KULTŪRAS PROGNOZE 2008 

2008. gada iezīme ir taupība, pamatīgums un mērenība. Vai laikā, kad vēders skaļi kurkst, kad jāsavelk josta sev un otram, kad jāīsteno ekonomikas sabalansēšanas jautājumu, var baudīt kultūru? Vēsture pierāda, ka var: vīns un izpriecas tautai dod cerīgu optimisma dzirksti. Tādēļa rī maķslās var ienākt sociālreālistiski un latviski motīvi. Tomēr nākamo gadu par kultūras uzplaukuma gadu nenosauksi. Arī naudas lietās kultūras dzīvē cerības vien uz stabilizāciju. Tomēr tas ir svētīgs gads ilgtermiņa projektiem, kuru augļus baudīs nākamās paaudzes. Labs laiks būvprojektu (piemēram, Gaismas pils) pamatu ielikšanai.

Priekšplānā var iznākt daiļamati jeb tautas māksla, kuru saknes meklējamas latviskajā dzīvesziņā. Amatnieku - profesionāla aroda pratēju - laiks.  Īpaša gaismā varam ieraudzīt Brīvdabas muzeju un tamlīdzīgas kultūras (svēt)vietas.

Jau par zināmu latviskās  kultūras fenomenu ir kļuvušas dziesmotās revolūcijas. Arī to spēks nākamgad var tikai stiprināties...

Labvēlīgs laiks jaunu kultūras biedrību izveidei. Jau izveidotās iestādes, muzeji var beidzot sagaidīt valsts plānveidīgu ilgtermiņa (vismaz konceptuālu) atbalstu. 

AUTORS: Kristaps Baņķis
PUBLICĒTS: 
"Kultūras forums", 28.12.2007