīs Tavu klātbūtni. Pastiprināta uzmanība vajadzētu veltīt draugu saliedēšanai. Sabiedriskā darbība nesīs dividendes, ja vien kaut nedaudz atradīsi tam laiku.

 


Strēlnieks.

Stabilitātes un daudzsološs gads pat trauksmainākajiem. Šogad Strēlnieks sēdīsies skolas solā, izies auto apmācības kursus. Ļoti piesātināts kontaktu, izbraukumu, sarunu, vēstuļu rakstīšanu gads. Pieaugs atbildība par savu vietu un lomu sabiedrībā. Var uzņemties nebūt ne vieglo vadītāja pienākumu un vest kolektīvu pretim spožajai nākotnei. Brieduma gads, kurā tomēr izdosies daudz ko atrisināt.


Mežāzis.
Būs varenas pārmaiņas! Patiesībā visa pasaule aizturējusi elpu lūkojas uz Mežāžiem, kuri katrs pa kriksītim vien liek būtisku artavu kopējā pārmaiņu katlā. Paldies dievam, ka ienākumi būs vienmēr par kripatiņu vairāk. Katrā gadījumā enerģijas būs blīva un veselība būs stingra. Augstskolas solā būs grūtāki pārbaudījumi un ārzemēs strādāt braucējiem tā pagrūtāk ies ar darbiem


Ūdensvīrs.

Sācies garīgās transformācijas pilnīgi jauns cikls, kas nesīs negaidītas pārmaiņas. Dauzi Ūdensvīri aizdomāsies līdz kristīgai meditācijai. Ūdensvīrā pamodīsies kaut kas no alķīmiķa. Pērnā gada slepenā dzīve un atpūšanās paies maliņā, ļaujiet ienākt laimei pa goda vārtiem. Daļa Ūdensvīru sadūšosies un brīvības sajūtu iemainīs pret bērna radīšanu. Daļa vienkārši paliksi dūšīgāki. Riska gads, kad veiksme liela, bet turpat līdzās ir arī nepārdomātu lēmumu bezdibenis.


Zivis.

Draudzības spēks un lieli mērķi ļaus ar skatu ietiekties tālāk nekā to spēj izdarīt citi. Mīli dzīvi un pieņem citu mīlu tāda kāda tā atnākusi. Šo gadiņu vari pēc iespējas atpūsties un sakārtot savus enerģētiskos spēkus jaunam, 2010. gada lēcienam. Labdarībai šogad būs īpaša loma. Labs ceļavējš ļoti tālu ceļu veicējiem. Jābūt pretimnākošs savai otrajai pusītei. Lielas iespējas atrast domu biedru, ar kuru kopā novecot.


KRISTAPS BAŅĶIS, sertificēts astrologs

PDF: 1 ., 2 . lpp. 

Publicēts: „Mājas Viesis", 09.01.2009.
Ilustrācijas autors: Gatis Šļūka