Atslodzes laiki pēc Mēness fāzēm

Mēness fāzes parāda, kad organisms ir briedumā, kad nespēcīgs un vājš. Tieši Mēness fāzes nosaka, cik ātri un intensīvi organisms uzsūc vai gluži pretēji izvada ar uzturu uzņemtās vielas. Zinot Mēness fāzes, cilvēks var vieglāk atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, kā arī plānot dažādas diētas vai organisma atslodzes dienas. Ēst saskaņā ar Mēness ritmu nozīmē ēst atbilstoši organisma patiesajām vajadzībām.

Jaunā mēnesī cilvēkiem ar vārgu veselību vēlams ievērot sēdošu režīmu, nepakļaut sevi pārmērīgai slodzei un nepārēsties. Ideāli organisma atslogošanai - gavēt, iekārtot atslodzes dienas, attīrīt un atindēt organismu, atteikties no kaitīgiem ieradumiem.

Sākt ko jaunu, piemēram, mainīt ēšanas ieradumus, vēlams uzreiz pēc Jauna mēness iestāšanās.

Augoša Mēness laikā organisms cenšas maksimāli uzņemt uzturu un pēc iespējas vairāk to uzkrāt. Labi iedarbojas un iesūcas viss, kas jāievada organismā. Labi iedarbojas visādi spēcinoši līdzekļi, vitamīni u. tml. Uzturs šajā laikā īpaši iet labumā.

Visas medicīniskās procedūras, kas raksturojas ar izvadīšanu, atņemšanu, tajā skaitā ķirurģiska iejaukšanās, šajā laikā nav vēlamas. Arī ievainojumi šajā laikā dzīst grūtāk nekā citkārt.

Pilnmēnesī visspēcīgāk iedarbojas medikamenti. Bīstama pārēšanās, jo spēcīgāk nekā citkārt veidojas tauki. Psihe un nervu sistēma šajā laikā ir visaktīvākā un tajā pat laikā nestabilākā, tāpēc jāizvairās no strīdiem un ķildām, jāuzmanās no negadījumiem.

Vislabvēlīgākais laiks mīlas priekiem.

Dilstoša mēness laikā organisms aktīvi izlieto uzņemtās kalorijas, nesteidzoties tās uzkrāt. Tādēļ augoša mēness laikā jāēd mazāk, bet dilstoša Mēnesī var atļauties vairāk gastronomisku vaļību. Labi veicas visas darbības, kas atņem nost, vērstas uz organisma attīrīšanu, atindēšanu - klizmas, badošanās kūres, ādas attīrīšana, arī matu un nagu apgriešana. Straujāk sadzīst brūces. Var veikt procedūras, kas prasa spēku patēriņu. Āda atbrīvojas no visa liekā, traucējošā - pinnēm, pūtītēm, vasarraibumiem utt.

Mēness fāžu maiņas brīdī organisms ir īpaši jutīgs. Uzskata, ka ieteicams mazāk ēst vai vispār neēst (par to gan jākonsultējas ar ģimenes ārstu) 12 stundas pirms Jauna Mēness un Pilnmēness fāzes maiņas brīža un 12 stundas pēc tās. Jebkurā gadījumā ieteicams atturēties no pārmērīgas organisma noslogošanas. Mēness pirmajā un pēdējā ceturksnī atslodzes stundu skaitu var nedaudz samazināt. Atslodzes dienas un diētas labāk iekārtot dilstošā Mēness laikā. Diētu vislabāk sākt divas trīs dienas pirms pilnmēness. 

Remdēt organisma izsalkumu

Sabalansētam uzturam svarīga ir arī četru stihiju sadalījums pa Zodiaka zīmēm, kuras Mēness nomaina vidēji ik pēc divarpus dienām. Kad Mēness atrodas Uguns stihijas zīmēs (Auns, Lauva, Strēlnieks), organismam vajag vairāk olbaltumvielu. Mēnesim esot Zemes stihijas zīmēs (Vērsis, Jaunava, Mežāzis), organismam vajag vairāk produktus ar sāli. Gaisa stihija zīmēs (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs) - jāuzņem tauku izcelsmes produkti, bet Mēnesim esot Ūdens stihijas zīmēs (Vēzis, Skorpions, Zivis) organisms ir īpaši izsalcis pēc ogļhidrātiem.