Urāna un Plūtona kvadrāts

Guna Kārkliņa

1818-1822 un 1875-1879

1930-1935

2009-2016

Liela enerģija nelāgās izpausmēs

 

 Plūtona un Urāna kvadrātu, kura ietekmi jutīsim vēl līdz 2016. gadam, katrā konkrētajā periodā vajadzētu aplūkot kontekstā ar citām planētu kombinācijām, kurās tas iesaistīts. Taču ir tendences, par kurām tomēr varbūt varam runāt autonomi.

Pirmām kārtām, jāpievērš uzmanība tām jomām, kuras konkrētās planētas pārstāv.

Šībrīža tēma nr.1, kas izriet no Plūtona un Urāna kvadrāta ir dabas kataklizmas un kodoldrošība pasaulē un Eiropā.

 Uzmanības centrā – zemestrīces un atomenerģija

Pēdējā laika satraucošo notikumu kontekstā visupirms gribas atgādināt, ka Urāns – tā ir enerģētika un tehnoloģijas, Plūtons pazemes dievs, ar zemes dzīlēm saistīti procesi, tostarp zemestrīces, globālas katastrofas, arī atomenerģija.

Izgatavoju Fukušimas 1. reaktora astroloģisko karti uz to brīdi, kad tas nodots ekspluatācijā. Jau AES pamathoroskopā abām minētajām planētām ir saspringti aspekti, opozīcijas ar Sauli, plus Urānam vēl arī kvadrāts ar Marsu, kuram viena no tēmām – tehniskas, tehnoloģiskas problēmas. Tieši zemestrīces brīdī reaktoram tranzīta Urāns gāja pār Plūtona opozīciju, un, protams, gada ciklā ir gan Plūtona un Urāna kvadrāts, kā arī Plūtona un Saules kvadrāts. Kā redzam, zemestrīces Japānā nebeidzas un jautājumi par kodoldrošību joprojām paliek atklāti. Brīdī, kad rakstu šo tekstu, ziņās ir parādījusies informācija par jaunu zemestrīci Japānā un nelielu radioaktīvo vielu noplūdi Oganavas atomelektrostacijā. Ir piektdiena, 8. aprīlis. Savukārt Latvijas ziņas vēsta, ka stiprā vēja dēļ no rīta apmēram 10 000 mājsaimniecību traucēta elektrības padeve.

Eiropa ir norūpējusies, un Vācijā tikko protesti pret kodolatkritumu ievešanu parādījuši draudīgus vaibstus, ir izcēlušās sadursmes starp policiju un apmēram 250 vides aktīvistiem, kas mēģināja sabojāt dzelzceļa sliedes, lai valstī netiktu ievesta visu laiku visradioaktīvākā krava”. Parādījušās arī ziņas, ka Argentīnā tiek atsākta bagātinātā urāna ražošana, ar piebildi – kodoldegviela miermīlīgiem mērķiem.

Mediji arī ziņojuši par ne visai apmierinošo Černobiļas sarkofāga stāvokli. Negribētos piesaukt, bet iespējams, ka līdz 2016. gadam mums šajā sakarā varētu rasties kādi uztraukumi.

Domāju, ka jautājumi par AES, kodoldrošību un elektroapgādi tuvākajos gados būs aktuāli. Būs problēmas, kas prasīs gudrus un operatīvus risinājumus.

Šajā periodā nebūtu prāta darbs uzsākt nedz Visaginas, nedz daudz apspriestās un kritizētās Baltkrievijas AES celtniecību Lietuvas pierobežā.

Plus, protams, jāpieskata, kas notiek ar darbu šahtās, jārūpējas par metro drošību u.tml. – visām tām jomām, par ko atbild Plūtons (un Urāns arī).

 Varas sadales tendences

Pētām tālāk... Zināms, ka Plūtons ir arī varas, turklāt lielas un ietekmīgas varas, planēta. Pasaules pārdale, valstu resursi, arī terorisms, mafiozas struktūras, noziedzības tīkli ir viņa pārziņā. Savukārt Urāns mundānajā astroloģijā atbild par revolūcijām, jaunām sabiedrības vēsmām, dumpīgumu, jaunām vajadzībām, disidentismu u.tml. (Interesanti, ka Urāna kā planētas atklāšanas laiks sakrīt ar revolucionārajām vēsmām Eiropā 18. gadsimta beigās, ko aizsāka Anglijas industriālā revolūcija. Tas bija laiks, kad parādījās jaunas tehnoloģijas, piemēram, tvaika mašīnas, cilvēki sāka izmantot jaunus energoresursus – petroleja un akmeņogles.)

Pagriežot vēstures ratu atpakaļ uz iepriekšējiem Plūtona-Urāna kvadrāta periodiem, vēlos pieminēt kaut dažus politiskos faktus:

1877. gadā sākas krievu-turku karš.

1887.gadā Amerikā tā dēvētais Douza akts, kas paredzēja atņemt indiāņiem lauksaimniecībai derīgās zemes.

1933. gadā Vācijā pie varas nāk Ādolfs Hitlers, tiek aizliegtas visas partijas, izņemot Nacistu partiju, sākas fašisma ideoloģijas propaganda.

1934. gads Kārļa Ulmaņa valsts apvērsums.

Domājams, arī šajā periodā būs gan cīņa par varu, gan resursiem, gan vēlme pēc pasaules pārdales.

Terorisms internetā

Teorētiski var pieļaut, ka viena no jomām, kas šajā periodā „attīstīsies”, būs jaunāko tehnoloģiju izmantošana savtīgiem un negodīgiem nolūkam. Nav jau vairs nekas neparasts, ka dažādi teroristu grupējumi savus paziņojumus un vēstījumus izplata internetā.

Piemēram, pērnā gada nogalē ASV Iekšzemes drošības departaments paziņoja, ka vairāki teroristu grupējumi, tostarp arī „Al Qaeda”, izmanto sociālo tīklu „Facebook” jaunu biedru piesaistei un apmācībai. Departaments min arī konkrētus piemērus – teroristi biedriem piedāvā informatīvus video par AK-47 ieroča iepazīšanu un sagatavošanu, diskusiju lapu, kurā atrodamas instrukcijas amonjaka un indīgu dūmu bumbu pagatavošanai, kā arī instrukcijas slāpekļskābes (tiek izmantota sprāgstvielām) sagatavošanai.

„Galvenais satraukuma iemesls ir ātrums, kādā teroristi var komunicēt ar jaunajiem biedriem. Agrāk grupējumiem bija nepieciešami vairāki mēneši, lai atrastu dažus atbilstošus biedrus, taču tagad tas notiek daudz ātrāk,” mēdijiem izteicies kiberdrošības organizācijas „EC Council” pārstāvis. Nav ko piebilst.

Kas Latvijā?

Cerēsim, ka mūsu mazā valsts ir pārāk necila, lai kļūtu par starptautisko teroristu izvēlētu skatuvi. Un paziņojumi par zemestrīcēm, baltiem diegiem šūti.

Tajā pat laikā elektroenerģijas problēmu iespējamība ir visai reāla – citādāk un varbūt nopietnāk, nekā tie gadījumi, pie kā jau bijām pieraduši – vidēji pāris reizes gadā sala, lāsteku, vēja vai negaisa dēļ. Un šīs problēmas var „sist” pa valsts kabatu.

Pašā vasaras vidū, no pus jūnija līdz pus jūlijam šogad varētu būt risināmi enerģētikas jautājumi saistībā ar citām valstīm vai sarunas par energo tēmu. Enerģētikas vai kādas tehnoloģiju problēmas var atsaukties uz valsts saimniecisko dzīvi, vai šaurākā nozīmē uz individuālajām saimniecībām, ražu u.tml.

No 2012. gada pavasara līdz 2013. gada pavasarim iespējamas dumpīgas noskaņas, politiska nestabilitāte, kādas pārmaiņas varas struktūrās.

Taču esmu pārliecināta, ja katrs tur kārtībā savu saimniecību un iespēju robežās to prasa arī no citiem, tad planētu kvadrāti „ķer” vieglāk un mazsāpīgāk. Un problēmu risināšana un grūtību pārvarēšana nes atkal jaunu mācību un paver ceļus uz jaunu attīstību.

Edijs Spāre

Šis ir viens no nozīmīgākajiem aspektiem, kura darbība jau ir iesākusies pāris gadus iepriekš (orbisa veidā jau no 2009. gada) un turpināsies līdz pat 2015. gadam. Šis aspekts pasaulei mierīgi dzīvot neļauj un neļaus. Valstu līderiem un politiskajām sistēmām šis aspekts nesīs visvairāk izmaiņu, kuras sākam novērot jau šogad, bet par laimi vai nelaimi tas ir tikai izmaiņu sākums. Tas nozīmē, ka būs grūti atrast valsti, pār kuru nebūs pārvēlušies iedzīvotāju, īpaši progresīvo cilvēku, studentu nemieri, un dažādu ekstrēmiski orientētu cilvēku un grupējumu aktivitātes, kuri vēlēsies, lai beidzot valdošā vara rīkojas un mainās atbilstoši laikmeta attīstībai, vai arī tā tiks piespiesta mainīties. Nemieros var iesaistīties ļoti lielas ļaužu masas, ka  var būt pat jāievieš komandantstunda. Turpināsies jaunu valstu veidošanās, šķelšanās, apvienošanās. Lai arī pagaidām Latvijā iedzīvotāji vēl mierīgi uztver valsts vadītāju nejēdzīgos lēmumus un risinājumus, nedomāju, ka tas turpināsies bezgalīgi. Būtu jāparādās jauniem līderiem ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Diemžēl šie jaunie līderi ar laiku radīs vairāk posta nekā labuma, jo iepriekšējā kvadrāta laikā 1933. gadā pie varas Vācijā nāca Hitlers, un mēs zinām, ar ko tas beidzās. Būsim uzmanīgi un neļausimies jaunu ekstrēmistu nākšanai vismaz pie mūsu valsts vadīšanas un valsts virziena noteikšanas. Tieši šāds pats aspekts, kāds ir patreiz, iepriekš bija no 1876. līdz 1878. gadam, kad daudzas valstis beidza pastāvēt, citas ieguva neatkarību. Krievija pieteica karu Osmaņu impērijai, Apvienotā Karaliste anektē Transvālu, tāpat šais gados bija vērojami plaši iedzīvotāju nemieri dažādās valstīs.

Domājot par pašlaik notiekošo, šis aspekts rada iespaidu, ka cilvēki atrodas kā uz pulvera mucas, un tikai mūsu spēkos ir ļaut šai mucai iet gaisā, vai laikus tomēr nodzēst degli.

Šis ir nākamais grūdiens zinātnes attīstībā, alternatīvās enerģijas atīstības laiks. Tiks izgudroti jauni enerģijas avoti un izmantošanas veidi, jo ja nebūtu šīs krīzes, tad cilvēce varbūt tā arī neko jaunu neieviestu un nemēģinātu neko mainīt, jo dažiem tāpat ir labi. Grūti pateikt, kurā jomā netiks izgudrots kaut kas jauns, bet visvairāk izmaiņu būs enerģētikas nozarē. Tiks pārskatīti fizikas likumi un atrasti jaunas teorijas pasaules uzbūves izskaidrošanai. Iepriekšējo reizi, kad bija šis aspekts, tika izgudrots mikrofons, fonogrāfs, tika veikta pirmā telefonsaruna.

Kopumā visā šai laika periodā līdz 2015. gadam, kamēr būs aktuāls šis aspekts, jābūt uzmanīgiem ar visām ierīcēm, kuras darbina vai kuras ražo elektrību, jo tā ir pirmā joma, kur var draudēt katastrofa. Cilvēku spēkos ir censties šis iespējamās katastrofas laikus pamanīt un novērst. Ja  nebūsim uzmanīgi, iespējamas vairākas tādas katastrofas kā Černobiļā un Japānā. Iespējamas diezgan lielas zemestrīces, vētras, negaisi, vulkāna izvirdumi, kuri diezgan nopietni papurinās mūsu zemīti. Astroloģiski Urāna un Plutona kvadrāts pirmo reizi precīzi būs 2012. gada Jāņos, kuru gribētāji varēs saistīt ar daudz solīto pasaules galu. Nevajadzētu tik ļoti satraukties, jo cilvēces vēsturē šis aspekts nav ne pirmo, ne pēdējo reizi. Ja būsim pietiekami uzmanīgi un tālredzīgi, tad nekādas lielās briesmas nepiedzīvosim.

Mans ieteikums būtu jau laikus padomāt, kā pārvarēt iespējamo elektroenerģijas un degvielas krīzi šai laika periodā.

 

Kristaps Baņķis

Kolektīvo planētu - transformācijas vēstneša Plūtona un pārmaiņu radītāja Urāna - saķeršanās (kvadrāts). 

Iepriekš šāds periods bija pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, kas pasaulei atnesa virkni nacionāli totalitāru un autoritāru režīmu rašanos.

Atšķirībā no tā laika, šajā ciklā pārmaiņu uzsvars būs ne tik daudz uz nacionāliem, cik uz ekonomiski saimnieciskiem un ekoloģiskiem jautājumiem.

Pieaugs valsts loma ekonomikā, pārmaiņas iekārtā skars valstis, kas nosaka toni pasaulē. Un šābrīža ekoloģiskās katastrofas, diemžēl, ir tikai sākums...

TURPINĀJUMS SEKOS...