Zemes stihija

Visas daiļa dzimuma pārstāves alkst izskatīties neatvairāmi, būt vēlamas un pievilcīgas.  Ļoti lielai daļai sieviešu ne reizi vien radusies vēlēšanās kaut nedaudz pamainīt (uzlabot) savu figūru. Veidi, kā to panākt ir ļoti dažādi, un viens no tiem noteikti ir diēta. Diēta gan nav vienkārši darbību komplekss ātrai un vienkāršai svara zaudēšanai, bet gan pareizi apkopots un sabalansēts ēšanas režīms un plāns. Plašsaziņas līdzekļos, interneta portālos visur tiek piedāvātas daudz dažādas diētas. Tās piedāvā ātri atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, uzlabot figūru, nostiprināt veselību un daudz citus “labumus”. Tik pat daudzas, kas pamēģinājušas kādas diētas, tik arī novērojušas, ka pēc to likšanas lietā, organismā nav notikušas nekādas izmaiņas. Dārgumu jostas ap vidukli saglabājušas un arī svari rada vienu un to pašu. Jebkura diēta organismam ir pārbaudījums un efektīva tā būs tikai tad, kad notiks saskaņā ar organisma īpatnībām un vajadzībām. Ne draudzenes pieredze, ne sociāli radītais bums būs izdošanās faktors kādai no diētām. Tikai katram savs organisms, kura jāspēj ieklausīties, kurš jāizprot un jāizzina tā vajadzības. Astroloģiskie faktori ir viens no veidiem, ka izprast organisma vajadzības. Dzimšanas mirklis iezīmē ļoti precīzas nianses, kuras ņemot vērā, iespējams panākt daudz labāku rezultātu. Katra zodiaka zīme ir kādas planētas pārvaldījumā, tā satur planētu informāciju un tai atbilstošās stihijas un enerģijas. Dzimšanas mirklis ne tikai raksturo cilvēku, analizē iespējas, vēlmes un patikas, bet arī atklāj svarīgu informāciju par to, kas nepieciešams organismam. Produkti, barības vielas, vitamīni - visu, kas vajadzīgs Tavam organismam, atklāj dzimšanas karte. Ļoti svarīgu informāciju satur dzimšanas kartē dominējošās stihijas. Tas ir katra zodiaka zīmes, tātad arī indivīda enerģētiskais pamats. Stihijas sniedz informāciju par to, kādi produkti organismam ir nepieciešami, kādi ir vispiemērotākie un vērtīgākie priekš tā, lai organisms funkcionētu kvalitatīvi. Piemēram, ja cilvēka horoskopā vairākums planētas atrodas gaisa stihijas zīmēs, tad viņam uzturā ieteicams lietot vairāk augļus un dārzeņus. Ja dzimšanas kartē ir kaut nedaudz Zemes stihijas, uzturā jābūt vismaz nelielai devai gaļas, piena un siera, lai nolīdzsvarotu šīs stihijas apjomu attiecībā uz citām.

Personīgajā horoskopā var redzēt cik ātri vai lēnu organisms ir spējīgs pārstrādāt barības vielas, vai jums ir nepieciešama papildu fiziska slodze, kāda var būt reakcija uz vieniem vai citiem pārtikas produktiem. 

Uztura ieteikumi Zemes stihijas zīmēm(Vērsis, Jaunava, Mežāzis) 


Šīs stihijas zīmēm labāk dot priekšroku pārtikas produktiem, kas stiprina kaulu un balsta sistēmu. Olbaltumvielas ir pamata “celtniecības” materiāls mūsu organismā. No kalcija ir atkarīga kaulu un zobu veselība, kalcijs ir svarīgs stabilai nervu sistēmas darbībai, muskuļiem, kā arī fermentu aktivitātes regulācijai. Tādi produkti kā zivis, vistas un tītara gala, piena produkti, pupiņas, rieksti, lasis, dārzeni un augļi ir nepieciešami normālai un kvalitatīvai organisma funkcionēšanai. Salīdzinājumā ar citam zodiaka zīmēm, zemes stihijas zīmes labi tiks galā ar dzīvnieku taukiem, tomēr organisms būs pateicīgāks par liesu gaļu. Ēdienreizes būtu ļoti svarīgi izlīdzināt visas dienas garumā. Pirmā ēdienreize vēlama laika posmā no 6:00 - 8:00 rītā, nākamā pa dienu 12:00 - 14:00 un vakarā 18:00 - 20:00. Vēlams ierobežot piena produktu patēriņu, izņemot rūgušpienu. tāpat jāierobežo arī sāls patēriņš organismā, baltmaize, prosas putra. Kuņģa un gremošanas trakta darbību pozitīvi ietekmē ogas un augļi ka ari sakņu augi. Zemes stihijas cilvēki dod priekšroku lielam un raibām porcijām ar dažādiem ēdieniem. uztura speciālisti noteikti var ieteikt kas ir efektīvākās kombinācijas Tavam krāšņajam šķīvja pildījumam. No visām Zemes stihijām Mežāzis ir vienīgais, kuram ar mēra sajūtu viss ir kārībā… ja vien pie maltītes neķeras ļoti lielā izsalkumā. 


Vērsis

Pārvaldošā planēta Venēra
Vitamīni - A un E 

Vēršiem ir raksturīga pacietība un miers. Viņi mīl savas mājas, mājas sajūtu un labu ēdienu. Ja Vēršiem rodas veselības problēmas, tad pareizs uzturs biezi vien ir pirmais un ātrākais cels uz atveseļošanos. Vērši ir izteikti saldumu mīļi, tādēļ liekie kilogrami atrod siltu vietiņu uz viņu miesas ļoti ātri. Liekais svars rada vielmaiņas traucējumus, kas secīgi ietekmē visas organisma funkcijas. Vislabāk Vērsim būtu ēst mierīgos apstākļos, bez steigas. Satraukta ēdiena uzņemšana Vērsim var izraisīt psihosomatiskas saslimšanas (bronhiālā astma, stenokardija u.c.). Jāpaseko līdzi tam. lai uzturā būtu jodu saturoša pārtika (jūras sāls, jūras kāposti, jūras produkti u.c.), jo to neesamība uzturā ietekmēs vairogdziedzera darbību. Ieteicams uzturā lietot bietes, kāpostus, puķkāpostus, redīsus, lokus. Rekomendēju izvairīties no produktiem, kas satur cieti, miltus,. mazāk lietot saldumus.  

Jaunava 

Pārvaldoša planēta Merkurs 
B grupas vitamīni

Jaunavas klasiski ir pareiza uztura un dzīvesveida piekritējas, tomēr pastāv ari risks pārāk aizrauties ar šo pieeju. Veselība var kļūt pat par slimīgu jautājumu, kas var novest pie pašpārmetumiem, var sākt sev piedēvēt saslimšanas, kuru nemaz nav un tāda garā.  Svarīgi turēt līdzsvarā gan savu iekšējo, gan ārējo pasauli. Vajā vieta ir zarnas, kas vien norāda uz nepieciešamību pēc sabalansēta uztura un ēšanas režīma. Jābūt ļoti uzmanīgiem diētas izvēlē, jo izvēloties neatbilstošo pastāv liela iespējamība patiešām nodarīt sev pāri. Jāizvairās no ēdieniem un dzērieniem, kas kairina kuņģi un grūti pārstrādājās. Vērtīgs un veselīgs Jaunavām ir liela liellopu gaļa, vistas gaļa, zivis , piena produkti (ar zemu tauku saturu). Normālai pārtikai pārstrādes nodrošināšanai vēlams uzturā iekļaut zaļos dārzeņus, žāvētus augļus, pupiņas, auzas. Vislabāk izvēlēties vārītu vai sautētu ēdienu. Ēšanas process ir ļoti svarīgs. Ideālā gadījumā tam būtu jānotiek mierīgā nepiespiestā gaisotnē.

Mežāzis 

Pārvaldošā planēta Saturns 
Vitamīni - A, C un E

Mežāži ir pacietīgi un izturīgi ļaudis, ieturēti emociju izpausmē, kas ļoti jūtami atsaucas ari uz viņu veselību. Mežāzis jau no bērnības neizceļas ar ļoti labu un stabilu veselibu, tomēr ja dzīves laika ļoti rūpīgi seko līdzi savam organismam un ievēro tā vajadzības, tad dzīves otrajā pusē daudzus pārsteigs ar savu vitalitāti un veselību. Svarīgi uzturā lietot liesu gaļu, jūras produktus, vistas gaļu, puķkāpostus, soju, pupiņas. Lai ēdiens vieglāk pārstrādātos, pirms ēšanas ieteicams dzert daudz ūdeni.  Mežāzis neizceļas ar ļoti lielu aktivitāti, tādēļ nepieciešamas barības vielas, kas veicina gremošanas sistēmas darbību. Organisms būs ļoti pateicīgs par sparģeļiem, spinātiem, gurķiem, ķiršiem, citrusaugiem. Jāizvairās no trekniem ēdieniem, mērcēm. Būtiski - šokolādei jāiet ar līkumu. 

 

Tulkots. Autors V. Jurčenko