Čandra (Mēness)

Vēdiskā astroloģija tiek dēvēta arī par Mēness astroloģiju, jo Mēness stāvokli  zodiaka zīmēs- Raši un Nakšatrās (Mēness stāvvietās) tiek uzskatīts par vienu no svarīgākajiem rādītājiem cilvēka horoskopā. Tieši no Mēness pozīcijas dzimšanas kartē nosaka pagātnes karmu un tiek veiktas nākotnes prognozes.  Mēness pārstāv apziņu - manas, kas nes līdzi iespaidus no iepriekšējām dzīvēm, to, kas mēs tajās esam bijuši. Ja Indijā vaicā: "Kāda jums ir zodiaka zīme?". Tad jautājums būs par to zīmi kur dzimšanas brīdī atrodas Mēness, bet nevis kur Saule, kā tas pieņemts rietumos.

Tāpat Mēness, spēlē viss būtiskāko lomu mūsu planētas eksistencē. Mēs savu dzīvības enerģiju - pranu gūstam no Surijas(Saule), no tās atkarīga dzīvība uz Zemes, bet ja Saule būtu vienīgais enerģijas resurss Zemei, tad dzīvība nebūtu iespējama. Mēness izmantojot savas alķīmiskās īpašības atspoguļo saules gaismu. Pateicoties īpašiem kristāliem (Čandra Mukhi Mani), Mēness dod savu dziedinošo dzīvības eliksīru (Soma) Zemei. Tamdēļ ārstnieciskie augi savu dziedinošo spēku gūst tieši no tā atstarotās gaismas. Ne velti Ajurvēdā - Mēness ir visu ārstniecisko preparātu aizgādnis. Mēness pasaulei dod formu un vārdu. Tā ir dzīvības radošā mātes enerģija un magnētiskais spēks. Pati matērijas masa, ko mēs saprotam kā Mēness, ir tikai šīs enerģijas noraidītājs, instruments, caur kuru izpaužas graha - Čandra. Starp to un zemi pastāv nesaraujamas un ļoti komplicētas enerģētikas saites. Šī enerģija atsaucās uz mūsu iztēli, refleksīvo, intuitīvo dabu un spēcīgi iespaido cilvēka apziņu. Tāpēc Čandras atrašanās vieta un stāvoklis personīgajā Džanma kundalī (dzimšanas kartē) spēlē būtisku lomu cilvēka dzīvē, jo Čandra ietekmē mūsu saprātu, emocionālo pasauli un zemapziņu. Tas dod jūtīgumu, jutekliskumu un sentimentalitāti. Čandra ir nepastāvīgs, mainīgs un kustīgs. Viņa ietekme uz cilvēkiem izpaužas kā romantiskas jūtas, patiku uz smaržām, vīrakiem, mīlestību uz ūdeņiem, ēšanas kāri, labklājību, popularitāti, cieņu un auglības spēku. Čandra atbild par krūtīm, par smadzenēm, menstruālo ciklu, cilvēka asinīm un iekšējiem šķidrumiem. Kreiso aci vīriešiem un labo sievietēm. Tas atbild par bērna ieņemšanu, tā piedzimšanu un bērnību. Problēmas ar Čandru var būt rādītājs biežai slimošanai bērnībā.

Čandra ir saimnieks, raši - Karka (zod. zīme - Vēzis) un tur ir Svakšetra. Vrišabhā(Vērsī) ir Mulatrikona no 4 - 30 grādos. Uča – Vrišabha (Vērsis), augstākais eksaltācijas punkts 1-3 grādiem, Niča – Vriščika (Skorpions), zemākais punkts 1-3 grādi. Draugi - Surija - Saule, Mangala - Marss.  Ienaidnieki nav, bet neintrāli ir visi pārejie. Atbild par kreiso nāsi (Ida - nadji), kreiso ķermeņa pusi un labo smadzeņu puslodi. Dod pilnu enerģētisko ietekmi no 24 gadiem. Aspekts - septītais no sevis. Elements – Apas (ūdens). Guna - Satva. Varna - vaišja (tirgotāju, biznesmeņu kārta). Debesu puse - ZR. Dzimums - sieviešu. Raksturs - mainīgs. Doša - vata, kafa. Minerāli - mēnessakmens, pērle. Metāls - sudrabs, bronza. Diena - pirmdiena. Krāsa - balta, perlamutra.

Daži vājas Čandras rādītāji: slikts asins sastāvs, emocionālā nenoturība, neirozes un citas psihiskas problēmas, pārlieks jūtīgums, cilvēks jūtas neapmierināts, sliktas attiecības ar māti, sievietēm menstruālā cikla traucējumi.

Čandras mantra: OM HRIM ČANDRAJA NAMAH un OM SOM SOMAJE NAMAH

Čandras mantra: jantra bāzejas uz skaitli 2. "Maģiskais kvadrāts" visos virzienos veido skaitli 18. Čandras pilnās enerģijas izpausmes simbols ir 9 x 2. Jantras skaitļu kopējā summa ir 54.

Soma Var - pirmdiena

Pār šo dienu valda Čandra - Mēness. Čandra ir saistīts ar jūtu un emociju pasauli un smalko uztveri. Laba diena radošajām aktivitātēm. Diena, kad iegādāties jaunas drēbes vai uzsākt šūt apģērbu, noslēgt laulības, darbs, kas saistīts ar pienu produktiem, ūdeņiem, kā jūras ceļojumi, akas taisīšana utt. . Uzsākt lauksaimniecības darbus, publiskas aktivitātes. Šai dienā nepieņemt grūtus lēmumus(jo valda emocijas), negriezt matus un nagus. Šajā dienā veltāmas Upaijas: Čandrai. Piemērota diena, kas dzimuši 2., 11., 20., 29. datumā. Drēbju krāsa: Balta, gaišie toņi.

Upaijas Čandrai

Upaijas Čandrai uzsākamas pirmdienā. Šajā dienā uzvelkamas baltas krāsas apģērbs, bet izvairīties nēsāt tumšas drēbes. Iegremdēt ūdenī sudraba priekšmetu, kā ziedojumu Čandrai. Izdarīt ko labu savai mātei. Meditācijai izmantot - Čandras mantru un jantru. Čandra ir saistīts ar kosmisko - mātišķo, sievišķo sākumu un to pārstāvošām dievībām – Dēvas. Tā ir varenā dieviete Mahadevi vai Maha Šakti (Šivas dzīves biedre), Parvati un Lakšmi. Šīm dievībām šajā dienā arī var veltīt savu sadhanu- skaitot vai klausties mantras. Tāpat atslodzes diena no ēšanas pirmdienā ir spēcīgaUpaija. Kā sava veida rituālu var uzzīmēt mēness sirpi.