Latviešu tautai jāprot celt savu pašapziņu

Jauns gads ir klāt katram ar savām iecerēm, nepiepildītiem sapņiem un lieliem plāniem. Astroloģiski šis - Žurkas - gads sāksies 7. februārī. Tāpēc varbūt jādodas pie astrologa, lai uzzinātu šā gada prognozes ne tikai sev, bet arī savai valstij un tautai, no kuras katrs veido nelielu daliņu. Ko par šā gada tendencēm saka astroloģija, Māja jautāja Hamburgas astroloģijas centra vadītājai Aelitai Baumanei.

- Vai tagad ir īstais laiks vizītei pie astrologa, lai cilvēks zinātu, kas viņu šogad sagaida?
- Jāatgādina, ka ir vairāki gada sākumi. Astroloģiskā gada sākums ir 21. martā, kad Saule ieiet Auna zvaigznājā. Otrs jauns Saules cikls ir tad, kad Saule iziet no sava zemākā punkta un ieiet Mežāzī. Tas ir 22. decembrī. 1. janvārī sākas sociālais gads, kas attiecas uz cilvēkiem. Katra cilvēka jaunais gads sākas viņa dzimšanas dienā. Ja ir vēlēšanās iegūt konkrētas prognozes par savu dzīvi, tad pie astrologa ir vērts doties neilgi pirms vai pēc savas dzimšanas dienas.
- Vai cilvēkam vajag atrast savu astrologu tāpat kā jebkuru citu speciālistu?
- Ja cilvēks ir apmierināts ar pirmo astroloģisko konsultāciju un ja ar astrologu ir izveidojies labs kontakts, tad parasti cilvēks pie viņa nāk arī turpmāk. Ir cilvēki, kas astroloģiju uzskata par muļķībām un tai netic. Viņiem tā nav vajadzīga, lai gan, no vienas puses, viņiem tieši vajadzētu aiziet pie astrologa, lai pārliecinātos, kā ir patiesībā. Protams, astrologam ir grūti strādāt ar cilvēku, kurš pie viņa ir atnācis ziņkārības pēc. Katru nedēļu vai mēnesi nevajag doties pie astrologa, bet vērts to darīt reizi gadā, pusotrā vai divos. Prognozes tiek dotas apmēram uz šādu laiku, dažas lietas - uz ilgāku laiku. Astroloģija nav fatāla, tā ir cilvēka dzīves stratēģiskā karte, taktiku ikdienā var izvēlēties katrs.
- Ko mums sola šis sociālais gads?
- Katram gadam pēc astroloģijas ir sava planēta aizbildne. Uzskata, ka šogad tas ir Jupiters. Apskatot karti, man šķiet, ka lielāka nozīme ir tai planētai, kura maina savu atrašanos zodiaka zīmē. Pērn Saturns no Lauvas zvaigznāja iegāja Jaunavas zvaigznājā, tāpēc sabiedrība to asi izjuta - samazinājās kreditēšana, sākās pārkreditēšana, tika pieprasīti kārtīgi noteikumi, bija vajadzīgas dažādas izziņas. Cilvēkiem saruka dižie plāni. Šogad zodiaka zīmi maina Plūtons. Tas no Strēlnieka pāriet Mežāzī un atbild par izmaiņām transformācijās, enerģijas uzkrāšanu, sabiedrisko naudu. Mežāzis ir tas, kas pieprasa sakārtotību, noteiktību, varas hierarhiju. Šo abu zīmju maiņa ir saistīta arī ar sabiedriskajiem procesiem.
- Tas nozīmē, ka valstij šis būs lielu pārmaiņu gads?
- Jā, šis būs lielu pārmaiņu gads varas struktūrām. Protams, varas struktūras var teikt, ka mainās valdības (un tās vēl mainīsies!). Ja valdība negribēs uzklausīt tautas viedokli, šogad tauta ļoti asi izteiks savu viedokli, jo tās mērs ir pilns. To visu, protams, var novirzīt uz vēlēšanām, tikai aktuāls ir jautājums - vai tautai būs, par ko vēlēt. Šobrīd lielākā daļa cilvēku atbild, ka viņiem nav, par ko vēlēt, jo visas partijas vairāk vai mazāk ir sasmērējušās. Ja nāktu jauns politiskais spēks ar konkrētiem mērķiem un interesi par tautas lietām, tad tas vinnētu. No otras puses - ja valdošās aprindas nesāks ņemt vērā visas tautas intereses, tad radīsies lielas problēmas. Šogad tiks pievērsta uzmanība arī alternatīvās enerģijas izmantošanai, kas saistīta ar Plūtona un Mežāža savstarpējo darbību.
- Vai paredzat tautas sacelšanos?
- Tautas intereses šogad būs aktuālas, un tauta vienā mirklī var sacelties. Tautai uzmanīgi un ar ironiju jāskatās līdzi uz politiskajiem procesiem un līderiem, taču tā nedrīkst zaudēt optimismu. Paredzams, ka marta beigās, aprīlī situācija būs ļoti saspringta tāpat kā pērn, kad notika tautas sapulce. Latvijas horoskopā daudz kas ir atkarīgs no tās cilvēku grupas, kas vedīs šo tautu. Ja tā aizvedīs tautu tikai uz sacelšanos un pēc tam paies malā, tad nekāda rezultāta nebūs. Ir pieņemts, ka tautu pārstāv inteliģence, bet tā nevar vadīt valsti. Vadīšanai vajadzīgas citas zināšanas. Kaut kādām pārmaiņām noteikti ir jānotiek. Tautai pašai vajadzēs formulēt, ko tā vēlas. Ja tauta teiks, ka tā vēlas vairāk nopelnīt, tad tas, cik katram būs savā kabatā, tautu neapvienos, bet sadalīs. Jāteic, ka lielākā daļa tautas nemaz tik daudz netērē. Taču ja tā daļa, kam interesē dārgas automašīnas, vairākstāvu mājas, uz nabadzīgāko tautas daļu neskatīsies kā uz ienākumu avotu, tad varbūt kaut kas mainīsies. Tā tautas daļa, kas ņem kredītus, lai, piemēram, izremontētu māju, necietīs, nekā tā, kas paņēmusi lielus kredītus prestižu automašīnu, vērienīgas mājas celtniecībai... Viņiem nāksies pārdomāt savu izvēli. Cietīs tie, kas ir iepirkuši nekustamos īpašumus. Inflācijas līmenis būs augsts, bet to noteiks nevis horoskops vai astroloģiskā situācija, bet energoresursu cenas celšanās.
- Kas tautai šogad var palīdzēt? Tai acīmredzot jābūt gudrai uz izlēmīgai.
- Tautai nevajag sevi grauzt, tā var būt stipra tikai tad, kad tā ir spējīga pieņemt otru savu tautieti, nevis viņu iznīcināt. Mums jātiecas būt saliedētiem, lai tiem, kas mūs apdraud, nebūtu iespējams to izdarīt. Latviešu tautai ir jāceļ sava pašapziņa. Palīdzēt var tautas īpašās zināšanas. Šogad ir ideāls laiks, lai valstī sakārtotu izglītības sistēmu, pārskatītu programmas. Mani nedaudz baida jaunās izglītības ministres solījums, ka izglītībā nekas daudz nemainīsies. Diemžēl izglītība ir tā joma, kurā, tāpat kā medicīnā, vajadzīga reforma. Izglītības sistēmā valda liela anarhija. Mūsu tautai ir īpašas zināšanas. Ja tās tiks analizētas un mācītas tālāk, tad mēs varam tikt uz augšu. Īpašās zināšanas slēpjas arī dziedniecībā. Tas obligāti nav jāuztver kā šamanisms. Dziedniecība ir tie paši SPA centri, kā tos šodien moderni sauc, viss, kas dots no dabas. Ne par velti saka, ka no darbaholisma, pārguruma, stresa, straujā dzīves tempa ļoti labi palīdz atslēgties ūdens procedūras.
- Apmēram pirms pusgada Latvija ieguva jaunu valsts prezidentu - Valdi Zatleru. Dažviet astroloģiskos rakstos prezidents minēts kā pilnmēness prezidents, jo viņa inaugurācija notika pilnmēness laikā. Kā jūs to komentētu?
- Jābūt politiski nekorektai un jāsaka, ka no visiem prezidenta kandidātiem diemžēl Valdis Zaltlers no astroloģijas viedokļa Latvijai ir visvājākais. Viņš horoskopā netiek ierakstīts kā valsts vadītājs, viņš ir kā dažādu interešu grupu krustpunkts. Viņu dažādas grupas mēģinās pārvilkt savā pusē, tāpēc viņš tiks raustīts un viņam vajadzēs cīnīties ar šīm ietekmēm vairāk, nekā nodarboties ar to, kas viņam ir jādara. Lai gan mūsu valsts prezidentam ir maz varas instrumentu, vairāk viņam pieder tēla radīšanas instrumenti. Arī šajā ziņā viņš ir visvājākais. Diemžēl viņu nevar salīdzināt ar iepriekšējo valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu. Žēl, ka no savas kandidatūras atteicās Sandra Kalniete - tas nebija slikts variants. Ļoti labs variants no astroloģiskā viedokļa bija Aivars Endziņš. Egils Levits būtu bijis ideāls variants, labs turpinātājs Vairas Vīķes-Freibergas iesāktajam darbam.
- Žurkai, kas ir šā gada dominante, raksturīga krāšana, vilkšana sava alā. Vai šāda varētu būt 2008. gada tendence?
- Acīmredzot tas tā varētu būt. Šogad vajadzēs ietaupīt, pārdomāt visus savus tēriņus, vairāk uzkrāt, nevis tērēt. To nosaka ne tikai tas, ka šis ir Žurkas gads, bet arī Jupitera ietekme. Tas atbild par naudu, veiksmi... Tas, ka Jupiters atrodas Mežāzī, liks naudu tērēt ļoti uzmanīgi, lai gada beigās ir, ko tērēt. Žurka krāj, krāj, un tad kāds cits atnāk un to paņem. (Smejas.)
- Pastāv uzskats, ka astroloģijā liela nozīme ir aptumsumiem. Šogad ir viens daļējs, otrs pilns Saules aptumsums, kā arī divi Mēness aptumsumi.
- Katru gadu neatkarīgi ne no kā ir divi Saules un divi Mēness aptumsumi.
Domāju, ka mēs atrodamies nemitīgā Saules vai Mēness aptumsumā. Ja Mēness aiziet priekšā Saulei, tad dažas dienas cilvēku vairāk pārvalda emocijas, nevis saprāts, un otrādi - saprāts valda pār emocijām. Ja emocijas kādu laiku netiek izpaustas, pēc kāda laika sākas emocionāls sprādziens. Ja gads sākas ar Saules aptumsumu, tad ir pamats uzskatīt, ka emocionālie procesi būs pārsvarā. Mūsu - Rietumu - sociālais gads nesākas ar Saules aptumsumu, kā tas ir Austrumos. Tur, kur dzīvo pēc Austrumu kalendāra, vairāk vai mazāk valdīs emocionāla attieksme, un daudzas lietas notiks šādā iespaidā.

AUTORS: Ina Zelča
PUBLICĒTS: "NEATKARĪGĀ", "MĀJA", 2008.01.15