Mangala (Marss) 

Mangala ir Graha, kas Dēvu pantionā ieņem galvenā karavadoņa vietu. Līdz ar to tas personificējas, kā spēcīga, vīrišķīga personība, ļoti karēvīgs un slavens ar tādām īpašībām, kā drosme, vīrišķība, izturība un pašpārliecinātība.

Džaitiš sistēmā, Mangala tiek uzskatīta, kā nelabvēlīga Papi Graha, jo tas saistīts ar konfliktiem, agresiju, ieročiem un vardarbību. Mangala vērš visu uz āru, notiek kustības aktivizācija un enerģijas dinamika. Mangala pārstāv kaisli un tās realizāciju. Vīrišķīgs un ugunīgs. Kur ir Mangala tur līst asinis, tas rada traumas, ievainojumus, nelaimes gadījumus, operācijas un kriminālas aktivitātes. Tāpat Mangala atbild par muskulatūru, kaulu smadzenēm, ietekmē cilvēka enerģētisko stāvokli un organisma aizsarg sistēmu. Ar to saistīti sekss dziņas instinkti. Tas horoskopā norāda arī uz brāļiem. Ja Mangala hohroskopā labi jūtas, tad dara cilvēku drosmīgu, vīrišķīgu, pašpārliecinātu, neatkarīgu, izturīgu, fiziski spēcīgu, dod ātru reakciju uz notiekošo un asu prātu, tendencē uz varonīgiem gājieniem un risku, veicina līdera, un organizatora spējas. Mangala var radīt pastiprinātu interesi par seksu, politiku, disputiem, sportu (īpaši par cīņām, spēlēm un īsajām sprinta distancēm), medībām, militārām lietām (var iznākt labi karotāji) un ieročiem. Ar Mangalu vēl ir saistīta tāda lieta, kā - Kudža Doša. Tā veidojas tad, kad Mangala atrodas cilvēka horoskopa 1., 2., 4., 7., 8., 12. bhavā (dzīves sfērā). Kudža Doša maitā personīgo dzīvi un attiecību perspektīvi, radot problēmas ģimenē. Mangala nobriest 28 gados. 

Mangala draugi ir - Surija, Čandra un Guru, bet ienaidnieks - Budha un Rahu. Neitrāli - Šaņi, Šukra un Ketu. Zodiaki - Meša (Auns) Mulatrikona  pirmie divpadsmit grādi un Vriščika (Skorpions). Uča - Makara(Mežāzis) augstākā eksaltācijā 1-28 grādi. Niča - Karka (Vēzis). zemākajā punktā no 1-28 grādiemn. Elements - uguns. Dod no sevis 4., 7., 8. aspektu. Metāls - dzels. Minerālis - sarkanie akmeņi. Debesu puse - D. Varna - Kšaktriji. Dzimums - vīriešu. Raksturs - karēvīgs, agresīvs. Krāsa - sarkanie toņi. Diena - otrdiena.

Daži vāja Mangala rādītāji: Ja Mangala horoskopā jūtas slikti, tad dara cilvēku neizlēmīgu, šaubīgu, nesaprātīgu, neuzmanīgu, nepietiekoša enerģija un motivācija, viegli pakļaujas citu ietekmei, fiziski vāji, bailīgi, neadekvāti izpauž savu naidīgumu vai neapmierinātību, var risināt lietas ar rupja spēka palīdzību, vājš Džatara Agnis, pastiprināts traumatisma risks, tāpat var ciest no vardarbības un pazemojumiem, bieži maitājas mehāniskās un elektroierīces, seksuālā izvirtība, vīriešiem var būt vāja sekss enerģija, sievietes var ciest no saviem attiecību partneriem.

Mangala mantra: OM HRIM MANGALAJA NAMAH un OM KUM KUDŽAJA NAMAH

Mangala nuemeroloģiskā jantra: Mangala jantra bāzējās uz skaitli 3. „Maģiskais kvadrāts” visos virzienos veido skaitli 21, bet kopējā summa 36.

Mangala Var - otrdiena

Pār šo dienu valda aktīvais, dinamiskais, kaislīgais un arī agresīvais Mangala - Marss. Šī diena piemērota sportiskām aktivitātēm, visam tam, kas skar militāras lietas, cīņas, debates un konfliktus. Darbs ar dzelžiem, uguni, elektrību, veikt ķirurģiskas operācijas. Konfliktēšana. Otrdienas negatīvās izpausmes var būt, kā traumas, agresija un nelaimes gadījumi. Šajā dienā nav ieteicams doties tālā ceļā, uzmanīgi vadīt transporta līdzekli. Upaijas jāvelta Mangalam. Piemērota diena tiem, kas dzimuši 9., 18., 27. 7., 16., 25. datumā. Drēbju krāsa: Sarkanie toņi.

Upaijas Mangalam

Mangalam upaijas veicamas otrdienā. Šajā dienā apģērbā var dominēt ugunīgie toņi. Mangala ir vērsts uz fizisko spēku, tāpēc šajā dienā, kā simbolisku upaiju var veikt fiziskus vingrinājumus vai vislabāk praktizēt Hatha- jogu. Lietot sarkanas krāsas produktus (piemēram, tomāts). Mangala pēc dabas ir problemātiska graha un tāpēc vēlams tā enerģiju harmonizēt, izmantojot attiecīgās mantras un jantras, īpaši ja dzimšanas kartē Mangala nav labi pozicionēts. tas pats attiecās uz tā nelabvēlīgu tranzītu.