Saturna laiks

Sestdiena, 16. jūlijs, plkst. 15.31 sadalīja 2005. gadu divās nevienlīdzīgās pusēs, kas turpmāk arvien jūtamāk atšķirsies viena no otras. Astrologu valodā runājot, planēta Saturns tieši šajā laikā atstāja Vēža zīmi un uzsāka savu vairāk nekā divus gadus ilgo (līdz pat 02.09.2007) ceļu pa Lauvas zīmi.

Saturns jau izsenis astroloģijā simbolizē laika tecējumu, pieredzi, pārbaudījumus, stabilitāti, pašdisciplīnu, dzīvesgudrību, pacietību, izturību, pieticību. To mēdz dēvēt par «likteņa planētu».

Saturns ir kā lielais Skolotājs — stingrs, bet taisnīgs. Tā lielais mērķis ir piespiest cilvēku paraudzīties dziļāk uz notikumiem un lietām. Ja Saturns ir labvēlīgs, cilvēks soli pa solim, bet pārliecinoši sasniedz izvirzītos mērķus.

Tomēr tas nav viegls ceļš. Saturns dod mērķa izjūtu un tajā pašā laikā sagādā mums šķēršļus. Saturns katru uz šīs zemes «uzrunā» īpaši, tikai viņam lemtā likteņa robežās.

Ikviena planēta noteiktā laika posmā iziet visas 12 zodiaka zīmes. Saturna cikls noslēdzas un sākas no jauna vidēji 29,5 gados, katrā zodiaka zīmē pavadot aptuveni 2,5 gadus. Tā ir pati lēnākā un otra lielākā Saules sistēmas planēta, kas cilvēkam vēl redzama ar neapbruņotu aci.

Citu planētu vidū Saturnu izceļ izteikti platais un reizē plānais gredzens, ko veido tūkstoši atsevišķu gredzentiņu, kas izkārtoti vairākās joslās. Tās savukārt sastāv no dažāda lieluma ledus gabaliem vai ar ledu klātiem klinšu bluķiem. Saturnam ir arī visbagātīgākā pavadoņu saime Saules sistēmā — 18, no kuriem lielākais ir Titāns.

Neskatoties uz to, ka tajās retajās reizēs, kad vēršam acis uz debesjumu, Saturna «punktiņš» debesīs noteikti nav pirmais, ko pamanām, planētas ietekme uz cilvēku ikdienas dzīvi, apzināmies to vai ne, ir milzīga.

Saturna jaunās vibrācijas sajutīsim kolektīvi. Kļūsim par lieciniekiem pārmaiņām dažādās dzīves sfērās. Gada otrā puse vēsturē var ierakstīt nepatīkamas lappuses. Cilvēkiem būs grūti palikt malā, viņi tiks ierauti notikumu virpuli.

Paralēli saspringtajam Saturna stāvoklim Lauvas zīmē notikumus no jūlija beigām līdz pat gada nogalei diktēs arī nelabvēlīgās Marsa un Saturna attiecības.

Šo divu naidīgo planētu ietekmē, kas savu apogeju var sasniegt tieši augusta pirmajās dienās, iespējams, aizsaulē varētu aiziet kāda sabiedrībā plaši pazīstama personība.

Visu oktobri un novembri būs saspringts laiks darbiem un darījumiem. Daudzi projekti iestigs kā dūksnājā, vēl vairāki būs jāpārstrādā.

Tieši uz valsts svētkiem, 18. novembrī, gaidāms saspringts darbs — nemanot paies brīvdienas. Ģimene, mīlas lietas un atpūta paliks novārtā. Pieredzēsim skaļas greizsirdības scēnas. Gada beigās cilvēki metīsies piedzīvojumos.

Neskatoties uz pesimistiskām gada nogales prognozēm, jābrīdina, ka nav vērts izdarīt pārsteidzīgus secinājumus, jo jebkuri šķēršļi cilvēku tikai mudina tos pārvarēt. Un tā jau ir Saturnam tīkama izaugsme.

Paredzējumi

Turpmāko divu gadu laikā, kamēr Saturns pārraudzīs Lauvas zīmi, lielas pārmaiņas skars izklaides industriju. Saturns izdarīs triecienu spēļu un bukmeikeru biznesam jeb, precīzāk sakot, ieviesīs tur kārtību. Tas pats attieksies uz valūtas un fondu biržu. Sīkie spēlētāji un spekulanti izputēs, bet tie, kuri izdzīvos, apvienosies.

Īpaši spilgti izjutīsim vēlmi palabot valsts konstitūciju. Tādā veidā, piemēram, varētu tikt stiprināta valsts prezidenta loma.

Sabiedrību saviļņos lieli uztraukumi par bērnu dzimšanu, audzināšanu un izglītību. Visas pedagoģijas un sākumskolas problēmas iegūs plašu rezonansi sabiedrībā.

Piena izslaukumi pieaugs. Pamatīgāki zivju lomi. Pasaulē pasliktināsies rīsu un kafijas ražas — cenas augs.

Kritisks brīdis pienācis signalizāciju, seifu, slēdzeņu un individuālo aizsardzības līdzekļu tirgotājiem. Pieprasījums pēc šādām precēm saruks. Cilvēki mājās vairs nejutīsies tik apdraudēti un atmetīs kā nevajadzīgus apsardzes firmu pakalpojumus.

Samazināsies sūdzības par sāpēm vēderā, mazāk onkoloģisku kaišu. Tā vietā pieaugs asinsrites un sirds slimnieku skaits. Palielināsies bērnu mirstība.

Modē nāks tumši zeltainie toņi, oranžā krāsa. Kinomākslā atcerēsimies vecos labos zelta laikus, piedzīvosim daudzu veco filmu pārfilmēšanu. Nebrīnīsimies, ja ieraudzīsim «Limuzīns Jāņu nakts krāsā» vai «Vella kalpus» mūsdienīgā izpildījumā.

Ārzemēs atdzims interese par monarhu tradīcijām. Nebūs nekāds pārsteigums, ja 2005. — 2006. gadā Anglija, Nīderlande, Norvēģija vairāk uzmanības veltīs karaļnamam.

Ko nesīs Saturns zodiaka zīmēm

Jaunais Saturna stāvoklis debesjumā atnesīs būtiskas pārmaiņas arī katram individuāli. Viss atkarīgs no tā, kāda ir viņa, tautas valodā sakot, «horoskopa zīme» jeb citiem vārdiem runājot, kādā zodiaka zīmē viņa dzimšanas brīdī atradās Saule. Daudzi Saturna «taisno tiesu» kā dažādus šķēršļus vai, tieši otrādi, kā pelnītu atzinību izjutīs vai visu divu gadu garumā.

   Auni oktobrī var sagaidīt lielas un pozitīvas pārmaiņas. Jo īpaši aprīļa otrajā pusē dzimušie auni var uzgavilēt. Tomēr nemetieties pārsteidzīgi svešos projektos, neaizdodiet naudu. Izšķērdība un uzdzīve var atstāt nopietnas sekas.
 

Vērsim lielas iespējas un jauni panākumi darījumos, ja vien būs cīņasspars un pacietība. Vērts padomāt, vai veselībai par labu nenāktu uzsākt kādu vingrojumu kompleksu. Finanšu lietās mieru, tikai mieru un vēsu prātu! Karstas putras strēbējiem būs vēl ilgi brūces jādziedē. Daži būs spiesti cieši savilkt jostu labākiem laikiem.

 

Dvīnis vasaras otrajā pusē tiks atbalstīts intelektuālā, mākslinieciskā un kultūras darbā. Parādīsies nozīmīgi sabiedriskie sakari. Labas ziņas pāršalks mīlas fronti. Uzvēdīs radošas vēsmas, kuras jāīsteno līdz rudenim, citādi tās pārklāsies ar putekļiem.

 

Vēzis var atviegloti uzelpot — grūtais darba, pienākumu un grūtsirdības laiks beidzies. Gada beigās varēs sākt baudīt pēdējo divu gadu ieguldītā darba augļus profesijā un privātajā dzīvē.

 

Lauvām pēdējais laiks stiprināt veselību, jo gaidāmi īsti pārbaudījumi. Sāksies nopietns sevis, apkārtnes un profesionālās darbības izvērtēšanas laiks. Profesionālās pārmaiņas garantētas. Virzīties augšup pa karjeras kāpnēm vai arī krist nežēlastībā — atkarīgs no paša. Laiks, kad nauda nāca un gāja bez piepūles, ir beidzies, jāmācās naudu skaitīt. Mierīgas atpūtas un izklaides kārotājus gaida rūgta vilšanās. Saturieties!

 

Jaunavas rudens sākumā var izbaudīt virkni nepatikšanu, kas saistītas ar veselības pasliktināšanos, konkurenci un asu kritiku.

 

Svariem taps vieglāk ap sirdi un jau oktobris var nest lielas pārmaiņas.

 

Skorpionus sagaida brīnumi. Optimisma pieplūdums novembrī. Veiksme «ganīsies» turpat blakus, atliks tikai noķert aiz astes. Nenokavējiet izdevību un nenošaujiet šķībi, jo bargā skolotāja modrā acs jūs vēro.

 

Pavecāki Strēlnieki var aizdomāties, vai nevajadzētu sākt rakstīt memuārus. Sacīts — darīts. Radošās pilnveides un profesionālā brieduma laiks. Strēlnieka padoms citiem būs zelta vērts.

 

Mežāzim grūtais darba laiks beidzies un paliks vieglāk profesijā un laulībā. Gada beigās varēs sākt baudīt pēdējo gadu darba augļus. Tomēr, kā jau vienmēr to esat darījuši, neriskējiet bez iemesla. Lūkojiet pēc sadarbības, bet rūpīgi izvērtējiet iespējamos partnerus. Lieka piesardzība nekad nenāk par ļaunu.

 

Ūdensvīram laiks piedomāt pie veselības un pārvērtēt savus spēkus profesijā, vai nav spēji uzlēcis par augstu. Nepareizs solis un jau strīdīgās situācijās līdz ausīm. Par vietu zem saules būs jācīnās.

 

Zivis gaida brīnumainas atklāsmes un iespējas. Jauni ceļojumi vai studiju plāni tikai vairos viņu izaugsmi. Metieties jaunos darbos, meklējiet jaunus kontaktus — tas pavērs jaunas durvis Zivju neapzinātajiem talantiem. Ģimene un tuvākie būs patiess atbalsts.

 Kristaps Baņķis, «Mājas Viesis», 2005. gads jūlijs