Kāzas "08.08.08" - likteņa paslēpes

Arī šovasar turpinās kāzu "trakums", kas aizsākās ar pērnā gada cipara virknējumu - 07.07.07. Šogad jaunlaulātie jau laikus steidzās aizņemt laiku dzimtsarakstu nodaļās un baznīcās uz astotnieku virknējumu - 08.08.08.

Taisnības labad jāpiebilst, ka precīzs ciparu virknējums būtu 08.08.2008, kurā divnieks nav "piemirstams". Saskaitot vienu pie otra visus ciparus - 08.08.2008 - summā arī iznāk "8". Rezultātā iegūstam datumu ar četrkārt spēcīgu „8". Numeroloģijā katram ciparam ir sava vibrācija. Astoņi iemieso karmiskā parāda, bezgalības, materiālās un garīgās dzīves sintēzes simbolu. Astotnieks uzskatāms par riskantās veiksmes ciparu: kas neriskē, tas nedzer šampanieti. Pār astotnieku valda Liktenis. Šādā datumā darbojas ne tikai princips "Ko sēsi, to pļausi", bet jau iezīmējas pļaujas laiks, kurā katrs saņemam pēc nopelniem. Ja astotajā datumā aizsāk lietas saskaņā ar savu sirdsapziņu un pārliecību par lēmumu patiesumu, arī iznākums solās būt veiksmīgs un laimīgs. Tomēr jāatceras, ka astotnieks vienmēr piespēlēs arī likteņa parādus. Un Tā kunga ceļi ir neizdibināmi.... Šajā likteņupē, kurā iekāpsi, izvēloties kāzas šādā zīmīgā datumā, patiesi vari tikt mētāts kā koka skaidiņa okeāna plašumos. Kādi būs konkrētā pāra "bonusi" gan atkarīgs no katra gadījuma, atbilstoši katra cilvēka liktenim un iespējām. Astrologs parasti katram kāziniekam individuāli piemeklē visatbilstošāko laika sprīdi, jo kas vienam slikts - otram der pašā laikā.

Jūtams likteņa pirksta pieskāriens

Laiks no 21. jūnija līdz 23. jūlijam, kad Saule atrodas Vēža zīmē, cilvēkos rada vēlmi veidot tradicionālo ģimeni. Savukārt no 23. jūlija līdz 23. augustam Saule spoži spīd savā radošajā pacēlumā Lauvas zīmē, un tas cilvēkos modina vajadzību līksmot un svinēt. Ar to arī izskaidrojams lielais kāzu statistikas kāpums tieši vasaras mēnešos. Senie latvieši gan bija vairāk iecienījuši praktiskās un auglīgās Jaunavas zīmes vai attiecību harmonijas veicinošās Svaru zīmes laiku. Arī šogad septembris ir viens no gada veiksmīgākajiem kāzu laikiem, stabilām, labi atrunātām un ilgstošām laulībām.

Ikviens astrologs, izvēloties laiku, kad planētas sastājas labvēlīgi konkrētam pārim, ņem vērā arī objektīvo debesu ķermeņu stāvokli. Laulību brīdī dienas debesu "fotoattēls" tiek piefiksēts uz visu šo laulības mūžu. Reti kuram pārim kāzu dienā gribētos redzēt virs savām galvām savelkamies mākoņus... Kādu zvaigznes sola 8. augustu? Soli pa solim.

Tā ir piektdiena. Nedēļas griezumā Venēras diena ir laulībām veiksmīga. Augošs mēness - arī laba zīme. Ja tiktāl kā pēc notīm, turpmāk kā pa celmiem: 8. augusta vakarpusē Mēness, kas simbolizē sievieti-māti, un Saule, kas atspoguļo vīrieti-tēvu, veido savstarpēji naidīgu un konfliktējošu enerģētisko mijiedarbību. Citiem vārdiem sakot, plkst. 23:20 Mēness maina fāzes un sākas 1. ceturksnis. Turklāt, kas īpaši būtiski, minētais datums atrodas starp Saules (1. augusts) un Mēness (17. augusts) aptumsumiem, kas uzskatāms par enerģētiski ļoti nospriegotu un atbildīgu laika posmu. Arī Mēness Skorpiona zīmē šo būtisko akcentu tikai paspilgtina. Ja kāds vēlas vēl vienu "8", tad, uz katra paša atbildību, apliecinu, ka plkst. 15:18, sākas laulībām ne īpaši sekmīgā 8. Mēness diena. Līdz minētajam laikam noslēgtās kāzas uzskatāmas par sekmīgākām, jo īpaši radošiem pāriem un dzīves māksliniekiem. Par laimi "pirmā" kāzu nakts nekādu bubuli pagultē neslēpj.

Pārim, kurš tomēr izaicinājis likteni uz šo riskanto spēli, es ieteiktu uzturēt maksimāli godīgas attiecības, laikus noregulēt savas mantiskās attiecības, sabalansēt darbu ar atpūtu, izvērtēt greizsirdības postošo dabu un cienīt vienam otra brīvību kā tādu zelta gabaliņu. Šīs būs attiecības, kur "katram roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek".

8. augustu kā kāzu datumu es varētu ieteikt vien spēcīgiem un dzīves gudriem cilvēkiem, kuriem enerģija un nauda turas. Ja pāru attiecības un katra individuālie spēciņi ir pavāji, riskējat pakļūt zem lielo dzirnakmeņu spiediena un salūzt tūkstošiem sāpīgās drumstalās...

Šovasar labvēlīgi kāzu datumi:

4. jūlijs - no plkst. 11:15;

7. jūlijs;

10. jūlijs līdz plkst. 14:52;

13. jūlijs no plkst. 19:

14. jūlijs;

17. jūlijs;

no 1. - 17. augustam ir starpatumsumu periods, tādēļ plānojamas rūpīgi apzinātas, liktenīgas laulības, par kurām būs jāatbild visa mūža garumā, "līdz nāve mūs šķirs"... Ja esat tam gatavi, pieejami laiki ir 7., 13. un 14. augustā.

22. augusts;

23. augusts līdz plkst. 12:19;

28. augusts.

Kāzu ticējumi iz senču pūra

Derības un kāzas jādzer jaunā mēnesī, tad ies labi jaunā dzīvē un ilgi pastāvēs jauni.
/J. Apsalons, Sērpils./

Kāzas ir jādzer pilnā mēnesī, lai jaunajam pāram būtu bagāta un laimīga dzīve.
/L. Daugaviete, Smiltene./

Kad salaulājās, tad tūlīt kāzas nedzēra, bet nākamo ceturtdienu.

/G. Pols, Vecgulbene./

Senāk kāzas svinēja ceturtdienā.
/G. Pols, Bauska./

Kāzas tika noturētas ap Miķeļiem, kad visi lauka darbi bija apstrādāti; bet jauneklis, kas taisījās to gadu precēties, sāka no pavasara jau katru vakaru pūst āžaragā, lai visi zinātu, ka viņš rudenī grib apsievoties.

/S. Novickis, Ilūkste./

Avots: www.ailab.lv

Kuru nedēļas dienu izvēlēties

Pirmdienai atbilst Mēness, tādēļ tā tiek uzskatīta par vienu no piemērotākajām kāzu dienām. Pirmdienā laulātiem no dzīvesbiedra ir īpaši grūti "tikt vaļā". Lai stiprinātu Mēness dienā slēgtu laulību, iesaku pēc iespējas vairāk laika veltīt mājām un saimniecībai.

Otrdienu pārvalda Marss, un tā nav labākā kāzu diena. Laulības dzīve vārīsies kā putras katls uz atklātas liesmas. Ģimenes dzīvē par garlaicību nebūs jāsūdzas. Nostipriniet otrdienā slēgtu laulību, iesaistoties dažādās aktivitātēs.

Trešdienas saimnieks ir Merkurs. Tā ir diena, kad laulībā jādodas brīvību mīlošiem, radošiem un attiecībās vienlīdzīgiem cilvēkiem. Patriarhāta cienītāji šādu savienību ilgi neizturēs. Laulību stiprina gaisīga vieglprātība (bez viltus un meliem), kad pāris sevi nepiekaļ pie virtuves plīts.

Ja jaunais pāris vēlas izveidot ģimeni, radīt bērnus un dzīvot četrās sienās, ceturtdiena nav piemērotākā diena, kad doties laulībā. Dienas pārvaldniekam Jupiteram patīk sociāli aktīvi cilvēki, kuri izvirza augstus mērķus, mīl gozēties sabiedrībā. Tiem, kuri noslēguši laulību šajā dienā, jābalsta laulātā drauga radošie, karjeras un izglītības ceļi.

Romantiķiem, jutekliskas, iejūtīgas un maigas attiecības mīlošiem iesaku piektdienu, kad savu mīlas spēku izrāda Venēra. Attiecību nostiprināšanai der no jauna atzīties mīlā katru dienu, dāvināt skaistus nieciņus un sveču gaismā atzīmēt savu Valentīndienu.

Laulājoties sestdienā, esat gatavi sevi veltīt uzticīgai kalpošanai ģimenei. Saturns paģēr uzticību, atteikšanos no daudz kā mīļoto labā, stabilitāti un ilglaicību, lai ko tas prasītu. Stipriniet savu laulību ar uzticību un vēlmi par katru cenu saglabāt laulību.

Tos, kas altāra priekšā stājas svētdienā, var no sirds apsveikt. Saule viņiem dāvās prieku, radošu pacēlumu, krāšņu dzīvi. Attiecību uzlabošanai iesaku rīkot vairāk viesību un biežāk ar mīļoto runāt par nākotni.

Fragmenti no intervijas žurnālā "Māja"

- Cik liela ir cilvēku interese par piemērotākā laika izvēli kāzām?
K. Baņķis: - Interese ir patiesi liela, jo īpaši cilvēkiem, kas jau reiz ir apmeklējuši astrologu, bet ierodas arī “pirmziemnieki”, kas “pa ausu galam” par šādu iespēju izdzirdējuši. Astrologa skatījumā cilvēki paliek arvien izglītotāki un apzinās astroloģijas iespējas. Protams, ka jautājums aktualizējas tieši vasaras mēnešos, kaut šā gada tendence ir tāda, ka cilvēki ir kļuvuši pragmatiski un laikus apsver šādu svarīgu soli. Vienkārši šā laika enerģētika tāda…

- Vai ir pamats apgalvot, ka laulības, kuras noslēgtas 07.07.07 vai
08.08.08 ir stabilākas un laimīgākas vai arī tas ir tikai mīts un
svarīgāka ir individuāla pieeja?

- Katrai dienai ir universāla nokrāsa, kas attiecas uz visiem cilvēkiem. Klasiski astrologs vadās arī pēc Mēness dienām, kurās ir stingri noteikts, kas ir tās kāzām vēlamākās un kuras nē. Un tad seko virkne citu astroloģisku simbolu, kurus izskaita astrologs. Bet ikviena šāda universāla enerģija iegūst savu nokrāsu, kad tiek saskaņota ar katru horoskopu individuāli. Nav viennozīmīgi labas dienas visiem un nav viennozīmīgi sliktas dienas. Kādam jau vienmēr tas der. Bet tad ir jāzina katra pāra individuālais horoskops un viņu pašu izteiktās vēlmes. Kas attiecas uz konkrētajiem datumiem, tad izteikta viena cipara klātbūtne datumā izceļ tieši šim ciparam raksturīgās vibrācijas. Ja cilvēks ir gatavs dzīvot atbilstoši tām, viss notiek. Bet, ja tā bijusi neapdomība, mēs vienmēr saņemam atpakaļ to bumerangu pa paša skaustu un tas veido mūsu burvīgo dzīves pieredzi. Neviens datums cilvēkam, kurš nav izpratis attiecību jēgu un nespēj mīlēt, negarantēs stabilitāti pats par sevi. Mīlēt ir darbības vārds un mīlestībā viena pagale nedeg, konkrētais datums tikai paspilgtina, izceļ vai harmonizē kādu atsevišķu ģimenes dzīves tematiku. Tas ir kā pamats uz kuras tiek celta māja, kā projekts, bet vai abi to māju spēs uzcelt ir atkarīgs no daudziem faktoriem, kurus astrologs var paredzēt un līdzēt saskaņot ar centrālajiem „celtniecības pasūtītājiem”
- Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja pastāstīja, ka pašlaik ir
aizsākusies jauna "mode"- ne tikai datuma, bet arī piemērotākā laika
izvēle. Varbūt var īsumā pastāstīt, kā notiek šī piemērotākā
laika un datuma izvēle un cik liela ir tās nozīme?

- Padomājiet paši, cik cilvēka dzīvē ir patiesi svarīgu kulminācijas (izceļamu) brīžu: piedzimšana - kristības - mācību sākums - pirmās attiecības - pirmais darbs - kāzas - bērna dzimšana - tuvinieka nāve - paša gals. Šo sarakstu katrs varētu uztaisīt „pēc savas modes”, bet tik un tā tas nebūtu nemaz tik garš. Katrs no šiem brīžiem ir kā pagrieziena punkts, kam ir liela nozīme cilvēka tālākajā dzīvē. Kā jauns starta punkts kopējā dzīves plūdumā. Turklāt mazākumā ir to, ko pats var tieši ietekmēt. Ir patiesi garā veselīgi cilvēki, kuriem intuīcija pasaka priekšā, kad un kādā veidā šos soļus visharmoniskāk spert. Attiecības turklāt ir tā tematika, kur vajadzīgs savstarpējs kompromiss, vienošanās, nenodarot pāri katras personības vēlmēm. Ceļā uz to daudzi pieslēdz astrologu kā konsultantu (līdzība ar psihologu), kā treneri, kurš ņemot vērā objektīvus rādītājus var pateikt, kad ir labākais laiks, kur un kad iziet uz starta punktu, lai konkrētā ģimene sasniegtu tai visvēlamākos rezultātus. Un atcerēsimies, ka laulības tiek slēgtas debesīs.

Kad līgava ar līgavaini ierodas pie astrologa izstāstīt savas vēlmes, astrologam svarīgi ir zināt, aptuveno laika periodu - mēnesi, nedēļas dienu, vietu - un citas pāra vēlmes. Visu iegūto informāciju astrologs harmonizē ar pāra dzimšanas datiem un iepazīšanās (kas arī kulminācijas jeb aizsākuma brīdis) laiku. Dažkārt, kas atkarīgs no pāra, datuma noteikšana ir tik komplicēta, ka tam paiet neskaitāmas stundas. Profesionāls astrologs pāri, kas ieradies pēc kāzu datuma, nemēģinās atrunāt no tām, pat ja redzēs, ka šim pārim lemts grūts mūžs. Tā teikt, tas nebija dotais uzdevums. Astrologs noteiks vien labāko datumu dotajā laika posmā un pārējais jau ir pāra ziņā....

AUTORS: Kristaps Baņķis
PUBLICĒTS "LATVIJAS AVĪZE", 28.06.2008
ILUSTRĀCIJA:
Gatis Šļūka