Vēdiskās astroloģijas akcenti

Mēs dzīvojam sarežģītā periodā, kas kosmiskajos ritmos ierakstīts kā problēmu un izkristalizēšanās laiks. Tās mācības, ko saņemam un gūstam, mums dotas, lai augtu un pārietu citā evolūcijas pakāpē. Vēdiskā astroloģija atklāj daudz nezināmo par personību, sūtību un karmu un liek palūkoties uz lietām citādā griezumā.

Vienotā sistēma

Vēdisko astroloģiju sauc par Džjotiš (Jyotisha), kas veidots no diviem sanskrita vārdiem – džjotir vai gaisma, ko nes zināšanas un dzīvesziņa, un Iša – Pavēlnieks, virzītājs, no vārda Išvara, kas nozīmē Dievu. Džjotiša –viedības gaisma.

Vēdiskā astroloģija izmanto deviņas planētas un atšķirībā no rietumu astroloģijas neizmanto transsaturna planētas – Urānu, Neptūnu, Plūtonu. Tiek tulkotas Navagrahas – deviņas planētas, kā – Surija (Saule), Čandra (Mēness), Mangala (Marss), Budha (Merkurs), Guru (Jupiters), Šukra (Venēra), Šaņi (Saturns), Rahu un Ketu (rietumu astroloģijā – Ziemeļu un Dienvidu mezgli). Kā arī izmanto septiņas Upa Grahas, kas ir vel smalkākas enerģijas, kas darbojās cēlonības līmenī un nozīmīgākā no tām ir Guļika.

Džjotiš - vēdiskā kosmoloģija atklāj saikni starp cilvēka dzīvi un Visuma procesiem, tā aptver visas dzīves sfēras dodot patiesu izpratni par darbības un to seku likumsakarībām. Džajotiš ir vēdisko zinību pamats, kas intigrē pārejās vēdu mācības. Piemēram, Ajurvēda - zinātne par dzīvi, māca, kā pareizi organizēt dzīvesveidu, kā rūpēties par veselību, pareizu uzturu. Vastu Šastra - sakrālā arhitektūra māca, kā iekārtot dzīves telpu attiecībā pret enerģijas plūsmām. Hasta Samudrika Šastra – roku zinības(hiromantija). Zināšanas par cilvēka izskatu, kā Mukha Samudrika Šastra. Šankija Šastra jeb vēdiskā numeroloģija ir atsevišķa zinātne, bet arī cieši saistīta ar astroloģiju un arī palīdz saprast cēloņu un seku likumsakarības. Joga - universāls pašrealizācijas ceļš.

Aplūkojot individuālo horoskopu, svarīgi ir trīs parametri – kurā zīmē atrodas Lagna jeb Ascendents (uzlecošā zīme, kas aust pie horizonta cilvēka piedzimšanas brīdī), kur horoskopa kartē atrodas Mēness un tā stāvvieta – Nakšatra(zvaigznājs), kur – Saule. Galvenā atšķirība ar rietumu astroloģiju šajās pozīcijās ir tāda, ka vēdiskajā sistēmā izmanto fiksēto – sidērisko zodiāku, kur Saules ceļš zodiakā atšķiras par 24 grādiem(Anajamša), kas tiek skaidrots ar precesiju jeb zemes rotācijas ass virziena maiņu gravitācijas ietekmē. Varbūt cilvēks ir domājis, ka viņam Saule atrodas Mežāža zīmē, bet, pēc sidēriskā zodiaka, tā atradusies vienu zīmi iepriekš. Vēdiskajā astroloģijā Saules cikls ir pavisam citādāks – piemēram, Strēlniekā tā iegāja 16. decembrī un Mežāzī ieiet 14. janvārī. Par šo sistēmu ir dažādi viedokļi, bet es esmu savā praksē saskāries ar cilvēkiem, kam pēc rietumu sistēmas veidotās kartes nedarbojas.

Čandra - Mēness – apziņas un saprāta rādītājs.

Svarīgs atskaites punkts horoskopa kartē ir Čandra - Mēness, un arī vēdisko astroloģiju dēvē arī par lunāro astroloģiju. Ja jūs aizbrauktu uz Indiju un kāds vaicātu, kāda ir jūsu zodiaka zīme, tad jautājums būtu par to zīmi, kurā atrodas Mēness, nevis Saule, kā tas ir pieņemts pie mums. Mēness horoskopu veido kā atsevišķu karti, kam ir svarīga loma kopīgās ainas izvērtēšanā. Mēness horoskops var būt arī kā alternatīva, ja cilvēks nezina savu dzimšanas laiku. Mēness vienā zodiaka zīmē atrodas vidēji divas dienas, un tas paver lielākas analīzes iespējas. Mana prakse rāda, ka daudzi svarīgi dzīves notikumi izriet no Mēness horoskopa.

Saule simbolizē vīrišķo apziņu un ir vīrišķās enerģijas rādītājs, bet Mēness pārstāv sievišķo, mātišķo enerģiju. Arī sievietes horoskopā Čandra ir viens no vissvarīgākajim rādītājiem, it īpaši saistībā ar bērniem, attiecībām, ģimenes perspektīvu. Mēnesim ir liela loma, jo tas ir arī cilvēka saprāta un apziņas smalko dimensiju rādītājs. Čandra - uzkrāj visu informāciju arī no iepriekšējām dzīvēm. Un tā ir mūsu emocionālā reakcija uz šīs dzīves procesiem un notikumiem. Čandra liek saprast: ka mūsu reakcija pret tiem procesiem, kas nāk no iepriekšējām dzīvēm, nosaka perspektīvas turpmākajās dzīvēs, kā mēs tiekam ar šo mācību un skolu galā, kā mēs saprotam situācijas un kā uz tām reaģējam. Aviācijas terminoloģijā varētu sacīt, ka Mēness ir tāda kā melnā kaste, kurā ieraksta lidojuma gaitu. Tāpat no dzīves uz dzīvi mums šī pieredze un emocionālie procesi atspoguļojas tieši caur Mēness enerģiju. Mēness ir cilvēka saprāta, jūtu, emociju un fantāziju atspoguļotājs, kā arī globālu procesu ietekmētājs. Tas ir tāds kā pēdējais vārds, viņš nospiež karmas sarkano pogu un iedarbina procesus, kad visi citi planetārie faktori nostājušies noteiktās likumsakarībās.

Horoskopa analīzē tiek arī pētīts, kā no Lagnas zodiaka zīmes un mājas sakrīt ar Čandras zīmi un tā pārstāvētajām dzīves sfērām. To skata atsevišķajā Mēness horoskopā kā papildu informāciju, arī to, kā cilvlvēks mentāli jūtas šajā dzīvē.

Vēdiskā koncepcija apgalvo, ka cilvēka personība veidojas apziņas evolūcijas procesā. Cilvēks no dzīves uz dzīvi veic kādas darbības, rīkojas un gūst pieredzi un priekšstatus. Un katra darbība, ko cilvēks veic, atspoguļojas tuvākā un tālākā nākotnē. Varētu teikt: šī dzīve ir cilvēka iepriekšējo darbību rezultāts ar visām no tām izrietošajām sekām. Grahas jeb planētas enerģijas kartē ir bezkaislīgs instruments, cilvēka apziņas struktūras atspoguļotājs, kas parāda tendences, ar ko šajā dzīvē var nākties saskarties. Tās parāda dzīves sfēras, kurās ir lielākas iespējas sevi realizēt, un tās dzīves sfēras, kurās vairāk jāiegulda enerģija un nākas pārvarēt grūtības. Vēdiskā astroloģija dzīvei nepieiet fatāli – to, ka kādam kaut kas ir tāpat vien iedalīts un kādam nav, vai vienam kaut ko iedeva, un citam tāpēc kaut kas nepietika. Svarīgākais faktors esam mēs paši ar savu apziņu - domāšanu, no kuras izriet motivācija un darbība, kas nes attiecīgu rezultātu, un šī dzīve un nākamās dzīves ir sekas mūsu darbībām. Zinot šos iekšējās alķīmijas noslēpumus, mēs savu likteni varam ietekmēt – ja transformējam savu apziņu. Tas ir darbs ar sevi, pilnveidošana un pašrealizācija. Tāpēc vēdiskā astroloģija tiek uzskatīta par garīgo astroloģiju, kuras galvenais uzdevums ir motivēt cilvēkus uz mokšu jeb garīgiem meklējumiem. Dzīve nav domāta tāpat vien – lai šeit kaut kā pavadītu laiku un realizētu tikai savas fiziskās vajadzības, tā ir domāta arī garīgo apvāršņu sasniegšanai.

Karmas menedžeris Šaņi - Saturns

Džajotiš lielu uzmanību pievērš arī Saturnam - Šaņi. To uzskata par skarbo dzīves skolotāju, kas reizēm māca ar mietu, to var dēvēt par karmas menedžeri un administratoru. Šaņi rīcībā ir visi faili par cilvēka darbošanos, kā viņš jebkad ir rīkojies. Piedzimšanas brīdī tas parāda svarīgas, varētu pat teikt – liktenīgas, tendences, kurā dzīves sfērā ir izteikts karmas moments un kā tas realizēsies. Saturns arī spēlē nozīmīgu lomu tādā periodā, ko sauc par Sade Sati, kas nozīmē – septiņi ar pus. Tas ir īpašs laika posms, kas cilvēka dzīvē atkārtojas ik pēc 22 gadiem. Saka tā: pats Šaņi, pats karmas nesējs, ir atnācis pie cilvēka ciemos ar visu no tā izrietošajām sekām. Tie ir tie 7,5 gadi, kuros cilvēkam ļoti koncentrētā veidā jāizdzīvo nozīmīgas dzīves situācijas un notikumi. Šajā periodā bieži vien nāk pārbaudījumi svarīgākajās dzīves sfērās. Es šo Sae sati periodu saucu par iespēju un pārbaudījumu laiku. Spilgti notikumi sāk risināties cilvēka profesionālajā sfērā, var būt pārmaiņas, jaunas iespējas, var aktualizēties tēmas, kas saistās ar ģimeni un attiecībām. Mana prakse liecina, kas tas ir periods, kad pārbaudīta tiek attiecību stabilitāte, nereti uzrodas rodas alternatīvas attiecības. Aktuālas kļūst tēmas, kas saistītas ar veselību un personību. Nereti no dzīves šai laikā aiziet radinieki. Sade Sati periodu nosaka katram individuāli – tikko Šaņi ieiet cilvēka Mēness horoskopa 12. mājā, sākas Sade sati periods. Šī perioda skarbumu var mīkstināt veicot speciālas kompensējošās metodes – Upaijas. Ir veidi, ka godinot Šaņi, piemēram, sestdienās nēsāt melnas, tumši zilas krāsas apģērbu, ēst melno dalu(pupiņas), palīdzēt veciem ļaudīm, barot vārnas un skaitīt Šaņi paredzētās mantras, kā Niladžanu. Faktiski katrai grahai- planetārajai enerģijai ir sava Upaija, veids, kā savā apziņā harmonizēt to ietekmi.

Retrogrāda Grahas

Saistībā ar karmiskiem jautājumiem liela nozīme ir arī tā dēvētajām retrogrādajām jeb atpakaļejošām planētām, kas pienāk tuvu Zemes orbītai. Vēdiskā astroloģija šādus stāvokļus aplūko kā bremzējošus un liktenīgus. Retrogrāds Šaņi - Saturns norāda, ka kādi procesi nāk līdzi no iepriekšējām dzīvēm, un cilvēkam atkal nākas saskarties ar tām dzīves situācijām, kas bijušas nerealizētas vai neatrisinātas, tas ir kā pagātnes turpinājums šajā dzīvē. Tādējādi parādās, kādi karmiskie parādi vēl jānokārto.

Ik pa laikam kāda planēta kļūst retrogrāda. Visbiežāk šajā īpašajā, atpakaļejošajā kustībā nonāk Budha -Merkurs. Tas cenšas būt iespējami tuvāk Saulei, un tikko aizsteidzas pa priekšu, tā atkal gaida, kad Saule pietuvosies. Kad Merkurs ir retrogrāds, cilvēks var kļūt aizmāršīgs, rodas problēmas ar informācijas nesējiem, var sabojāties vai pazust telefoni, rodas dažādi pārpratumi. Šādā periodā nav ieteicams sākt tālejošus, uz perspektīvu vērstus pasākumus, jo var nākties lēmumus un norunas pārskatīt. Bieži vien uzrodas veci, sen neredzēti draugi un paziņas. Tā ir kā restartēta darbība, kad nākas reizēm atgriesties, jau kad agrāk bijušas situācijas. Cilvēki ar retrogrādajām planētām horoskopā varbūt kādā konkrētā jomā grūtāk panākt rezultātu, zaudē ārējās kvalitātes, bet saglabā iekšējās. Piemēram, pie retrogrāda Merkura var būt grūtāk pozicionēt sevi uz āru, bet cilvēks var būt labs rakstnieks, domātājs. Dzīve liek atraisīt šīs tēmas. Vēdiskajā astroloģijā planētas tiek iedalītas labvēlīgajās un nelabvēlīgajāss. Šupha Grahas – planētas, kas dod pozitīvo enerģiju (Šukra - Venera, Guru - Jupiters, Čandra - Mēness – ja ir augošs un redzamā daļa liela), un Pap Grahas (Šaņi - Saturns, Mangala - Marss, Rahu, Ketu, kā arī Mēness dilstošā fāzē), kas pārstāv negatīvo enerģiju. Budha - Merkurs ir daudzveidīgs un mainīgs – atkarībā no tā, kā viņš jūtas dzimšanas kartē un kādas planētas to ietekmē. Surija – Saulei ir atsevišķš status – Krura Graha(skaudrā, nežēlīgā), tā sadedzina tās Grahas, kas grādos nonāk pārāk tuvu Saulei.

Vēdiskajā astroloģijā ir divas neparastas Graha – planētārās enerģijas, kurām nav fiziskā veidola, kas vienmēr ir retrogrādas, tās ir mistiskās Čaja Grahas - ēnu planētas - Rahu un Ketu(Mēness mezgli), šīs Čaja Grahas pārstāv procesus, kas nāk no iepriekšējām dzīvēm – Prarabha karmu – nenovēršamo likteni, un dzimšanas karte – Džanma Kundali, parāda to vektoru - dzīves sfēras, kur jārealizējas cilvēkam, asi, ap kuru griezīsies ļoti spilgti notikumi. Leģenda vēsta, ka Rahu- Ketu sākumā bija kā viens vesels – drakons, dēmonisks spēks. Kad notika cīņa starp dēmoniem un dieviem par amritu - nemirstības eliksīru, tad šis drakons, būdams pats viltīgākais, pirmais to nobaudīja un kļuva nemirstīgs. Bet uzradās divi nevēlami liecinieki – Surija - Saule un Čandra - Mēness, daudz nedomādams drakons tos aprija, iestājās tumsa un haoss. Tad kosmiskās kārtības - Dharmas uzturētājs un atjaunotājs – Višnu, ar savu ieroci – Sudaršana Čakru, pārcirta drakonu uz pusēm, atbrīvoja Čandru un Suriju. Galva, ko dēvē par Rahu aizgāja viena kosmosa nostūrī, tas sāka pārstāvēt neapmierināmas cilvēka vēlmes, kas ievelk karmas slazdos, kā arī norāda uz to sfēru, kur būs dzīves skola jāiziet, bet atdalītais ķermenis, ko dēvē par Ketu aizgāja otrā kosmosa nostūrī, kas savukārt pārstāv mokšu – garīgo pašrealizāciju, ezotēriskās zināšanas un cilvēka galveno pašrealizācijas resursu – kundalini – Šakti enerģiju. Būdami nemirstīgi tie sāka eksistēt atsevišķi. Tomēr, galva ar ķermeni tiecas satikties un tad, kad notiek šī satikšanās, notiek arī Saules vai Mēness aptumsums, jo Rahu un Ketu ezotēriskajā līmenī provocē šo procesu. Līdz ar to, Rahu – Ketu ir Surijas un Čandras lielākie ienaidnieki. No astroloģiskā viedokļa Saules un Mēness aptumsums skaitās nelabvēlīgas parādības un tāpēc nebūtu vēlams šo notikumu vērot, jo Rahu un Ketu atkal apēd Suriju un Čandru, kas simbolizē saprātu un garu...

Evolūcija pa spirāli uz augšu

Šaņi -Saturns, Rahu un Ketu, tāpat arī astotā un divpadsmitā horoskopa māja ir tie rādītāji, kas reizēm caur skarbām metodēm motivē cilvēku aizdomāties par dzīves jēgu, mūžīgām un nepārejošām metodēm, kā arī liek saprast cēloņu un seku likumsakarības. Pienāk brīdis, kad viņš var šo informāciju uzņemt un saprast. Ja cilvēks ir tai gatavs, tad rodas dažādi apstākļi un iespējas garīgajai pašrealizācijai.

Vēdiskās dzīvesziņas saka tā: lai cilvēks noformētos kā personība, ko saucam par homo sapiens jeb apzinātu būtni, ar esošo spēju potenciālu, interesēm un esošo likteni ir jāpaiet garam evolūcijas ciklam. Tās var būt pat miljards pārdzimšanu, kurā viņš realizē savu karmu. Es domāju, ka nevar pateikt, vai tā ir miljards pirmā vai otrā. Tomēr astroloģiski iespējams pateikt, kādā attīstības ciklā cilvēks atrodas. Līdzīgi kā skolēns sāk startēt no 1. klases, un tad viņš kāpj – sasniedz otro, trešo un tā arvien augstāk, tā arī notiek cikliski apziņas evolūcijas process. Tāpat, kā rietumu astroloģijā, tā arī vēdiskajā astroloģijā liela loma kartes izvērtēšanā ir zodiakālajām mājām, sanskritā tās sauc par – bhavām, katra atbild par savu dzīves sfēru. Divpadsmitā dzīves sfēra ir svarīgs garīgās kulminācijas rādītājs, tā noslēdz apli, un pēc tās bieži vien skatās cilvēka pašrealizācijas tendences. Vēl ir tāds svarīgs rādītājs, kā atma karaka –planēta, kurai ir visvairāk grādu. Tā tiek uzskatīta par svarīgu rādītāju garīgās izaugsmes virzienā. Tā kā katrai planētai ir savs darbības ilgums, tas arī var norādīt, kādā attīstības ciklā cilvēks atrodas. Kam atma karaka ir Šaņi - Saturns, tad pastāv viedoklis, ka tās ir senākas dvēseles vai džīvās, viņi jau neskaitāmas reizes ir pārdzimuši. Esmu ievērojis, ka šiem cilvēkiem nākas nereti saskarties ar citu problēmām, palīdzot un liekot lietā savu daudzo dzīvju pieredzi. Manā praksē ir arī daudz klienti, kas meklē šos garīgās attīstības ceļus. Pasaulē notiek zināma filtrēšana vai atlase. Ir tādi, kam dota perspektīva nākamajos ciklos sevi realizēt, bet būs, kuriem eksāmenus nāksies atkārtot...

Līdzsvars starp stihijām

Cilvēkam gan fiziskais, gan smalkais ķermenis – prakruti, sastāv no pirmselementiem, ko sanskritā sauc par došām( graujošais elements). Ajūrvēda ir tā zinātne, kas nodarbojas ar cilvēka prakruti noteikšanu, bet tā kā vēdiskās zināšanas ir savstarpēji integrētas, tad arī pēc Džajotiš – astroloģiskās kartes nosaka pirms elementu dominanti. Pastāv piecas stihijas: Uguns, Gaiss, Zeme, Ūdens un Ēters jeb Akaša – vide, kurā visi pirms elementi – panča phutanis var izpausties. Pēc horoskopa arī var noteikt, cik intensīva ir viena vai otra stihija pārstāvēta. Tas var būt veselības, temperamenta un mentalitātes rādītājs. Piemēram, ja ir daudz Uguns stihijas, tad ir aktīva enerģija, labas prāta spējas, precīzi, daudz transformējoši procesi, cilvēks par katru cenu cenšas sasniegt savus mērķus, ir uz āru vērsts. Ja ir daudz Ūdens stihijas, tad cilvēks vairāk orientēts uz sevi, ir daudz jūtu, daudz emociju, fantāziju, mazāk praktiskas darbības, arī garīgie meklējumi. Zemes stihijas pārstāvji tendēti uz darbu, viņiem piemīt praktiskā domāšana, tiecas pēc materiālām vērtībām, komforta utt. Gaiss – uz sabiedrību un komunikāciju vērsti, mīl pārmaiņas un kustību.

Pēc Ajūrvēdas mācības, ja kāda stihija pārāk dominē, tas izraisa dizbalansi, kas satītas ar dominējošo došu un atsaucas uz veselību, var rasties problēmas. Ajūrvēda arī māca, kā šīs došas sabalansēt. Ja kāda dominē, tad mums jāatrod veids, kā to nolikt pie vietas un pacelt citu. Piemēram, ar atbilstošu dietu, jo arī pārtikas produkti satur došās, atbilstoš dzīves veids, kā garīgā prakse , kā arī Ajurvēdas preparātu lietošana, kas palīdz sabalansēti vata, pita un kafa došas.

Prana – universālā, kosmiskā enerģija, dzīvības potenciāls.

Dzimšanas kartē var noteikt arī enerģētisko potenciālu - pranu. Trešā bhava (dzīves sfēra) rāda cilvēka enerģiju, kā viņš to realizē, kāds ir potenciāls dzimšanas brīdī, un arī Mangala - Marss ir enerģijas rādītājs. Jo no enerģijas daudzuma lielā mērā ir atkarīgs, kā realizēsies mērķi, cik cilvēks būs motivēts uz to sasniegšanu. Mūsu svarīgāko enerģiju, ko sauc par Kundalini šakti, dzimšanas kartē atspoguļo astotā māja. Ar to saistītā planetārā ietekme, parāda, kāda ir iespējas veidot saikni ar šo kosmisko, transcendentālo enerģiju. Astotā bhava arī norāda uz neordinārām spējām, caur šo dzīves sfēra cilvēku vieno ar kosmisko enerģiju, viss atkarīgs, cik viņš tai ir atvērts. Lai Kundalīni Šakti - apziņas evolūcijas enerģiju atmodinātu, ir jāstrādā ar sevi, izmantojot garīgās pašrealizācijas veidus, kā joga, tantra.

Dašas – karmas periodi

Vēl ļoti svarīga un nozīmīga vēdiskās astroloģijas metode ir dašas, planetārie periodi. Vispopulārākā ir Vimšottari dašas, kā Maha daša ir lielais periods – tas nozīmē, ka cilvēka dzīvē ik palaikām stājas spēkā noteikta planetārā ietekme, piemēram, Merkūra vai Venēras laiks, kas ilgst noteiktu periodu, to lokalizē vel sīkākos periodos, kā Antardaša un Pratjantardaša. Es to saucu par tādu, kā karmisko pulksteni. Viens periods nomaina nākamo, kurā konkrētā planēta un tās horoskopā pārstāvētās dzīves sfēras aktivizējas. Šī metode parāda, kādi procesi iespējami cilvēka dzīvē. Vimšottari un citas dašas palīdz modelēt notikumus tuvākā vai tālākā laika perspektīvā. Ir iespējas garu ciklu paskatīt izvērstā skatījumā, detalizēti.

Vargas – detalizēts, horoskopā dzīves sfēru skatījums.

Vediskajā astroloģijā pamata natāla karte tiek dalītā pēc grādiem, vel atsevišķās kartēs, kas vel detalizētāk atspoguļo kādu no dzīve sfērām, piemēram, finansiālās perspektīvas, darbs, bērni utt. Šos mazākos horoskopus sauc par vargām. Pati nozīmīgākā no vargām ir - Navamša, kas rāda gan, partnerattiecību perspektīvu, jo partnerattiecības pēc vēdiskās koncepcijas skaitās ļoti nozīmīgs dzīves aspekts, kā arī detalizētāk parāda, kā realizēsies Dharmas potenciāls.

Sieviete. Vīrietis. Harmonija

Pēc vēdiskās koncepcijas attiecībās sievietei un vīrietim jāvalda harmonijai, tām jabūt vērstām uz abu partneru attīstību, kā arī jādzimst kvalitatīviem, veselīgiem pēcnācējiem. Vēlreiz vēlos atgriezties pie Pie Surijas – Saules un Čandras - Mēness. Vīrieti motivē Saules enerģija, tā rosina darboties sociumā un gūt panākumus darbā. Daba viņam uzlikusi arī pienākumu rūpēties par ģimenes budžetu un to, lai būtu pilns ledusskapis. Savukārt sievietes apziņu pārstāv Mēness enerģija, un sieviete realizējas emocionālajā un hormonālajā līmenī. Pēc dabas likumu koncepcijas sieviete pārstāv iekšējos procesus, cik viņai veiksmīgi realizējas ģimenes dzīve un attiecības, cik sakārtota, komfortabla vide un mājas dzīve – tas dod sievietei psihiski emocionālo gandarījumu. Ja sieviete vēlas sevi realizēt sabiedrībā, viņa to var darīt, bet atšķirībā no vīrieša viņai tas nav pamata pienākums. Pēc vēdiskās tradīcijas, būtu diezgan neparasti, ja sieviete nāktu ar jautājumu: kādu man brīnumainu biznesu sākt, tā lai es varētu pabarot bērnus un ģimeni? Visi būtu izbrīnījušies: kāpēc tad ir vīrs vai citi ģimenes vīrieši, kam būtu par sievieti jārūpējas? Sieviete vairāk pārstāv iekšējo vidi, tās galvenā sociālā loma ir rūpes par mājām, bērniem un savu skaistumu, sievišķību, bet vīrietis ir tas, kas dodas ārpus mājas, cenšas gūt panākumus darbā un karjerā, cīnīties par vietu zem Saules. Jo Mēness atspoguļo Saules enerģiju, mēs viņu varam redzēt, pateicoties šai projekcijai. Tā arī sieviete var realizēties harmoniskās partnera attiecībās, sevi izpaust. Sieviete ir tā, kas iedvesmo savu vīrieti uz varoņdarbiem, ir viņa Šakti un mūza.

Taču tagad mēs dzīvojam Kali Jugas laikmetā, kad sajaukta pasaules lietu kārtība. Sievietes ir ļoti emancipētas, viņu garīgais līmenis bieži vien ir augstāks nekā kungiem, un vienmēr kāds uz kāda rēķina atslābinās. Un tādu tendenču būs arvien vairāk, sievietes centīsies sevi realizēt sociumā. Viņu potenciāls ir daudz lielāks nekā tagad vīriešiem, un sievišķais sākums sāk dominēt pār vīrišķo sākumu.

Vēdiskā astroloģija pasauli iedala četros kosmoloģiskos laikmetos, un tagad ir Kali Juga, kas tiek uzskatīts par vienu no smagākajiem laikmetiem. Tas ilgst vairākus desmitus tūkstošus gadu. Kad tas beigsies, tad noslēgsies arī viens liels cilvēces evolūcijas cikls. Parasti tas beidzas ar dažādām ģeoklimatiskām pārmaiņām, katastrofām. Un to, ko sauc par pasaules galu, taču ātrāk par, apmēram 2400. gadu to vēdas nesola. Bet tagad ir smags periods, kad cilvēkiem ir problēmas ar Dharmu - kosmiskiem likumiem un savu vietu dzīvē, līdz ar to rodas arī globālas attiecību problēmas, kari, nesaprašanās utt. Toties Kali jugā var sasniegt ātrāk garīgo pašrealizāciju, jo šajā laimetā visi procesi paātrinās.

Avots: www.astral-temple.com