ŠUKRA

Venera pazīstama kā rīta zvaigzne, jo parādās pirms Saules lēkta Austrumu pusē un ir pati spilgtākā planēta Saules sistēmā. Faktiski to var redzēt divreiz, pirms ausmas un rieta.

Džotišā tā skaitās ļoti labvēlīga planēta un to pārstāv graha - Šukra, kas ietver sevī sievišķās īpašības. Šukras veidols dēvu panteonā ir tāds, kā glīts, gaišs jauneklis, pilns mīlestības un juteklības, ar vijīgiem matiem, skaistām, pievilcīgām acīm un ļoti maigu raksturu. Tajā pat laikā tas ir ačarja - viedais, kurš apguvis vislielākos noslēpumus un zinības no paša Šivas.

Neskatoties uz to, ka Šukra ir dēva, tas tomēr ir zināmā opozīcijā, jo ir asuru un manušu – Guru (dēmonu un cilvēku skolotājs) un atbild par šīs pasaules materiālistiskajām un jutekliskajām izpausmēm.

Šukras enerģija pārstāv romantiskas jūtas, juteklību, kaislību, visu skaisto, estētisko, mūziku, mākslu, poēziju, dejas, komfortu, greznumlietas, dārgakmeņus, bagātību un auto transportu. Tāpat viņa kompetencē ir sekss un laulības dzīves aspekti.

Vīrieša kundalī (horoskopā) norāda uz tā partneri - sievu, kā arī uz attiecību perspektīvi ar to. Šukrai pieder Mritju - Sandživani (nemirstības eliksīrs) un tāpēc tas pārstāv arī medicīnu.

Cilvēka ķermenī Šukra atbild par acīm, kaklu, ādu, nierēm, sēklu un reproduktīvajiem orgāniem.

Šukra ir radžisks (aktīvs). Tas dara cilvēku skaistu, dāvā proporcionālu un pievilcīgu ķermeni (īpaši izteiksmīga mēdz būt ķermeņa augšdaļa), darbīgu, artistisku, jūtīgu un kaislīgu.

Šukra ir dodošais dzīves skolotājs, kas māca, kā šai dzīvē gūt maksimāli daudz baudas. Šukra dod materiālo labklājību, bet tad, kad cilvēks ir apguvis laicīgās dzīves baudas pieredzi, iemācījies izveidot stabilu materiālo bāzi - tas liek pievērsties mūžīgām un nepārejošām vērtībām.

Pārtikušam un finansiāli neatkarīgam cilvēkam ir daudz lielākas iespējas gan palīdzēt citiem, gan rast laiku un ieapējas arī savai garīgajai izaugsmei. Tā kā Šukra ir liels dzīves skolotās, tā kompetencē ir arī ezoterika, kā alķīmija, magnētisms, hipnoze un tantra. 

Šukras draugi ir Budha - Merkūrijs, Šaņi - Saturns, bet Guru - Jupiters un Mangala - Marss neintrāli.

Ienaidnieki – Surija - Saule un Čandra - Mēness.

Uča - Mina (Zivs), 27 grādi augstākais punkts Niča - Kanja (Jaunava), 27 grādi zemākais punkts, svakšetra - Vrišabha, pirmie 15 grādi ir mulatrikona, Tula (Vērsis, Svari).

Dod septīto aspektu no sevis.

Debespuse - DA.

Sieviešu dzimta.

Raksturs - savējais.

Krāsa - balta.

Diena - piektdiena.

Varna - bramini.

Došas - vata, kafa.

Minerali - briljants, baltais safīrs.

Metāls - sudrabs.

Elements –Apas (ūdens).

Dažas vāja Šukras pazīmes: sarežģījumi mīlas lietās, reproduktīvās sistēmas problēmas, tikumības problēmas, pievilcības trūkums, nesmalkjūtīgs, apšaubāma gaume un izpratne par estētiskām vērtībām.

Šukras mantra: OM HRIM ŠUKRAJA NAMAH un OM ŠUM ŠUKRAJA NAMAH

Šukras numeroloģiskā jantra: Šukras – jantra bāzējas uz skaitli 6.

„Maģiskais kvadrāts” visos virzienos veido skaitli 30, bet kopējā summa 90.

Šukra Var - piektdiena

Šī ir Šukras - Venēras diena un attiecīgi šai dienai ir piemērotas visa veida radošās izpausmes un to uzsākšana, romantiskas attiecības un to veidošana.

Piemērota diena laulībām, mākslas baudīšanai, tūrismam.

Mākslas priekšmetu, apģērbu, rotaslietu, automašīnas un jebkuru citu skaistu lietu iegāde.

Upaijas veltāmas Šukrai.

Piemērota diena, kas dzimuši 6., 15., 24.

Drēbju krāsa: balta.

Upaijas Šukrai

Šukrai veicamas šādas upaijas: piektdienā nēsāt baltas krāsas saturošu apģērbu, meditācijā izmantot Šukras mantru un jantru.

Vizuālizēt sev vēlamās lietas saistībā ar šo grahu.

Izmantot saldo aromātu smaržas – roze, safrāns, jasmīns, lotos, lilija un īris.

Šajā dienā var arī godināt šādas dievišķās formas - Lakšmi, Lalita un Tripurasundari.

Simboliski uzzīmēt piecstaru zvaigzni.