RAHU

Rahu atšķīrās no citām grahām ar to, ka tam nav sava fiziskā veidola, Rahu atrodas pavisam citā dimensijā un pārstāv milzīgu enerģiju.
Tas ir izteigti ezoterisks princips. Ja runā par Rahu, tad nevar nepieminēt Ketu, jo faktiski Rahu un Ketu veido vienu veselu (mistiskās ēnu planētas – Čaja – grahas).
Pēc leģendas Rahu ir drakona galva, bet Ketu ķermenis un abas ir papi – grahas (nelabvēlīgās). F
iziskais atskaites punkts šīm grahām ir Mēness poli.
Džotišā (vēdiskā astroloģija) šo Rahu, Ketu asi vērtē kā ļoti būtisku faktoru, jo ap to griežas svarīgākie cilvēka dzīves notikumi, norāda uz prarabha – karmu (nenovēršamo likteni), tas ir vektors, pa kuru ir jāattīstās cilvēka apziņai.
Rahu, kā Mēness ziemeļu pols ir aktīvs, graujošs un dēmonisks sākums, kas galvenokārt darbojas mentālajā līmenī un pēc savas dabas ir ļoti dinamisks, mūžam neapmierināts, pastāvošās kārtības ignorējošs ar zemām vibrācijām apveltīts.
Nonākot Rahu ietekmē cilvēks kļūst slinks, krīt letarģijā, veic neloģiskas darbības, meklē baudas un  tiek pakļauts psihiska rakstura problēmām.
Cilvēki ar spēcīgu Rahu ietekmi kļūst par revolucionāriem, konspiratoriem, spiegiem un detektīviem.
Rahu rada šaubas, uztraukumus, naidīgumu un utopiskus plānus. Liek cilvēkiem smagi strādāt un ievelk karmas tīklos.
Rahu var dot neparastu domāšanu, neordinārus risinājumus, iespēju realizēt savas vēlmes, idejas, slavu, ievērību, izturību un milzīgu bagātību.
Ar spēcīgu Rahu horoskopā  cilvēks var gūt ietekmi pār plašām tautas masām. Tas ļauj ieraudzīt būtības neredzamās puses.
Ja Rahu saistīts horoskopā ar Šukru (Venēru), tad dod iespēju piekļūt tantras slepenajām zinībām.
Rahu pēc savas būtības ir tamas - gunas iespaidā, ietekmē fizisko spēku, kaulus, audus un ādu.
Rahu liek doties ārzemju braucienos, kontaktēties ar ārzemniekiem un apgūt svešvalodas.
Nedod iespēju atšķirt labo no ļaunā un  atņem jūtīgumu.
Dara cilvēku egoistisku, pesimistisku, garlaicīgu, agresīvu un aicina uz pagrīdes darbību, pastāvošo iekārtas graušanu, un nokļūšanu cietumā.  
Ar Rahu saistītas hroniskas, ne diognozējamas slimības, vēzis, infekcijas, intoksikācijas, atkarība no medikamentiem un narkotikām, pazemošana, neapmierinātība ar esošo, un tieksmi uz pašnāvību. Tas rada ilūziju, apmātību, iekšējos konfliktus, cilvēks zaudē kontroli par sevi, kļūst dīvains, nervozs un iedarbojas uz apkārtējiem graujoši. Tāpat Rahu liek interesēties par visādām mistiskām un neparastām lietām. Viņš ir kā portāls astrālās pasaules ietekmei uz cilvēka apziņu. Tas dod labu intuīciju, iespēju ieurbties citu cilvēku domās un apziņā. Veicina sociālās reformas un meklē jaunus sabiedrības modeļus. Rahu pārstāv visu sintētisko, mākslīgi radīto un klonēšanas tehnoloģijas tai skaitā. Tam pakļautas ir biržas, spekulācijas, bukmeikeru kantori, MLM struktūras un kazino iestādes. Ar to ir saistīts apmāns, neafišēta, aizmuguriska rīcība un neparedzēti notikumi.
Rahu nav savas zodiaka zīmes un grūti noteikt kur tas ir uča vai niča. Rahu aktivizē to planētu enerģiju ar kurām tas ir kopā un šo planētu ietekmi uz cilvēka dzīvi padara īpaši liktenīgu. Ja Rahu ir kopā ar Mangalu (Marsu), tad maz izredžu, ka cilvēks tiks cauri bez nopietnām traumām, operācijām, konfliktu situācijām u.t.t. Ja kopā ar Šukru (Venēru), tad aktivizē tās enerģiju un dod lielu tieksmi uz dzīves baudām, slepeniem mīlas sakariem un kaislībām. Ja ar Budhu (Merkuru), tad cilvēkam būs neordināra domāšana, bieži ārzemju ceļojumi, interese par mistiku, kā arī mentāla rakstura problēmas. Īpaši no Rahu ietekmes cieš Čandra un Surija. Rahu pēc savas enerģijas ir līdzīgs Šaņi un ar to ir draudzīģas attiecībās.
Rahu enerģija maksimāli izpaužas no 42 gadiem.
Debess puse – DR.
Diena – sestdiena.
Guna – tamas.
Dzimums – neitrāls.
Raksturs – ekscentrisks, straujš un agresīvs.
Varna- ārpus stāvošs.  
Doša – vata.
Minerāls – Agats, Kaķu acs.
Metāls – svins.
Krāsa – pelēka un visi caurspīdīgie toņi.
Rahu mantra:
OM HRIM RAHUVE NAMAH un OM RAM RAHUVE NAMAH
Rahu numeroloģiskā jantra: Rahu – jantra bāzējas uz skaitli 8.
„Maģiskais kvadrāts” visos virzienos veido skaitli 36, bet kopējā summa 108.

Upaijas Rahu

Rahu var veikt upaijas jebkurā dienā un jo regulārāk, jo labāk, bet uzsākt var sestdienā izmantojot visus tam paredzētos upaiju resursus, kā mantras un jantras. Mācīties kontrolēt savas velmes.