ŠAŅI

Saturns - ļoti milzīga, lēna un vientuļa planēta, kas atrodas Saules sistēmas vistālākajā un tumšākajā kosmosa nostūrī. Saturnu kā savas ietekmes un enerģijas novadītāju izmanto graha - Šaņiščaraja.

Ar šo grahu noslēdzas cikls, graha, kura pienes beigas, kā arī noliek visu savā vietā. Tas ir arī atmaksas laiks, kad jāsāk maksāt, maksāt par savām kļūdām. Maksa, ko prasa Šaņi ir augsta un nepielūdzama. Šaņi nes un koordinē Karmu - likteni un līdz ar to, ir nozīmīgākā no grahām.

Šaņi nāk lēnām, bet nenovēršami, cik nenovēršams ir katra cilvēka liktenis, nesdams sev līdzi smago ciešanu nastu. Visas bēdas, nelaimes, ciešanas un pazemojumi ir saistīti ar to.

Šaņi apiet savu apli pa 12 zodiaka zīmēm 30 gados un vislielāko iespaidu rada, kad ieiet cilvēka horoskopa Čandras (Mēness) ietekmes sfērā - 12., 1., 2. bhavā (dzīves sfēra) skaitot no tā.

Līdz ar to, sākas Sade – Sati (septiņi ar pus), tie ir gadi, kuri jāpavada spēcīgā Šaņi ietekmē ar visu no tā izrietošajām sekām. Šaņi pēc savas dabas ir inerts - tamasisks un auksts ar ierobežojošu enerģiju. Pēc sava sociālā statusa dēvu panteonā tas ir šudra - kalps. Tā ir pati briesmīgākā Papi - graha ar kuru saistīti visādi šķēršļi, aiztures, ierobežojumi, kalpošana, smags, vienmuļš darbs, pazemojumi, vientulība, atņem to, kas cilvēkam dārgs un šķir to. Ar Šaņi ir saistīta brīvības zaudēšana - cietums, izsūtījums, slimnīca un klosterist. Tas izsauc pesimismu, depresiju un tieksmi uz pašnāvību, kā arī dzeršanas tūres. Izraisa slimības, invaliditāti un nāvi. Šaņi atbild par kauliem, zobiem, nagiem, matiem un nervu sistēmu. Ar viņu ir saistīta novecošanās, sairšana un pūšana.

Šaņi ir visur tur, kur ir atkritumi, netīrumi, izgāztuves un vecas lietas. Viņu var sastapt morgos, līķu kremācijas vietās, kapličās un kapsētās.

Šaņi ir neatņemams līdzgaitnieks ubagiem, bezpajumtniekiem un dažādiem krimināli deklasētiem elementiem.

Šaņi ir katra cilvēka džanma – kundalī (personiskais horoskops) un tā izvietojums tur un atrašanās stāvoklis ir noteicošs faktors.

Taču, par pašu Šaņi vēl briesmīgāks ir tā septītais skatiens (aspekts) – Šaņi - Drišti. Šis aspekts iznīcina visu, kur tas tiek vērsts  džanma - kundalī. Tāpat Šaņi aspektē 3 un 10 bhavu (dzīves sfēru) radot tajās problēmas.

Ar Šaņi ir grūti ko sarunāt un izlūgties, vienīgais ko var - būt pacietīgam, pielāgoties un izprast to, atzīt tā ietekmi un godināt viņu, jo Šaņi prasa pazemību. Šaņiščaraja ir skarbais dzīves skolotājs, kurš māca ar “mietu” dodot dzīves pieredzi pa tiešo. Viņa uzdevums nav sodīt, bet gan iemācīt un likt saprast dzīves patieso jēgu, liek vērsties pie nepārejošām un garīgām vērtībām, māca būt pacietīgam un disciplinētam, bet dara viņš to ar visnotaļ skarbām metodēm, kas ir arī vienlaicīgi pašas efektīgākās, vedot cilvēku pie sapratnes. Tas, kurš ir sapratis ko Šaņi māca, tam tas dod savu svētību, paverot dzīvē visplāšākās iespējas...  

Šaņi sāk kļūt laipnāks no 36 gadiem.

Šaņi draugi ir Budha, Šukra un Rahu, bet ienaidnieki ir Surija, Čandra, Mangala un Ketu. Guru ir neitrāls.

Atbild par zodiaku - Makara, Kumbha, pirmie divdesmit grādi - mulatrikona (Mežāzis, Ūdensvīrs).

Uča –Tula (Svari), 20 grādos augstākais punkts,  niča – Meša (Auns), 20 grādos zemākajā punktā.

Krāsa - melna, tumši zila.

Diena - sestdiena.

Minerāļi - zilais safīrs.

Metāls – dzels.

Debesu puse – R.

Varna – šudra (kalps).

Dzimums - neitrāls.

Raksturs – drūms, dzelžains un diktatorisks.

Doša – vata.

Dažas vāja Šaņi pazīmes: ja Šaņi ir izvietots nelāgi un slikti jūtas, tad dara cilvēku slimīgu, īgnu, skopu, naidīgu, vientuļu, trūcīgu, pesimistisku un drūmu. Visur saskata pret sevi vērstus draudus. Aktivizē uz kriminālām aktivitātēm, rada atkarības problēmas, kā arī tendenci uz pašnāvību. Vienu vārdu sakot - negatīvā karma aktivizējas. Var ciest no tiksopātiskвm problēmām, izjauc ķermeņa ķīmisko balansu, rada kaulu deformāciju un citas to kaites.

Šaņi manra: OM HRIM ŠAŅIŠČARAJA  NAMAH un OM ŠAM ŠAŅIŠČARAJA NAMAH

Šaņi numeroloģiskā jantra: Šaņi – jantra bāzējas uz skaitli 7.

„Maģiskais kvadrāts” visos virzienos veido skaitli 33, bet kopējā summa 99.

Šaņi Var - sestdiena

Atpūtas un spēku atjaunošanas diena.

Vispār šajā dienā neko labu, jaunu un tālejošu iesākt nevajadzētu, jo par šo dienu valda Šaņi – Saturns un viņa enerģija piemērota visāda veida nelikumībām, kriminālām aktivitātēm u.t.t.

Negriezt matus.

Darbs ar dzelzi, zemi, disciplinārie mēri, apbedīšanas pasākumi. 

Šaņi savas pozitīvās enerģijas izpausmes un tām piemērots šai dienā - praktizēt jogu, pašapcere, meditācija un pabūšana vienatnē.

Atpūta setdienās pagarina dzīvi.

Upaijas šai dienā veltāmas Šaņi.

Piemērota diena, kas dzimuši: 8., 17., 26. 4., 13., 22., 31.

Drēbju krāsa: Melna, tumši zila.

Upaijas Šaņi

Šaņi negatīvo ietekmi var mazināt un harmonizēt ar tam paredzētām upaijas metodēm, kā jantras un mantras.

Sestdienā uzvilkt melnas vai tumši zilas krāsas drēbes.

Jogas prakse kopumā ir ļoti laba upaija Šaņiščarajam, kā arī disciplīna un atturība. Palīdzība veciem cilvēkiem.

Barot vārnas (īpaši Sade - Sati periodā).

Šivas un laika dievietes – Kali (Šivas dzīves biedres) godināšana.

Turēt mājās Hanumana attēlu, tas neitralizē Šaņi - Drišti.

Lasīt vai klausīties speciālu Šaņi veltītu leģendu – Šaņiščaraja Mahatmja Vratta Katha (īpaši Sade – Sati periodā).

Šaņi rituāla zīmējums ir loks.