Stihijas un saslimšanas 

Uguns stihija

Uguns stihija ir viens no svarīgākiem vitalitātes, dzīvības enerģijas rādītājiem cilvēka organismā. Uguns stihijai ir galvenā loma skābekļa un siltuma apmaiņas procesos. Tā, caur sirdi, sirds enerģiju, savieno cilvēka organismu ar ārējo vidi.

Cilvēkiem ar izteiktu uguns stihiju, pirmais saslimšanu cēlonis ir uzkrājusies enerģija. Ja enerģija turpina krāties un netiek tērēta, tā cilvēkā izraisa emocionālu spriedzi, uztraukumu, mēdz izraisīt agresīvu reakciju no apkārtējiem cilvēkiem.

Uguns stihijas cilvēkiem jāizvairās no skābekļa trūkuma, nav ieteicams strādāt pazemēs, tumšās telpās.

Uguns stihijas izteiktais egocentrisms un varas kāre ir iemesls garīgām saslimšanām.

Psihiska rakstura saslimšanas saistītas ar vieglu aizkaitināmību, izturības un pacietības trūkumu.

Uguns stihijas tipiskākās saslimšanas saistītas ar sirds asinsvadu sistēmu un siltuma un šķidruma apmaiņas procesiem, piemēram, infekcijas.


Gaisa stihija

Gaisa stihija organismā atbildīga par gāzes apmaiņu un visām organisma saistvielām. Piemēram – perifērā un centrālā nervu sistēma, saistaudi, saites, skrimšļi, kas nodrošina dzīvības enerģijas kustību pa organisma sistēmām.

Gaiss saikne ar ārējo vidi tiek nodrošināta caur plaušām.

Gaisa stihijas cilvēki ir aktīvi un enerģiski. Arī šī tipa cilvēkus pārvalda Jaņ enerģija, viņi tiecas pēc kontaktiem un informācijas apmaiņas. Labprāt ar līkumu iet ilgstošām saistībām, pienākumiem un apgrūtinošiem nosacījumiem.

Gaisa stihijas cilvēki visbiežāk slimo dēļ tā, ka nesaņem atgriezenisko saiti. Tie parasti daudz dod, taču atpakaļ saņem mazāk.

Garīgo saslimšanu iemesli meklējami intelektuālā atslābumā, grūtībās un nespējā iedziļināties. No psihisko saslimšanu izpausmes, šiem cilvēkiem raksturīgas murgainas idejas, nervozitāte.

Fiziskās saslimšanas gaisa stihijas cilvēkiem visbiežāk saistītas ar plaušām, elpošanas sistēmu. Tāpat bieži novērota neirastēnija un veģetatīvā distonija.

 

Zemes stihija

Simbolizē sakoncentrētu fizisko enerģiju. Zemes stihija ir enerģētiskā rezerve, taču enerģijas atjaunošanos tā nenodrošina, tādēļ šie cilvēki ļoti lēnu atveseļojās.

Zemes stihija ir atbildīga par sāļu apmaiņu organismā.

Garīgo saslimšanu iemesli meklējami nespējā, inerces trūkumā, gara un miesas vājumā.

Psiholoģisko saslimšanu ziņā, Zemes zīmēm raksturīgas depresijas, noslēgtība, hipohondrija.

Fiziskā līmenī Zemes stihijas cilvēkiem ir nosliece uz sāļu apmaiņas traucējumiem, dažāda veida akmeņu veidošanos organismā. Tipiska zemes stihijas cilvēkiem novērotas saslimšanas ir artroze, artrīts, osteohondroze, nierakmeņi. Apaukstēšanās zemes stihijas cilvēkiem ir bieži novērota.

Ūdens stihija

Ūdens stihijas cilvēku saikni ar ārējo vidi nodrošina nieres. Ūdens stihija atbild par šķidruma apmaiņu un organisma attīrīšanos. Biežākās saslimšanas asinsrites, hormonu, urīna izvades un endokrīnās sistēmās.

Traucējumi šķidruma apmaiņas procesos, rezultējas endokrīnās sistēmas slimībās, bieži novērotas – pleirīts, sacīts, cistas, alerģijas, asins saslimšanas.

Ūdens stihijas cilvēku pati jūtīgākā ir emocionālā sfēra. Šī ir pati nestabilākā un neizprotamākā stihija, kuras paspārnē rodas daudz, dažādas saslimšanas.

Ūdens stihijas cilvēki visbiežāk slimo ar psihiska rakstura saslimšanām, ir pakļauti psihoemocionāliem stāvokļiem un ir ar lielu depresiju risku.

Ūdens stihijas cilvēki visbiežāk pakļauti alkoholisma un narkomānijas riskam.