GURU

Jupiters - gigantiska, mirdzoša planēta, kas izdala vairāk enerģijas nekā saņem no Saules.

Dēļ saviem milzīgajiem izmēriem, tā ir pati smagākā planēta Saules sistēmā.

Jupiteru kā enerģijas nesēju izmanto tas Kosmiskais Sākums, ko sanskritā sauc - Guru (skolotājs, tas, kurš atbrīvo no tumsības) un ir Augstākās Viedības simbols.

Citu grahu koordinators.

Visu dēvu panteonā tas ieņem garīgā skolotāja vietu – Dēva - Guru, kurš māca Dharmu (Kosmiskos likumus) un garīgo izaugsmi. Tas ir īsts palīgs un garīgais apgaismotājs, kas palīdz izaugsmē un apziņas pilnveidošanā, dod svētību visam kam pieskaras, un sargā vissarežģītākajās situācijās. Tā ir drosmes, optimisma, uzņēmības, augsta statusa, bagātības, negaidītas veiksmes, tradīciju sekošanas, reliģisko rituālu, viedības un runas spēju (Vačaspati - runas dievība) graha.

Guru rada interesi par reliģiju, filozofija un dāvā literāro talantu. Pārstāv jurisprudenci. Atbild par bankām un ekonomiku. Augstākās izglītības rādītājs.

Guru ir Šupha graha (labvēlīgā planēta) un tā draugi ir Surija - Saule, Čandra - Mēness un Mangala - Marss, bet ienaidnieki Budha - Merkūrijs, Šukra - Venēra, savukārt Šaņi - Saturns, Rahu, Ketu - neitrāli.

Guru valda pār raši - Dhanu, pirmie pieci desmit grādi- mulatrikona, Mina (Strēlnieks, Zivs). Uča – Karka (Vēzis), augstākais punkts 5 grādi, niča – Makara (Mežāzis) 5 grādi zemākais punkts.

Dod no sevis 5., 7., 9 aspektu.

Diena - ceturtdiena.

Debesu puse - ZA.

Dzimums – vīriešu.

Raksturs - labsirdīgs, dāsns. Doša - kafa.

Minerāli – topāzs (dzeltenais), safīrs.

Metāls – zelts. Krāsa - dzeltenā.

Tendences - tiekšanās pēc zināšanām, veiksmes un labklājības.

Varna – bramīni (priesteru kārta).

Elements - ēteris.

Atbild par aknām, vidukli un gūžām.

Guru atbild par pēcnācējiem. Tā izvietojums kundalī (dzimšanas kartē) ieņem ļoti būtisku vietu, piemēram, sievietes džanma kundalī Guru norāda dzīves ilgumu, ieņemamo stāvokli un partneri (vīru), attiecību perspektīvas ar to.

Dažas vāja Guru pazīmes: nepietiekošs entuziasms un dzīves prieks, aknu kaites, pesimisms, depresija, melanholija, problēmas attiecībās ar bērniem vai skolotājiem, nesekošana likumiem.

Guru mantra: OM HRIM GURUVE NAMAH un OM BRIM BRIHASPATAJE NAMAH

Guru numeroloģiskā jantra: Guru – jantra bāzējas uz skaitli 5.

„Maģiskais kvadrāts" visos virzienos veido skaitli 27, bet kopējā summa 81.

 

Guru Var - ceturtdiena

Labvēlīga diena un šīs dienas pamata tendences ir saistītas ar skolotāju, viedību – vēdu un citu ezoteriskozināšanu apgūšanu, jo pār šo dienu valda Guru - Jupiters. Uzsākt apmācību.

Laba diena laulībām, garīgām aktivitātēm, ziedojumiem, atvērt kontu bankā, uzsākt būvēšanu - ielikt fundamentu, juridisku lietu kārtošana, padomnieka vai premjera ministra iecelšana, parlamenta un ministru kabineta izveidošana. Upaijas jāvelta: Guru.

Piemērota diena tiem, kas dzimuši: 3., 12., 21., 30.

Drēbju krāsa: dzeltenie toņi.

Upaijas Guru

Uapaijas Guru veicamas ceturtdienā.

Nēsājamas dzeltenas drēbes. Izmantot Guru- jantru un mantru.

Laba upaija Guru ir simbols trīs, turēt mājās kaut ko pa trīs, piemēram, trīs ziloņu skulptūras, jo zilonis ir Guru simbols.

Vēl kā simbolu var uzzīmēt dzeltenu kvadrātu.

Ceturtdiena ir piemērota Ganešas – veiksmes un viedības dievības godināšanai.