BUDHA

Merkurs ir pati mazākā planēta mūsu saules sistēmā, kuru smalkajā līmenī pārstāv graha - Budha.

Džaitša māca, ka Budha atbild par komunikācijas procesiem, informācīju, kustību un ir slavens ar ātro reakciju, mainīgo raksturu, apsviedību un trauksmainību.

Tāpat Budha simbolizē bērnību un jaunību.

Dēvu panteonā ieņem prinča vietu. Budha - mūžīgais māceklis. Budha ir bezdzimuma graha - gemofrodīts, vēss un mitrs.

Budha dod to impulsu, kas saistīts ar tirdzniecību, menedžmentu un reklāmu. Tas liek riskēt, piedalīties azartspēlēs, kā arī liek krist galējībās. Tāpat tas atbild par nervu sistēmu, runas spējām, valodām, izglītību, informāciju un intelektu.

Neskatoties uz to, ka Budha ir labvēlīga graha tomēr, tā ietekmē cilvēks kļūst mentāli viegli uzbudināms, nelīdzsvarots, divdomīgs, svārstīgs un viltīgs. Tāpat Budha  tiecas pēc izklaidēm un piedzīvojumiem. Izraisa velmi pēc ceļojumiem. Budha dod delikātumu, kosmopolītisku attieksmi, oratora spējas, interesi par mākslu, zinātni, astroloģiju, numeroloģiju un hiromantiju.

Budhas ietekmē cilvēks var būt materiālistisks, racionāls, ļoti analītisks un pēc dabas kritisks. Budha aktivizē jaunas idejas, tieksmi pēc kompānijām. Tam piemīt mainīgs temperaments, dubulta attieksme, liek vienlaicīgi domāt "par" un "pret".

Tā ir vienīgā Graha, kura ir uča (eksaltācijā) savā paša zodiaka zīmē – Kanja (Jaunava),  augstākais spēka punkts 15 grādos. Savukārt svakšetra (sava zīme) tā ir Mithuna (Dvīņi). No 16- 20 grādiem mulatrikona. Niča (zaudē spēku) – Mina (Zivs). 15 grādos zemākajā punktā. Šai grahai nav sava rakstura un tā pieņem citu grahu ietekmi uz sevi.

Elements - prithvi - zeme.

Budhas draugi ir - Surija un Šukra.

Neitrāli ir Mangala, Šaņi, Rahu un Ketu, bet nedraugs- Čandra.

Dod no sevis septīto aspektu.

Debess puse - Z.

Raksturs - kustīgs, komunikabls.

Prakruti - tridoša.

Varna - vaišja.

Minerāls - smagards.

Metāls - misiņš, sudrabs.

Krāsa - zaļie toņi.

Diena - trešdiena.

Pilna enerģētiskā atdeve no 34 gadiem

Daži vāja Budhas rādītāji: vājas prāta spējas vai pārlieka mentālā aktivitāte un spriedelēšana, nervu un psihiskās saslimšanas, grūtības komunicēt, nepareizi lēmumi, iracionāla darbība, slikta atmiņa, trauksmainība, nespēja izteikties vai juceklīga runa.

Budhas mantra: OM HRIM BUDHJAJA NAMAH un OM BOM BUDHAJA NAMAH

Budhas numeroloģiskā jantra: Budha – jantra bāzējas uz skaitli 4. „Maģiskais kvadrāts” visos virzienos veido skaitli 24, bet kopējā summa 72.

Budha Var - trešdiena

Trešdiena ir Budhas - Merkura diena, kas piemērota komunikācijai, informācijai, kontaktu nodibināšanai, plānošanai, pirkšanai un pārdošanai, ceļošanai, izklaidēm, azartam, biznesam, publikācijām, rakstniecībai – poēzijai (uzsākt rakstīt grāmatu, publikāciju, dzeju u.t.t.).

Svarīgu ziņu nodošanai.

Upaijas jāvelta: Budham.

Piemērota diena tiem, kas dzimuši 5., 14., 23.

Drēbju krāsa: zaļie toņi.

Upaijas Budham

Budham upaijas ir veltāmas trešdienā.

Šajā dienā vajag nēsāt zaļu krāsu saturošu apģērbu.

Medidēt uz Budha- jantru un atkārtot Budha- mantru.

Var kaut ko ziedot vai palīdzēt skolniekiem, studentiem.

Trešdienā var arī godināt Sarasvati - zināšanu dievieti, kas atbild par izglītību, mākslu un daiļrunību.