Kalendāru sacensības katra aizejošā gada nogalē, šķiet, sākas arvien ātrāk un piedāvājuma klāsts kļūst arvien raibāks. Tikai raugi – ja gribi, lai nākamā gada kalendārs ne tikai skaita datumus, bet kļūst par jēgpilnu palīgu ik dienu, tad praktiskajam latvietim jālūkojas pēc ar noderīgu informāciju bagāta kalendāra. Visbagātākais ar to noteikti ir Astrologi.lv veidotāja, astrologa un numerologa Kristapa BaņķaDižkalendārs.
Vispirms atgādinājums - astroloģijai ar jauna gada sākumu 1. janvārī nav nekāda sakara, jo astroloģiski jauns gads sākās 20. vai 21. martā – katru gadu mainīgi līdz ar pavasara iestāšanos. Savukārt Saules, Mēness kalendārs vispār un nekādi nav saistīts ar mums pierasto kalendāro gada ciklu – tas savā ciklā atkārtojas, veidojot miljoniem dažādu kombināciju. Un, ja līdz 2005. gadam Latvijā bija pieejami būtībā tikai Mēness kalendāra fragmenti, tad, Latvijas astrologu saimei pievienojoties Kristapam Baņķim, 2006. gadā beidzot tikām pie nopietna Mēness kalendāra. Gadu laikā astrologs to apaudzējis ar Saules dienām, astroloģiskiem simboliem, plašāku skaidrojumu par Mēness fāžu un aptumsumu ietekmi, katrai dienai vēlamajām nodarbēm, čika un dižčika laikiem utt.
Tāpēc, ka tas ir cikls, pēc kura dzīvo un elpo daba, un, tā kā cilvēks ir dabas sastāvdaļa, tad viņš elpo līdz ar to. Cilvēki, kuri dzīvo laukos, to sajūt labāk – tīri instinktīvi, jo dzīvo dabas ritmā – tā ir visriņķī un nepieļauj tajā notiekošā nepamanīšanu, bet pilsētnieku ritmiku ietekmē saspīlētais enerģētiskais fons, mākslīgais apgaismojums – dažkārt cilvēki var nepamanīt pat Pilnmēnesi. Spriedzi iekšējās sajūtās, kūleņus dažādās sfērās un jo īpaši attiecībās viņi, protams, pamana, un tad uzdod jautājumu: kas notiek? Un tikai saņēmuši atbildi: ko brīnies – ir Pilnmēness!, paskatās debesīs : jā, tiešām!... Lai šādi pārsteigumi izpaliktu, lai vienmēr varētu kontrolēt savu un dabas pulsu, ļoti vēlams sekot Mēness dzīvei, kura, gribam to vai negribam, ietekmē mūs visus.
Kristapu Baņķi Mēness ietekmi izzināt mudināja arī fakts, ka viņš dzimis Pilnmēnesī - precīzi Mēness fāžu maiņas brīdī. Līdz ar to viņam Saules un Mēness mijiedarbības izjušana ir jau dabas dota. Jebkurš cilvēks, kurš dzimis Mēness fāžu jeb dabas ritmikas lūzuma brīdī pārmaiņas, kas notiek dabā, izjūt izteiktāk, asāk. Un, tā kā Mēness ietekme uz cilvēku nav noliedzama, astrologi, veroties cilvēka astroloģiskajā kartē, vispirms uzmanību pievērš tieši tam, kādā Mēness fāzē viņš dzimis. Pēc tā var noteikt, regulēt gan sieviešu un vīriešu fizioloģisko auglību, gan visauglīgāko darba laiku - tāds cilvēkam būs tieši šajā Mēness fāzē. To zinot, savu laiku veiksmīgi var plānot, izmantot kā uzņēmēji un politiķi, tā mājsaimnieces.
Arī ikdienā ļoti vēlams likt aiz auss, ko vēlams darīt Pilnmēnesī, Dilstošā, Jaunā vai Augošā Mēnesī. Tas ir pamatu pamats – jau to vien ievērojot, paveras iespējas sākt darīt lielas lietas, bet, nopietni akceptējot vēl citas nianses, pat mērķtiecīgi mainīt savu dzīvi. Protams, Mēness ietekmi var ignorēt, dzīvot ar devīzi: kā ir, tā ir. Bet – 24 stundas diennaktī dotas gan veiksmīgam, gan neveiksmīgam cilvēkam, tāpat katram ir labie un sliktie periodi. Jautājums tikai – kā kurš tos izmanto, kā ar tiem tiek galā. Un te liels palīgs ir Mēness kalendārs, jo, sekojot Mēness ciklam, rodas sapratne: kad būt aktīvam, kad ieturēt pauzi, tātad – kā laika resursus izmantot sev labvēlīgi. Un, pat neskatoties uz to, ka daļai cilvēku ir noteikts darba laiks, var atrast iespēju noteiktus darbus darīt tiem labvēlīgā laikā, bet citus pārlikt. Tāpēc Kristaps Baņķis savā Dižkalendārā iekļāvis tādu jēdzienu kā “ nepalaid garām!” - proti, akcentējis noteiktas stundas, kad jādarbojas aktīvi, un kad ir legālas iespējas neko nedarīt. Un tādas nav atrodamas gluži katru dienu, tādēļ jo īpaši vērtīgas. Protams, var jau to nedarīt, teikt, ka sekot līdzi visiem astroloģiskajiem norādījumiem, zīmēm ir pārāk sarežģīti un laikietilpīgi, ka no tā var kļūt atkarīgs, bet būtībā tas laiku ļauj izmantot izteikti produktīvi, radīt sev daudz veiksmīgākas situācijas un līdz ar to reti kad kaut ko nožēlot. Turklāt dienas režīms, ievērojot noteiktos ciklus, čikalaikus utt., ir izstrādājams pat ļoti viegli. Protams – ja vien ir kaut kripatiņas apņemšanās to darīt.
Mēness kalendārānorādīti arī superlaiki – šajā laikā nav pieļaujamas nekādas atrunas: nevaru, negribu, man slinkums, jo tas planetāri ir ļoti labs laiks darbībai. Savā ziņā arī izaicinājums, jo parasti superlaikā cilvēks jūtas ļoti labi un vēlas laiskoties. Ja tam ļaujas, tad tiek palaistas garām lieliskās iespējas un aktīva darbība kā likums atsākas, kad ūdens jau smeļas mutē, bet darbi vairs nevedas, stress tikai pieaug, un cilvēks nereti ir gatavs pat destruktīvai rīcībai – mest visu pie malas, pat iet prom no darba utt. Psihiatrs, filozofs Karls Jungs, būdams labi pazīstams ar astroloģiju, teica, ka viss, kas dzimis noteiktā laika sprīdī, iegūst tā laika momenta īpašību arī nākotnē. Tātad lietas gan jāuzsāk, gan jāpabeidz tam labvēlīgā laikā. Noslēgums ir kaut kā jauna sākums. Ja kaut ko noslēgsi planētu spriedzē, tas ar mīnusa zīmi ietekmēs arī aizsākto. Uz švakiem pamatiem māja nestāvēs… Lai precīzi uzzinātu, kad cilvēkam ir labvēlīgs laiks nobeigt un uzsākt vēlamo – darba, dzīvesvietas maiņu, laulību, uzņēmējdarbību u.tml. – jādodas pie astrologa.
Pilnmēnesim tuvojoties cilvēki kļūst piesardzīgi, jo ierasts uzskatīt, ka šis laiks ne tuvu nav tas labākais, bet Kristaps Baņķis liek šo uzskatu pārskatīt, jo Pilnmēness mēdzot būt arī lielisks kā svētku kulminācija – kad planētas labvēlīgi mijiedarbojas. Protams, tas neattieksies uz visiem vienādi. Astroloģijas būtība nosaka, ka viens un tas pats planētu stāvoklis katru ietekmēs individuāli, lai arī būs manāmas kopīgas laika diktētas iezīmes. Internetā pieejamajā Baņķa Dižkalendārā, ievadot savus datus, gaidāmā Pilnmēness ietekmi uz sevi var noskaidrot ikviens.
Atšķirībā no astrologiem, kuri saka: Marsa (Plūtona, Veneras vai kādas citas planētas) ietekmē cilvēku sagaida tas un tas, Kristaps Baņķis ir pārliecināts tikai par Saules (magnētiskās vētras) un Mēness (zemes pavadonis) tiešu ietekmi uz cilvēkiem un visu uz Zemes. Arī zinātnieki par to vairs nestrīdas, jo tas pierādīts dažādos eksperimentos. Bet – neviens nav pierādījis kā un vai mūs ietekmē Marss vai kāda cita planēta. To fiziskā līmenī pamatot nevar arī neviens astrologs, tomēr astroloģijā tām visām joprojām tiek piešķirta simboliski liela nozīme. Kristapam Baņķim ir savs laika gaitā izkristalizējies redzējums. Proti - no Zemes raugoties, planētu kustība ir ciklisks spogulis, kas simboliski parāda, projicē Zemes notikumus, bet pats kā tāds tos neietekmē. Planētu cikliskā daba ļauj loģiski un vienkārši saredzēt kā uz priekšu sarakstīts programmas kods, kas cikliski un kādos veidos notiks arī uz zemes. Tātad planētas nevis ietekmē, bet cikliski atspoguļo. Zemes cikliski šīs likumsakarības ir grūtāk nolasīt, bet planētu kombinācijās vienkāršāk. No tā ačgārni izveidojies priekštats, ka esot planētai noteiktā pozīcijā, tās ietekmēs Zemes dzīvi.
Līdzīgi, kā mēs zinām, ka no rīta lēks saule, ka rudeni nomainīs ziema, tāda pati ir planetārā loģika. Debesīs mēs skatāmies kā milzīgā spogulī, bet katrs tajā redz tikai sevi. Kopainas nolasīšana un saredzēšana jau ir astrologa uzdevums. Un to spēj vien reiatsi, tāpat kā ainavu mēs redam visu, bet cik tajā saskata dievišķo plānu un cik to spēj apbrīnojami uzgleznot. Par astrologu var kļūt tikai ar īpašu talantu saredzēt likumsakarības, zināt astro simbolus un to izcelsmi un prast izskaidrot.
Ne visiem tīk loģiski izskaidrojami astroloģijas termini, cilvēkiem patīk mistika un astroloģijas uztveri caurcaurēm nosaka subjektīvā attieksme un veids, kā tiek veiktas darbības ar visām šīm zināšanām. Lai astroloģija nekļūtu pārlieku ezotēriska, bet pieturētos pie senas zinātnes satvara, Kristaps Baņķis pats savos kalendāros ir noteicis daudz “astromaģijas” datumu. Katra individuālie supermaģijas datumi - laiks, kad ir atvērtas laika lūkas un var mainīt savu karmu, likteni, pamatuzstādījumus utt. ir pieejami 2019. Gada prognožu Superhoroskopi.lv. Sastapt savā dzīvē brīnumu ir pārpārēm, jo ieteiktajos datumos un precīzajos laikos planetārās kombinācijas ir unikālas, tās reti savstarpēji pārklājas. Tieši šī iemesla dēļ Kristaps, atšķirībā no daļas citu astrologu, ne tik daudz pievērš uzmanību tam, kādā zodiaka zīmē planēta atrodas, cik planētu savstarpējām attiecībām – kā tās tiek veidotas. Pilnmēnesī attiecības veido Saule ar Mēnesi, un līdzīgi Visumā kaut kas notiek, pretējās pozīcijās, savienojoties vai naidojoties nostājoties citām planētām. Kristaps nelokāmi uzsver, ka pilnīgi viss, kas ar mums notiek, ir attiecības, tad tas ir visnotaļ loģiski.
Arī Mēness fāzes, planētu cilpas rāda, kādas noteiktā laika posmā būs planētu attiecības Visumā un ko mēs no tā varam mācīties. Piemēram, Venera simbolizē mīlas dzīves izvēles, simpātiju puse, Marss ir darīšana – mīlas dzīves aktīvā puse. No tā, vai abas planētas debesīs ir harmonijā vai spriedzē, var nolasīt jēgu: ja tās ir spriedzē, cilvēkiem izveidojas situācijas, kad viss sarežģās – attiecības, darījumi utt., bet, kad tās ir harmonijā, viss ritēs mierīgi. Un tā tas bijis kopš laika gala pie šo planētu stāvokļa un tā tas arī būs. Kas augša, tas apakša. Kas uz Zemes notiks, tas Debesīs jau labu laiku iepriekš iekopēts… Mums ir brīvā griba domāt, ka mums ir brīvā griba. Noteiktos ietvaros jau tā pastāv, bet ģenerāli – minimāla. Savā uzvedības amplitūdā.
Noteikti jāņem vērā, ka dzīvojam gadsimtā, kad daudz astroloģiskajos simbolos iekodēto notikumu izpaudīsies virtuāli. Ja senākos laikos cilvēka astroloģiskajā kartē rādījumi par iespējām piedzīvot slepkavību būtu grūti novērst realitātē, tagad to varam izdzīvot līdzjūtot filmās vai ziņu lentās, TV sižeots. Tas paver milzīgas iespējas astroloģijai sakodēt veiksmīgāku realizāciju un pat nodzīvot vairākas dzīves vienlaikus. Apzināti un mērķtiecīgi. Tagad jebkurš pasaule caur digitālām tehnoloģijām var kļūt atpazīstams visā pasaulē, bet ne visi no tā māk ”iegūt kapitālu”. Izmantojot astroloģiju, Mēness kalendāru un plānotājus, daudz noteiktāk varam veidot paši savu veiksmes stāstu. Neviena cita zinātne par iespēju pārvaldīt Laiku nestāsta tik skrupulozi un pamatoti kā to gadsimtiem jau dara astroloģija. Atcerēsimies, ka senā astroloģija bija lemta izredzētajiem, karaļiem… Uzcītīgākie kalendāra lietotāji jau visnotaļ drīz pieredzēs brīžus, kad paklausot ieteikumiem un izmantojot vērtīgos superlaikus, apejot Čiku un Dižčiku, varēs svinēt veiksmes uzvaru. Veiksme divreiz pie vienām durvīm parasti neklauvē. Palaidīsi garām labo laiku un sveiki, pēc tam, kā liecina pieredze, ilgu laiku sitīs kā pliks pa nātrēm. Piemēram, šogad no marta līdz augustam bija izteikti tukšais periods biznesam, kādu savā astrologa praksē atminos tik vēl vienu gadu – varēja strādāt nez cik daudz, bet tas nedos ilgtermiņā gandarījumu un augļus. Tāpēc tie, kas to vēl pērngad pēc astrologa kalendāriem piefiksēja un ņēma vērā, maksimāli strādāja līdz martam, un tad ļāvās baudīt brīnišķīgo vasaru, jo zināja – šajā laikā neko svarīgu nevar palaist garām. Un šajā situācijā nekas nebija jāskatās individuāli – tas attiecās uz visiem, jo no kopējā notikumu saraksta izrakstīties nevarēja. Nepeldi pret straumi, kad tas nav vajadzīgs. Kas ir loģiskā - no laika un resursu ekonomijas viedokļa - uzņēmumu nodibināt, laulībā stāties tam labvēlīgā laikā, vai kad pagadās? Jūs tomēr joprojām neticat astroloģijai? Tad pārbaudiet, pārliecinieties par astrologa ieteikumiem praksē! Tikai vadieties no pirmavota, jo atstāstā bieži vien ieviešas neprecizitātes vai daudz kas izkrīt.
Čikalaiks ir tukšais laiks praktiskiem darbiem, no kuriem gaida taustāmu rezultātu – daudz, labi, kvalitatīvi. Piemēram, ja čika laikā sēsi, vienā vietā var izaugt burkānu kaudze, bet tai līdzās būs tukšums – sēkla būs sasējusies haotiski, ne tā, kā gribējās. Savukārt radošiem cilvēkiemčikalaiks ir labvēlīgs – viegli domājas, rakstās, krāsu triepieni gleznā klājas it kā paši no sevis. Vārdu sakot, praktiskās lietas bremzējas, bet gara plāns ir atvērts. Un vēl - čikalaikā grūti ir izdarīt jau vienu praktisku lietu, divas – neiespējami. Uzskatāms piemērs: ja šajā laikā brauc pie stūres un skaties telefonā, tad nebrīnies, ka notiek bums! Jo tev tikai šķita, ka ekrānā palūkojies mirkli, bet lūkojies divdesmit sekundes, tikai to nepamānīji – čikalaikā laiks aizpeld. Tāpēc, veicot praktiskas darbības, cilvēkam var misēties, viņš var paklupt uz līdzenas vietas, jo nepamana kaut kādu krikumu, sīkumu. Bet tāpēc čikalaiks nav norakstāms kā viennozīmīgi draņķīgslaiks. Tas ir ideāls laiks radošām apcerēm, apjausmām. Senajiem grieķiem bija iecienīta prakse, labu ideju vīriem vispirms vajadzēja apspriest skaidrā prātā, tad sadzerties vīnu un ļaut vaļu sev un izlikt, kas uz sirds, un pēc tam visu kopā vēlreiz izvētīt. Šo vīnošanu var aizstāt ar sarunu čikalaiku – arī tad nāks laukā viss, kas galvā un uz mēles. Spēj tik pierakstīt.
Baņķa nodēvētais Dižčika laiks ir čika laikam jēgā līdzvērtīgs, tikai uz ilgāku laika periodu – ja čikalaiki mēdz būt pat tikai uz dažām minūtēm reizi pāris dienās, tad dižčika laiks apzīmē retrogrāda Merkūra cilpu vidēji divdesmit dienu garumā. Pēdējais no tiem aizejošajā 2018. gadā ir no 17. novembra līdz 6.decembrim. Ņemiet to vērā un lai viss izdodas kā vēl šajā, tā nākamajā gadā!
Ieteikums – lai tā notiktu, pievērsiet uzmanību profesionāļa veidota Mēness kalendāra ieteikumiem. Kā atzīst Mēness kalendāra aizsācējs Latvijā Kristaps Baņķis, vairums šobrīd izdoto Mēness kalendāru uzskatāmi par mēģinājumiem saprast Mēness ciklu no cilvēkiem, kuri “līdz galam visu paši nav sapratuši”. Jo dzīvē vienmēr ir izvēle – ieliet labā laikā automašīnā kvalitatīvu benzīnu un pa taisno lietderīgi ar pusi bākas izbraukt vajadzīgo maršrutu vai maldīties pa aplinkus ceļiem, izbraukt tukšu bāku, uzpildot benzīnu apšaubāmos benzīntankos. Kurš teiks, ka otrs variants ir jēdzīgs? Cienām savu laiku un savas iespējas. Planētas parāda iespēju amplitūdu, to īstenošanas kvalitāti ar ikdienišķu izvēli noteiksi tu pats. Lielais top mazajā.
Antra Krastiņa
Kontakti | Ziņot par kļūdu | Lietošanas un apmaksas noteikumi | Palīdzība Apmeklētāju skaits kopš 01/10/2006: 18 786 637 | Šodien: 734 | Vakar: 1109 | Pašlaik lapu skatās: 12
Pārpublicējot materiālus atsauce obligāta © 2009 - 2023 Kristaps Baņķis | Izstrāde: Astrologi.lv Sadarbības partneri: SIA PRODEMA LP