Pacietīga darba gads

Visu 2008. gadu "sūrā darba" planēta Saturns uzturēsies Jaunavas zīmē. Harmoniskā saspēlē Saturnam piebiedrosies arī Jupiters Mežāža zīmē. Ļoti zīmīgi šo planētu vibrācijas skars zemei tuvos praktiķus - lauksaimniekus, būvniekus un amatniekus. Kopumā šis ir mērenības, taupības, ilgtermiņa plānošanas un profesionālisma gads.

Šogad Saturns pārbaudīs cilvēku profesionālismu ikvienā dzīves jomā. Tā kā astrologi latviešu tautu uzskata par Jaunavas zīmei atbilstošu, visas profesijas, kas izriet no latviskās dzīvesziņas.

Jaunava ir tipisks "darbaholiķis", tādēļ latviskais darba tikumiņš un čaklums būs augstā vērtē. Priekšplānā iznāks A. Brigaderes trīsvienība - "DIEVS.DABA.DARBS".

Naturālās saimniecības netiks iznīdētas, drīzāk otrādi - to skaits var pieaugt uz paputējušo sapņu saimniecību rēķina. Daudz vairāk raižu būs tiem lauksaimniekiem, kas nodarbojas ar "visu ko". Nepieciešama pakāpeniska specializēšanās. Labvēlīgi laiki gaidāma tiem, kas ies bioloģiskās lauksaimniecības ceļu. Vajadzētu dot priekšroku ilgtermiņa projektiem, no kuriem peļņa raugāma tālā nākotnē. Nodokļu maksātājiem, atskaišu rakstītājiem būs debesu labvēlības zīme.

Pateicīgs laiks padomāt par latviešu izgudrojuma - dobēm (te mums daudz kas kopīgs ar Jaunavām japāņiem) - jaunām iespējām. Gads, kad selekcionāri rūpīgāk revidēs savu veikumu un tirgū var ienākt jaunas kvalitatīvas šķirnes.

Lopkopjiem ieteiktu pastiprināti rūpēties par visu veidu kustoņu veselības stāvokli. Veterinārārsta profesija kļūs arvien pieprasītāka. Piena kvalitātes pārbaudes kļūs arvien stingrākas. Bet tas jau nevienu vairs nepārsteidz...

Nekustamo īpašumu tirgū vieglās peļņas laiks ir pagājis. Cilvēkus vairāk interesēs savs kaktiņš, savs stūrītis zemes, mazāk - spekulācijas. Salīdzinājumā ar pēdējo gadu būvniecības buma brāķīgajiem galaproduktiem, turpmāko gadu laikā celtās būves būs mazāk šikas, vairāk - praktiskas, ekonomiskas, dabīgas un ergonomiskas. Guļbūvēm tiks dota zaļā gaisma. Uzņēmīgiem cilvēkiem labvēlīgi attīstīt apsaimniekošanas un atkritumu savākšanas/pārstrādes sfēru.

Tirgū augstāk kotēsies meži un koksne. Latvietim tik mīļais iekurs - malkas pagalīte - maksās bargu naudu... Šajā ziņā daudzsološas iespējas gads paver koksnes un tās produktu eksportētājiem.

Arī citās dzīves sfērās pienāks senlatviešu gara atdzimšana. Amatniekiem pieaugs vēlme biedroties un aizstāvēt savas intereses valsts līmenī. Klienti rūpīgāk izvērtēs katra meistara profesionālo varēšanu.

Jāapdomā, ko darīs no ārzemēm atgriezties vēlošie strādnieki, kas lēnītēm meklēs ceļu mājup.

AUTORS: Kristaps Baņķis
PUBLICĒTS: "Latvijas Avīze", "Māja. Vide."
ILUSTRĀCIJA: Ēriks Ošs, LA.lv