Budha (Merkūrs) no 2013 gada 21.oktobra – 11.novembrim.
Guru (Jupiters) no 2013 gada 7.novembra – 2014 gada 6.martam.
Šaņi (Saturns) – ir retrogrāds reizi gadā, ilgst vidēji 140 dienas, kļūst nekustīgs 5 dienas pirms un pēc precīzā pagrieziena brīža.
Guru (Jupiters) - ir retrogrāds reizi gadā, ilgst vidēji 120 dienas, kļūst nekustīgs 5 dienas pirms un pēc precīzā pagrieziena brīža.
Mangala (Marss) - ir retrogrāds ik pēc diviem gadiem, ilgst vidēji 80 dienas, kļūst nekustīgs no 3 - 4 dienas pirms un pēc precīzā pagrieziena brīža.
Shukra (Venēra) - ir retrogrāds reizi astoņpadsmit mēnešos, ilgst vidēji 42 dienas, kļūst nekustīgs 2 dienas pirms un pēc precīzā pagrieziena brīža.
Budha (Merkūrs) - ir retrogrāds trīs līdz četras reizes gadā, ilgst vidēji 24 dienas, kļūst nekustīgs 1 dienu pirms un pēc precīzā pagrieziena brīža.
Atpakaļ ejošas grahas astroloģikajās programmās atzīmē ar burtu R.
Sanskritā retrogarada grahas pozīciju sauc par vakri. Ik pa laikam graha kļūst statiska un tad retrodrada, tās enerģija iegriežas atpakaļ gaitā, iet pretējā virzienā. Rahu un Ketu vienmēr ir retrodradi. Surija un Čandra nekad nemēdz būt vakri.
Šaņi un Mangala vakri rada nelabvēlīgas tendences kendrās un trikonās, bet dusthanās var veidot Viparita radža jogu, kas dod iespēju gūt uzvaru pār nelabvēļiem un sekmīgi pārvarēt dažādās dzīves grūtības. Savukārt Šupha Grahas būdamas vakri var labvēlīgi izturēties kendrās un trikonās, bet dusthanās vel vairāk pasliktinās to stāvoklis. Pastāv viedoklis, ka graha vakri būdama učā, var sākt uzvesties līdzīgi, kā ničā un otrādi, ničā, kā učā. Graha vakri dod vel papildus drišti uz iepriekšējo zīmi, piemēram, ja graha vakri atrodas Vrišabhā, tad aspektē Mešu.
Grahas vakri var jūtamāki dot savu rezultātu dašās(planetārajos periodos) atkarībā kādā drekanā tā atrods, ja pirmajā, tad rezultāts būs sākumā, jā otrajā, tad vidū un ja trešajā, tad beigās.
Dzimšanas kartē grahas vakri var norādīt, ka graha ņem karmu no iepriekšējās dzīves un liek pie situācijas atgriezties atkal šajā dzīvē, kas nereti ir saistīts ar šķēršļiem, process pie kā jāgriežas atkārtoti. Piemēram, ja graha ir saistīta ar attiecībām, tad var izsaukt atkārtotas laulības, vai arī partneri pārtrauc attiecības un pēc kāda laiciņa atkal pie tām atgriežas un mēģina tās veidot no jaunā. Ja vakri graha ir saistīta ar darba lietām, tad var būt tā, ka cilvēks bieži maina darba vietas, vai nākas atgriezties pie jautājumiem, kas skar darba lietas, reizēm var būt tā, ka ar pirmo piegājienu darbs nevedās, nākas vairākas reizes atgriezties pie procesa lai panāktu vēlamo darba rezultātu. Ja vakri graha saistīta ar augstāko izglītību, tad var būt tā, ka grūtības iestāties mācību iestāde, nākas vairākās reizes startēt. Nereti ir tā, ka mācību procesā nomaina fakultāti. Šie vakri principi var tik attiecināt uz visām bhavām (dzīves sfērām), kurās graha vakri atrodas, gan arī kā bhaveši (satroloģisko māju saimnieki), gan kā karaka (raksturojošie rādītāji). Piemēram, Budha vakri var izpausties, kā intraverta domāšana, spēcīgs iekšējais dialogs, domas atgriežas pagātnē, reizēm vāja atmiņa, aizmāršība utt. Vai Mangala vakri izpaužas, kā enerģija, kura nevar izpausties uz āru, var veidoties tāda, kā kritiskā masa, kad cilvēks sevi to krāj un tad eksplodē. Nereti darbība, kas vērsta pret sevi. Šukra vakri var izsaukt sarežģījumus mīlas lietās, grūti izvēlēties vai atrast attiecību partnerus, iekšējs aizvainojums, specifiska gaumes un stila izjūta utt. Guru vakri var izsaukt problēmas ar dharmu, konservatīvismu, bremzē procesus. Šaņi vakri var radīt problēmas ar darbu, biznesu, liek jūtami atstrādāt iepriekšējas dzīves karmu utt.
Vairākas retrogradas grahas dzimšanas brīdi tiek uzskatīts, kā nelabvēlīgs rādītājs. Bet lai izdarītu pilnu slēdzienu par vakri garahu ir jāizvērtē arī citi astroloģiskie rādītāji.
Arī uz gočaru un muhurtu attiecas grahu retrograda ietekme. Visbiežāk Budha ir bvakri. Tas var izsaukt problēmas ar saskarsmi, cilvēks kļūst aizmāršīgs, pazaudē savas lietas, rodas problēmas ar informācijas nesējiem, uzkrās datori, maitājas vai pazūd telefoni utt. Neieteicami pieņemt lēmumus, jo pāstāv liela iespēja, ka var nākties tos pārskatīt, tāpat jāpievērš pastiprināta vērība, ja nākas tajā laikā parakstīt dokumentus, līgumus utt. Arī braucieni uz ārzemēm var būt saistīti ar šķēršļiem vai negaidītām situācijām. Piemēram, ja Mangala ir vakri, tad tājā laikā nav ieteicams pirkt sadzīves tehniku, sākt celtniecību, uzsākt remontu, pirkt īpašumus utt. Tas pats attiecas uz citu grahu karakām, kas atrodas vakri.
Pašlaik Sade sati periods ir tiem, kuriem Čandra Lagna (Mēness zīme) ir:
Kanja (Jaunava) laikā no 16.7.2007 – 03.11.2014.
Tula (Svari) no 09.09.2009 – 26.10.2017.
Vriščikām (Skorpions) no 04.08.2012 – 24.10.2020
Sade Sati nozīmē - septiņi ar pusi gadi.
Sade Sati vēdiskajā astroloģijā spēlē ļoti būtisku lomu, jo tas ir saistīts ar Šaņi (Saturna) tranzītu caur Čandras (Mēness) ietekmes sfēru. Čandra atbild par cilvēka saprātu, emocionālo pasauli un apziņas smalkajām vibrācijām. Toties Šaņi ir tā graha, kuras kontrolē atrodas visa karma. Visur tur, kur Šaņi ir gan dzimšanas kartē, gan tranzītā dod ļoti jūtamus karmiskos notikumus. Īpaši šie notikumi sāk aktivizēties tai periodā ko sauc par – Sade Sati.
No viena Sade Sati perioda līdz nākamajam ir 22 gadu intervāls, tas no zīmē to, ka cilvēks savā dzīvē var piedzīvot vismaz trīs reizes šos jūtamos Saturna ietekmes gadus. Šaņi septiņi ar pus gadu laikā savā tranzītā šķērso Čandras 12. bhavu (astroloģiskā māja), 1. bhavu un 2. bhavu. Parasti šajā laikā visās dzīves sfēras sāk risināties jūtami notikumi atkarībā no tā, kādas bhavas tas tranzītā šķērso. Šie notikumi skar gan ģimenes dzīves aspektus, karjeru, tuviniekus (nereti Sade Sati periodā aiziet no šīs dzīves vecvecāki, vecāki vai citi tūvi radinieki), finanses u.t.t. Šaņi skaitās skarbais dzīves skolotājs, kurš māca cilvēku no paša piedzīvotās pieredzes.
Tas nozīmē, ka šajā periodā var gaidīt gan pārbaudījumus, gan panākumus. Viss atkarīgs, kā cilvēks ir sapratis liktos dzīves skolas uzdevumus. Sade Sati norises gaitu ietekmē arī tas, kā Šaņi pie dzimšanas ir pozicionēts cilvēka horoskopā, kā arī citu faktoru ietekme.
Tā kā Sāņi šajā laika periodā ietekmēs Čandru – emocijas, jūtu pasaule, tad iespējams, ka cilvēks izjutīs emocionālo spriedzi vai arī vērsīs skatu uz savu iekšējo pasauli. Sade Sati perioda konstatācija astrologam ir svarīga arī tamdēļ, lai tas varētu izskaidrot šī laika uzdevumus, ko no tā var gaidīt un pats galvenais ieteikt upaijas – metodes, kas ļaus šo nevienkāršo "Septiņi ar pusi" periodu aizvadīt harmoniski bez lieliem satricinājumiem.
Vrišabhai (Vērsim) Mangala atrodas 2.bhavā. Kudža Doša tranzītā beigsies 18.08.2013.
Mithunai (Dvīnis) Mangala atrodas 1.bhavā. Kudža Doša tranzītā beigsies 05.10.2013.
Karkai (Vēzis) Mangala atrodas 12.bhavā. Kudža Doša tranzītā beigsies 26.11.2013.
Simhai (Lauva) Kudža Doša sāksies Mangalam ieejot 12.bhavā 18.08.2013, beigsies 04.02.2014.
Kanjai (Jaunava) Kudža Doša sāksies Mangalam ieejot 12.bhavā 05.10.2013, beigsies 05.09.2014. (dēļ tā, ka Mangala paliks retrograds K.D. būs garāka nekā parasti)
Kudža Došu ņem vērā analizējot cilvēka personīgās dzīves perspektīvas. Kudža Doša skaitās negatīvs faktors attiecību veidošanā. Šajā situācijā ir iesaistīts Mangala (Marss). Tas veido Kudža Došu (viens no Marsa vārdiem) ja atrodas astroloģiskās kartes 1., 2., 4., 7; 8., 12. bhava (astroloģiskās mājas) no lagnas (ascendenta). Pati smagākā K.D. skaitās, kad Mangala atrodas 7.bh. Tas norāda vainu uz biežiem konfliktiem ar partneri vai pats partneris ir agresīvs un var apdraudēt, arī to, ka ar partneri var būt problēmas(traumas, operācijas, pāragra nāve utt.), kaislīgs un neuzticīgs. Marss 1.bh. nereti norāda, ka pats cilvēks ir konfliktējošs un dēļ tā cieš viņa partneris un attiecības kopumā. Ma 2.bh. izpaužas, kā konflikti dēļ materiālā stāvokļa, attieksmē pret bērniem. Ma 4.bh. norāda uz konfliktiem ģimenes iekšienē, kam var būt ļoti plašs diapazons. Piemēram, neapmierinoši sadzīves apstākļi, emocionālā nesaskaņa utt. Ma 8.bh. un Ma 12. bh. visbiežāk norāda uz sarežģījumiem seksuālajās attiecības, kā slepenas mīlas dēkas, greizsirdība, nelietderīga sekss enerģijas izšķiešana utt.
Parasti K.D. viss jūtamāki liek pa sevi manīt līdz 28.gadiem un tāpēc, tiem, kuriem ir K.D. neiesaka nopietnas, juridiskas attiecības veidot ātrāk pa 28 gadiem. Taču K.D. savu iespaidu var atstāt uz visu mūžu, īpaši ja vel ir citi negatīvi attiecību rādītāji. Ka neliels kompensējošs faktors var būt, tad ja arī partnerim ir Kudža – Doša (vēlams tajā pašā bhavā), tad tas kompensējas, jo parasti ir tā, ka attiecībās vairāk ciešs tieši tas, kuram ir šī Kudža Doša!
Arī tranzītā Mangala ik pa laikam veido Kudža Došu, kad ieiet 1., 2., 4., 7; 8., 12. bhavā no lagnas. K.D. tranzītā nereti saasinās partneru attiecības, vel jūtamāk vidējā un garajā Kudža Došas periodā, kad Mangala šķērso tranzītā 7., 8. un 12., 1., 2.bhavas, katrā no tām tas atrodas 1,5 mēnesi. Tas ir attiecību saudzēšanas laiks, jo tad neizrunātās lietas, uzkrātā neapmierinātibā sāk asāk izpausties. Nereti tas var aiziet līdz attiecību šķiršanai, tāpēc šajā periodā ieteicami neprovocēt vienam otru uz konfliktiem. Nespert nepārdomātus soļus. Faktis K.D. ir kā lakmusa papīrs attiecību kvalitātes pārbaudei.
Vēdiskās astroloģijas pamatus un padziļinātas zināšanas var apgūt www.e-astrologs.lv. Materiāli ir sakārtoti un plašām zināšanām piesātināti, papildināti ar skaidrojošiem audio vebināriem.
Edmunds Višņevskis
Kontakti | Ziņot par kļūdu | Lietošanas un apmaksas noteikumi | Palīdzība Apmeklētāju skaits kopš 01/10/2006: 18 777 363 | Šodien: 207 | Vakar: 1098 | Pašlaik lapu skatās: 30
Pārpublicējot materiālus atsauce obligāta © 2009 - 2023 Kristaps Baņķis | Izstrāde: Astrologi.lv Sadarbības partneri: SIA PRODEMA LP