Surija (Saule)

Surija ir šīs saules sistēmas Grahu valdnieks, kā arī galvenais dzīvības un pranas avots. Jebkura cita Graha nonākot Surijas ietekmē ”sadeg”, tā zaudē savu spēku un tiek apspiesta. Surija simbolizē tēvu un Atmanu (garu). Tā ir garīgās dzīves rādītājs.
Surija dod lepnu, valdonīgu un neatkarīgu dabu. Tāpat Surija izpaužas kā attīroša vīrišķā enerģija. Pār Suriju valda pats Višnu, Kosmiskais Sākums, kurš atbild par Universuma uzturēšanu, saglabāšanu, harmoniju un dharmu (kosmiskie likumi). No Surijas nāk tādas īpašības kā stabilitāte, izturība, spēks, griba, aristokrātiskums, valdonīgums un cienīgums. Surija pārstāv austrumu pusi. Tā draugi ir Čandra - Mēness, Mangala - Marss un Guru - Jupiters, bet ienaidnieki Rahu, Ketu, Šaņi - Saturns, Šukra - Venēra un neitrāls ir Budha - Merkūrijs. Surija katru mēnesi atrodas kādā no raši (zodiaka zīmēm) un 12 mēnešos apiet visu apli. 
Tas gūst savu eksaltāciju (uča) raši – Meša (Auna zīmē), 10 grādos- pilnā spēkā, bet zaudē savu spēku (niča) raši – Tula (Svari), 10 grādos- vis vājākais spēks. Surija valda par raši – Simha (Lauva) un tur ir svakšetra (savā zīmē), pirmajos 20 grādos- Mulatrikona (pastiprināta pozitīvā ietekme). Surija maksimāli sāk izpausties no 22. gadiem. Dod septīto aspektu no sevis. Surija ir Kšatriju varnas graha (valdnieku un karavadoņu kārta). Tāpat Surija valda par redzi, labo aci, labo nāsi, pingala nadji (labais astrālais Saules kanāls), kreiso smadzeņu puslodi, nosaka vielmaiņas kvalitāti, sirds darbību, fizisko spēku, tēva ietekmi, attieksmi pret reliģiju, attiecības ar varas pārstāvjiem, spēju valdīt, domas skaidrību, rāda kā veidosies cilvēka liktenis. Surija ir valdnieku, priekšnieku un valsts karaka. Vīriešu dzimta. Raksturs - ciets, mērķtiecīgs un valdonīgs. Varna - Kšatrija (valdnieku, karavadoņu kārta) Doša - pita. Minerāls - granāts un rubīns. 
Metāli - varš, zelts. Krāsa -zelta, vara krāsas, sarkana un oranžās krāsas toņi. Diena - svētdiena. Debesu puse - A. Elements – Agni (uguns).
Daži vājas Surijas rādītāji: Problēmas ar sirds asinsvadu sistēmu, acīm, imūnsistēmu, attiecību sarežģījumi ar tēvu, konflikti ar priekšniecību, problēmas ar valsts iestādēm, zema sevis novērtēšana, pastiprināts egoisms.
 
Surijas - mantras: OM HRIM SURJAJA NAMAH un OM GHRINI SURJAJ NAMAH

Varam

Varam - tā sanskritā sauc nedēļas dienu. Katrai dienai ir sava astroloģiskā nozīme, jo par katru dienu valda noteikta planēta ar savu planetārās ietekmes enerģiju. Vēdiskajā astroloģijā diena skaitās no viena saullēkta līdz otram saullēktam. Katram cilvēkam ir savas piemērotākās dienas, to nosaka pēc vairākiem faktoriem, piemēram, dzimšanas dienas datums, uzlecošais zodiaks dzimšanas brīdī u.c. Tāpat katras dienas tendence nosaka arī to, kāda darbība būtu piemērotāka un kādai grahai veikt upaijas.

Ravi Var - Svētdiena

Svētdiena, atšķirībā no vispār pieņemtās sistēmās, vēdiskajā astroloģijā skaitās nedēļas pirmā diena! Pār svētdienu valda Surija - Saule. Tā ir galvenais dzīvības un enerģijas avots. Surija dod impulsu visam tam, ko vēlas cilvēks uzsākt šai dienā. Labs laiks būt kontaktā ar Sauli. Saule simbolizē Atmanu(cilvēka garu). Tātad - laiks lai aizdomātos par mūžīgām un nepārejošām vērtībām. Uzmanības pievēršana savam iekšējam ”Es”. Rituālu veikšana. Surija ir valsts un varas simbols, tāpēc tas ir piemērots laiks kronēšanai, iecelšanai vadošā amatā, vai ministru kabineta veidošanai un kontaktēšanās ar politiķiem. Uzsākt nēsāt zelta rotas vai darbu ar zeltu. Šajā dienā veicamas Upaijas (planētas enerģijas- grahu harmonizācija): Surijai. Piemērota diena tiem, kas dzimuši: 1., 10., 19; 28. datumā. Drēbju krāsa šai dienai : Oranža, sarkana, dzeltena, zeltīta.

Upaijas Surijai

Upaijas Surijai veicamas svētdienās. Ja Surijai jāvelta pastiprināta uzmanība, tad var uzsākt pirmo upaiju svētdienā un turpināt tai veikt upaijas arī citās nedēļas dienās (pēc astrologa ieteikuma). Svētdienā vēlams uzvilkt kādu no Surijas krāsu simbolizējošu apģērbu. Veltīt laiku meditācijai uz Surijas - mantru un jantru. Tāpat var veltīt sadhanu (garīgo praksi) arī Višnu - Narajanam un Šivam. Arī simbolu izmantošana ietilpst upaiju sistēma, šajā sakarā var iegādāties priekšmetu no vara, piemēram, Surijas - jantru no vara. Tad šo vara priekšmetu svētdienā, iemērkt traukā ar ūdeni, kas būs sava veida ziedojums Surijai. Vel kā simbolu var uzzīmēt oranžu astoņstaru zvaigzni. Ļoti efektīga upaija ir jogas vingrojums - Surija Namaskar (sveiciens Saulei). Paņemt atslodzes dienu svētdienā (kaut vai reizi mēnesī).