TAUPĪGĀS ŽURKAS GADS

jeb "Segas vilkšana uz savu pusi"

2008. gada 7. februāri plkst. 5.46. ar Saules aptumsumu Ūdensvīra zīmē sāksies Dzeltenās (zelta) Zemes Žurkas gads, kas ilgs līdz pat 2009. gada 25. janvārim. Gada sākums līdz ar aptumsumu, liecina par lielu notikumu pēctecību, kurā cilvēki bieži vien būs tikai novērotāji lielākiem Visuma procesiem...

Austrumu astrologi Žurku raksturo kā mazu, gudru dzīvnieciņu, kas māk pielāgoties dažādām situācijām un ar minimālu piepūli sasniegt maksimālu atdevi.
Žurka ļoti mīl komfortu un visu laiku papildina savus krājumus. Rūpes par citiem nav Žurkai raksturīga iezīme. Līdz ar to arī šim gadam būs raksturīga mērenība, taupība, savtība. Aiz simpātiskās ārienes Žurka var slēpt indīgu raksturu. Tomēr Žurka ir sabiedriska, tā necieš vientulību un savākusi pilnu midzeni pašlabuma, centīsies paspīdēt sabiedrībā. Tā nesmādēs dzeltenās preses slejas, jo skandāli, citu netikumi un aizkulišu intrigas ir Žurkas sirdij tīkamas. Raugieties uzmanīgi, lai šogad kāds radinieks nepiekopj parazītismu uz jūsu rēķina. Lielas iespējas izauklēt čūsku azotē. Lai arī parāds nav brālis, Žurkas gadā šāda nenokārtota "radniecība" maz kādu interesēs. Sadzīvē iezīmēsies "segas vilkšana uz savu pusi", dominēs vēlme iegūt personīgo labumu par katru cenu, kam visi līdzekļi būs labi.

Dzīves nedienu vajātie kāri metīsies nebēdnīgās izklaidēs un azartspēlēs, kas kļūs par īstu Žurku perēkli....

Tomēr velns nav tik melns kā to mālē - sabiedrībā uzplauks arī ģimeniskās vērtības un čaklums. Pieaugs sabiedrības šūniņas - ģimenes loma. Modē nāks ģimenes bizness. Praktisku laulību un laulības līgumu "bums". Sarakstīsies tie, kas līdz šim ilgus gadus pavadījuši nereģistrētā kopdzīvē. Žurciņas mēdz būt ļoti sentimentālas un neaprēķināmas mīlas lietās. Ne visi spēs turēties pretim darba romānam...

Gada ieguvēji

Zemes Žurkas gada lielākie ieguvēji būs Zemes stihiju pārstāvji - Vērši, Jaunavas un Mežāži. Šo zīmju profesionalitāte, punktualitāte, mērenība un spēja vilkt jebkuru vezumu, ja vien tas ir piekrauts pilns, ir šā gada priekšzīme citu Zodiaka zīmju pārstāvjiem.

To apliecina arī vairākas klasiskās astroloģijas norādes: šogad dzīves skolotājs Saturns atradīsies Jaunavas zīmē, harmoniskā saspēlē ar Visuma labdari Jupiteru Mežāža zīmē. Ikdienas dzīvē tas rosinās pārbaudīt katra profesionālo varēšanu. Lielas pārmaiņas skars veselības aprūpi, pensiju sistēmu, pasta pakalpojumus, skolvadību. Domājams, ka parādīsies arvien vairāk jaunas privātās veselības iestādes. Daudz vairāk rūpju un raižu būs lauksaimniekiem, kā arī tiem, kas cer zemes tirgū iedzīvoties vieglā peļņā. Nekustamo īpašumu jomā cilvēkus vairāk interesēs savs kaktiņš, savs stūrītis zemes, mazāk - spekulācijas. Dzīvokļu pārpircējiem, kuru rūpals ir tuvu bankrotam, ieteicams naudu ieguldīt zemes uzpirkšanā. Pienācis laiks ilgtermiņa ieguldījumiem.

Uzplaukstošās sfēras: literatūra, pārtikas un atkritumu pārstrādes industrija, apsaimniekošanas bizness, enerģētikas ekonomija (piemēram, siltumsūkņi, modernas taupības krāsniņas), koksnes pilnīga izmantošana.

Laiks izpausties dabas draugiem! Teiksim, Zoodārzs kļūs ne tikai par slepenu politiķu pulcēšanās vietu, bet arī par neizmērojamu ļaužu masu atpūtas vietu. Dzīvnieku aizstāvju rindas kuplināsies un sagaidāmas nopietnas akcijas. Ne visiem būs pa prātam eksperimenti ar žurciņām...

Ziedošs laiks Latvijas (eko)tūrismam.

Gada vērtīgākās iezīmes: pieaugs dzimstība un ārzemēs aizklejojušie latvieši lēnītēm taustīs ceļu mājup. Jāatzīst, ka šogad būs vienlīdz grūti kā Latvijā palikušajiem, tā ārzemēs strādājošajiem. Likteņa upe gan labvēlīgāk tiem, kas no grūtām dienām nebēg uz piena upēm un ķīseļa krastiem...

Veselībā uzmanība jāpievērš gremošanas kaitēm, tādēļ jo rūpīgāk jāpiedomā par ēdienreizēm un lietotajiem pārtikas produktiem. Rūpīgi izvēlētas diētas var nest kārotos augļus.

Modē nāks klasiskas vērtības, tumšie toņi. Darba apģērbam un etiķetei tiks piešķirta pastiprināta uzmanība. Firmas tēls atspoguļosies katrā darbinieka izskatā un uzvedībā. Iespējams, ka arī atsevišķās skolās var notikt dzīvas diskusijas par formastērpu ieviešanu.

Politikas druva

Nevaru iedomāties labāku dzīves piespēlētu salīdzinājumu taupības, jostu savilkšanas un ekonomijas laikam kā Ivara Godmaņa atgriešanos pie valdības stūres. Jā, patiesi, pēc neskaitāmiem neatkarības gadiem, atkal esam atbildīgā nulles punktā. Šoreiz bez rožainiem sapņiem. Nasta, ko šobrīd iznesīsim uz saviem pleciem, atvieglos dzīvi mūsu nākamajām paaudzēm. Tamdēļ vien ir vērts pacensties.

Šogad vērosim birokrātijas pašattīrīšanos, un šim procesam sekos vairāki nopietni skandāli. Bet šis pārbūves brīdis politikas virspusē uzsviedīs arī vienu otru profesionāli no melnā darba darītāju vidus. Vecā gvarde lēnām aizies, lai viņu vietā stātos uzņēmēju paaudze, ar citām vērtībām, piedāvājot nobriedušāku valsts pārvaldes risinājumu modeļus. Pieaugs inteliģences un sabiedrības domas loma politiskajos procesos. Kopumā tas lēnītēm atjaunos sabiedrības ticību parlamentam un izpildvarai.

Labākais uzvedības modelis Zemes Žurkas gadā: stabilitāte, ilgtermiņa plānošana, ekonomija, atturība, taupība un mērenība.

 

Salīdzinājumam katrs pats var izpētīt iepriekšējo Žurkas gadu - 1924., 1936., 1948., 1960., 1972., 1984., 1996. - notikumus pēc pašu pieredzes.

Žurkas gads Saules zīmēm

Atkarībā no tā, kāda ir cilvēka "horoskopa zīme" jeb kādā Zodiaka zīmē viņa dzimšanas brīdī ir atradusies Saule, Žurkas gada aktualitātes katrs izjutīs atšķirīgi.

Auns.

Žurkas gads daudziem Auniem piespēlēs neskaitāms iespējas sevi pierādīt profesijā. Tādēļ ieteicams karjeras plāniem pievērts lielāku uzmanību, lai labākās iespējas kā izmanīga žurciņa neizlīstu no rokām. Janvāris un februāris ir vieni treknākajiem gada mēnešiem. Otra darbības fronte novelkama attiecību jautājumos. Gada sākums un gada nogale ir labvēlīgākais laiks salikt svaru kausos visas labākās īpašības otram par labu. Pa starpām var iet visādi. Var pieņemt lēmumu par labu gredzenam savā pirkstā.

Vērsis.

Viens no šā gada laimes lutekļiem. Tā kā mērenība, komforts un darbs šogad būs varen pieprasītas preces, Vērsis jutīsies apmierināts ar sev pievērsto uzmanību un piedāvātajām iespējām. Nav vietas slinkumam un kūtrai darba saldo augļu baudīšanai, jo gada pirmajā ceturksnī sasmeltās iespējas dzīvos savu raženu mūžu vēl ilgus gadus. Neparasti atgadījumi var ielikt rokās medni no koka. Uzreiz pēc dzimšanas dienas vēlams nesteidzīgi uzsākt ilgtermiņā plānotus jaunus darbus. Gada nogali vēlams ieplānot kā atpūtu pēc labi padarīta darba. Ar dzīvi apmierināto veselībai kruķus nevajadzēs.

Dvīņi.

Nepastāvības vairāk nekā sirdsmiera. Ļoti spēcīgi izteiktas prāta spējas šogad "dzemdēs" fantastiskas idejas. Kā jau pie radīšanas procesa, iespējama viena otra nopietna komplikācija, tādēļ dzīve testēs garīgās higiēnas līmeni. Stresa līmenim pieaugot, laiks jāvelta savai elpošanai. Atceries: cik dziļi elposi, tik pilnasinīgi dzīvosi! Gada aktualitāte - ceļojumi un izbraukumi. Laiks prasa patstāvību un nopietnību visos spriedumos. Papagaiļa cienīga citu frāžu atkārtošana var piedzīvot izsmiešanu.

Vēzis.

Stāvot lielās krustcelēs un vēl un vēl uzdodot sev jautājumu, vai palikt kur esmu vai pakot paunas ceļā uz Lielo Nezināmo, priekšroka tiks dota pastāvīgajam. Piesardzība uzņēmējdarbībā un naudas lietās neskādēs. Labs laiks sevis pilnveidošanai. Jāpārziemo gada pirmā puse. Kūleņosi kā žurciņa ritenī: slikta oma - slikti panākumi. Tas tikmēr, kamēr nesapratīsi likumsakarību, ka, pamainot uztveres leņķi, krietni rimtāki kļūst arī apkārtējās vides notikumi.

Lauva.

Sīkmanīgā Žurka ļaus Lauvam justies gana varenam un neuzvarāmam. Tomēr baidies lepnības un augstmanīgi nesamin mazo kustonīti, jo Žurkas viltības spēks slēpjas kuluāru intrigās. Lauvai derētu nodoties radošuma meklējumiem sevī. Sabiedriski aktīva dzīve mācīs diplomātiju un etiķeti. Rakstura krunkas bez žēlastības tiks gludinātas ar lielu pletīzeri. Mīlas lietas atradīsies pašu ķepās, tādēļ nadziņus labāk paslēpt spilventiņos. Uz sava troņa šogad var itin labi noturēties arī bez lieka riska un azarta kaislībām.

Jaunava.

Īstais laiks parādīt savas atbildības, profesionālisma un darbaspējas virsotnes.

Kā māca sena gudrība: viss notiek uz labu! Radošs gads, ja spēsi noticēt sev un savu darbu patiesumam. Iespējas uzsākt savu biznesu, ja tas būs ar tālu skatu nākotnē. No Jaunavas zīmes gads prasa līdera lomas uzņemšanos. Pārsteigumu, brieduma un iespēju laiks, kādu šķiet pa daudziem gadiem neatrast. Parādīsies lielāka interese par politiskajiem procesiem valstī. Var iegādāties savu zemes pleķīti vai dzīvojamo kaktiņu.

Svari.

Pārmiju mīšanas laiks. Atkarībā no attieksmes pret notiekošo mainīsies arī dzīves dekorācijas. Dzīves radoša košuma meklējumi mākslas pasaulē var iesviest pat tam nesagatavotu Svaru. Un kādēļ gan neriskēt? Nopietni izsvērta iekuģošana laulības ostā, lai tur izmestu enkuru uz ilgu laiku. Precētiem der ieviest jaunas ģimenes izrīcības, kas varētu pāraugt par tradīcijām. Uzplauks seksualitāte. Smukuma kūres un ceļojumu tūres. Mājās sēdēs tikai, piedodiet, potenciālie neveiksminieki. Gada otra puse noderīga trauksmainākam lidojumam, tādēļ baudi (ar atbildību) dzīvi, bet nopietnākiem darbiem atradīsies labāki laiki.

Skorpions.

Sabiedrība novērtēs Skorpiona varenās spējas un milzīgās iespējas. Varas kausi būs Skorpiona rokās, bet uzsvaru labāk likt uz ģimenes vērtībām. Tas iepriecinās Žurku, kurai abas lietas ir tik tīksmas. Gada pirmajā ceturksni apdomā visa gada iespējas, lai sekojošos mēnešos tos novestu līdz pilnībai. Iekšējais dīdītājs mudinās veikt pārmaiņas par katru cenu: ja ne labāk, tad citādāk. Staigājot pa plānu ledu, labāk iederēsies liegs lēnā valša slīdējums, ne neprātīga steiga. Gribi aktivitāt? Parūpējies par savas veselības stiprināšanu.

Strēlnieks.

Iespējami jaunas darba vietas meklējumi. Mūžīgais students Strēlnieks alks jaunu zinību ceļus. Īstais brīdis jaunu taciņu iemīšanai. Aprīlī un maijā lielas iespējas satikt savām spējām atbilstošus partnerus, kas ļaus drosmīgāk raudzīties nākotnē. Tomēr uzmanīgi izsver plānu saturīgumu, lai tās nav kā juras krastā būvētas smilšu pilis, kuras neuzmanīgi atpūtnieki vasaras svelmē izbradās... Gada otrā pusē Strēlnieka mūžīgās veiksmes Fortūna atcerēsies par savu aizbilstamo.

Mežāzis.

Gada veiksmes putns. Profesionālā varēšana lieliska, forma - perfekta, izdevības - vienreizējas. Tā kā šogad viss korektais, solīdais un aizmirstais nāks modē, tad Mežāzim priekšrocību gana. Iespējami tālredzīgi plāni un jauna biznesa iesākumi. Laba, Žurkas cienīga, oža uz naudu. Iezīmējas jauns divpadsmit gadu cikla sākums, tādēļ der padomāt par to, kādus augļus gribēsi plūkt pusceļā - pēc sešiem gadiem. Ko tagad sēsi, to vēlāk pļausi. Vēlams mazāku kredīttempu. Nopietni draugi var ievest neparastu (ezoterisku) zinību lauciņā. Gada viducī, iespējams, kāds nogrūdīs ēniņā un būs jāpacīnās par vietu zem saules, bet tas tikai tādēļ, lai galva nepārkarstu. Gada otra puse materiālas stabilitātes laiks.

Ūdensvīrs.

Gada sākums var nosist visu apetīti. Neatkarīgajam Ūdensvīram Žurkas "salašņas politika" var nešķist civilizācijas un cilvēces cienīga. Bet pats ar ne bez grēka: cēloņu un seku likuma pārkāpumi ne tik senā pagātnē, šobrīd var draudīgi sist pa kabatu. Ja sēts ir maz, treknie gadi iet secen. Izeja: aktīvas biedrošanās gads un jaunu domubiedru meklēšana. Jaunas ēras sākums privātā dzīvē var iestigt paša domu labirintos. Izkārpīties no apmulsuma purva palīdzes oriģinalitāte un smalkmateriālo pasaules lietu apgūšana. Viens otrs Ūdensvīrs paslepus iesēdīsies baznīcas solā. Draugiem var būt taisnība, lai arī cik grūti būtu paklausīt. Jaunu darbības virzienu zondēšana. Stress jāizdzen fiziskā darbā. Gada vidus atnesīs krietnu žūksnīti naudas, bet tēriņu griesti jau ar būs lieli..... Gada otra puse labvēlīga romantiskām notīm.

Zivis.

Dzīves dambji palu ūdeņos atkritīs vaļā un rutīnā slīkstošās Zivis izpeldēs plašākos ūdeņos. Zelta Zivtiņas talants uzdzirkstīs varavīksnes krāsās. Bezdarbnieki atradīs labu darbu. Mediķēm, skolotājām, sociālajā un pārtikas sfērā strādājošajām Zivtiņām labvēlīgs laiks. Tik trakoti gribēsies romantikas dzirksti, ka ne sadzīvot. Pārsteidzīgi lēmumi var sagandēt veselību. Daudz vairāk ceļojumu, daudz vairāk laimes un smaidu, daudz vairāk paziņu un mīlas aktu.


PDF. 1 ., 2 . lpp.

AUTORS: Kristaps Baņķis
PUBLICĒTS: "Mājas Viesis", 08.02.2008
ILUSTRĀCIJA: Gatis Šļūka, www.karikatura.lv