KETU

Rahu un Ketu – Čaja grahas, mistiskās pus planētas, kurām nav sava fiziskā veidola un tās atrodas pavisam citā dimensijā, viena otrai pretim. Ģeogrāfiski Mēness labajā un kreisajā puslodē un veido Mēness mezglus. Pēc leģendas Rahu drakona galva, bet Ketu ķermenis. Sākumā tie bija viens vesels - asura - Svarphana, Nagi saimes pārstāvis. Džaitiša šīm abām grahām piešķir ļoti lielu nozīmi, jo Rahu, Ketu ass ir saistīti ar būtiskākajiem cilvēka dzīves notikumiem un rāda tā uzdevumu šajā dzīvē.

Ketu ir pati mistiskākā un visgrūtāk prognozējamākā graha, jo atbild par viņpasaules procesiem.

Tas nes prarabha karmu no iepriekšējās dzīves un džanma – kundalī (horoskopā) norāda uz karmiskajiem parādiem, kas jāatrisina šajā dzīvē. Uz cilvēku tas iedarbojas, kā neapzināti impulsi.

Ketu ir kā melnais caurums laikā un telpā, briesmīgs un nesaudzīgs. Tā ir kustība uz nekurieni un viss, kas nonāk viņa ietekmē aiziet uz neatgriešanos.

Ketu ir saistīts viss mistiskais un neparastais. Ketu liek cilvēkam tiekties pēc – Mokšas (pašrealizācijas). Šī ir graha, kas caur apziņas transformāciju cilvēku savieno ar Augstāko Esību, radot ciešanas, caur kurām cilvēks atīrās, grūtības, kas ir kā pakāpieni, kas liek tam celties uz augšu. Ketu stimulē interesēties par džnānu (viedību) un patiesā “Es” meklēšanu.

Šī graha neatzīs neko laicīgu un materiālu, tā iznīcina pieķeršanos, cerības un ilūzijas. Ketu neatzīst nekādas laicīgās tradīcijas, likumus un nosacījumus. Tā viņpasaules ietekme aizplīvuro cilvēku, tas it kā zaudē orientāciju, gluži kā kuģis miglā bez kompasa un stūres. Dara to tādu kā dīvaini, kurš dzīvo savā īpašā pasaulē - meta fiziskajā pasaulē. Atrauts no laicīgās dzīves procesiem un kaislībām. Ketu atņem godkāri un motivāciju ko darīt materiālās dzīves sfērās.

Ketu atbild par pašu vislielāko spēku cilvēkā, kā sekss enerģija, jeb Kundalīnī Šakti, kas ir galvenais pašrealizācijas impulss. Ar Ketu ir saistītas visas neparastās spējas, kas mīt cilvēkā un tās var izpausties kā spēcīga intuīcija, gaišredzība un citas ekstrasensorās dotības.

Ketu pēc dabas ir tamasisks un iznīcinošs spēks, kurš neatzīst kompromisus. Ir tikai divi varianti, kas ar to saistīti, vainu apziņas augstākās virsotnes, vai degradācija. Ketu var darīt cilvēku inertu, viegli aizkaitināmu, neloģisku, destruktīvu un ar kompleksiem. Var cilvēku kropļot, gan garīgi, gan fiziski, radot daudz sāpes un ciešanas. Izraisa pēkšņus, nesaprotamus notikumus, neprognozējamas un tradicionālām metodēm neārstējamas slimības. Aizrauj cilvēku fantāzijās, murgos, atņemot mieru un saprātu.

Ketu atbild par cilvēka fiziskā ķermeņa ķīmisko balansu. Nav īstas skaidrības, kas ir Ketu draugi, jo visas grahas, kas nonāk tā ietekmē no viņa cieš, jo Ketu izkropļo to enerģiju, īpaši, tas attiecas uz luminārijiem - Surija un Čandra, jo Rahu un Ketu ir tas faktors, kas provocē Saules un Mēness aptumsumu.

Tāpat pastāv dažādas versijas kur tas ir uča vai niča. Ketu enerģija maksimāli izpaužas no 48 gadiem.

Debess puse – ZR.

Diena – otrdiena.

Guna – tamas.

Dzimums – neitrāls.

Raksturs – noslēpmains, ekscentrisks, straujš un agresīvs.

Varna- ārpus stāvošs.  

Doša – vata.

Minerāls – kaķu acs.

Krāsa – sarkanie toņi, tumši zaļa.

Diena – otrdiena. 

Ketu mantra: OM HRIM KETUVE NAMAHA un OM KEM KETAVE NAMAH               

Ketu numeroloģiskā jantra: Ketu – jantra bāzējas uz skaitli 9.

„Maģiskais kvadrāts” visos virzienos veido skaitli 39, bet kopējā summa 117.

Upaijas Ketu

Ketu ir graha, kurai īpaši prasās upaijas.

Upaijas Ketu var uzsākt otrdienā.

Ketu patīk viss mistiskai, viss, kas saistīts ar ezotēriku un pašrealizācīju. Tāpēc visa joga kopumā ir ļoti efektīga upaija.

Kā Ketu simbolu var uzzīmēt sarkanu trīsstūra karodziņu.