Astro(b)logi Tavs astrologs

Vairums astrologu, pētot Saturna atrašanos horoskopā, tiecas to aplūkot kā neizbēgamu ļaunumu, spriežot pēc tiem ierobežojumiem, kurus Saturns rada. Tāda pieeja  ir pārāk vienpusīga. Viss, kas notiek, tā vai savādāk nes labumu. Kad atceramies, ka likteņa ievirzes, kas atspoguļotas mūsu horoskopā, ir mūsu pašu radītais iepriekšējās dzīvēs, tad sākam saprast, ka Saturns tikai akcentē mūsu horoskopa vājākos punktus, parādot, kuros jautājumos esam vāji un kur varam rīkoties nepareizi. Mums būtu jāsaprot, ka kaut arī planētas mūs mudina rīkoties tā vai savādāk, mēs paši kā savu Es attīstošas būtnes, varam lemt, kas ir labs un kas slikts, un izvēlēties labo. Ja pārāk ļausimies kārdinājumiem, tad Saturns parādīs savu spēku. Saturns neļauj mums pirms laika pamest šo dzīves skolu, līdz neesam apguvuši programmu. Vēl vairāk - Saturns cilvēcei dāvā prāta dziļumu, padarot mūs daudz nopietnākus un spējīgus koncentrēties uz dzīves problēmām. Saturns liek kultivēt attapību, lai labāk tiktu galā ar dzīves grūtībām.

Saturns ir pati tālākā no redzamajām planētām, tāpēc to uzskata par robežu starp redzamo un neradzamo, par sargu, kurš laidīs tālāk vai nelaidīs. Tas ir sargs, kas var arī neko neielaist no tālākiem kosmiskajiem plašumiem. Senatnē to dēvēja par Sliekšņa Sargu: tas notur mūs ierastajās robežās, tai pašā laikā saglabājot mūsu eksistenci, neļaujot mums izšķīst.

Visizplatītākais Saturna tēls: ļauns večuks, kurš apskauž jauniešus, neieredz dzīvi, jo pašam nav izdevies to nodzīvot pietiekami labi. Viņš iebilst pret izmaiņām, nemāk pielāgoties jauniem apstākļiem, konservatīvs domāšanā. Jūtot savu nevarību, viņš izlādē savu bezzobaino niknumu uz jauniešiem. Nelaimīgs pats un tādus vēlas padarīt citus. Bezsirdis, kurš izsmej cēlsirdību. Noguris no dzīves, viņš domā, ka tā nevar sniegt baudījumu.

Saturna princips atbild par formas, struktūras veidošanu, par ritmiskumu, kārtības ieviešanu, koncentrācijas spēju, saglabāšanu, bremzēšanu un kristalizāciju. Pozitīvs Saturns ir pats uzmanīgākais un neatlaidīgākais. Savā izpausmē stabils, mērķtiecīgs, analizējošs, sistemātisks, celtnieka īpašības, takta izjūta, diplomātisks, taisnīgs, ekonomisks, konservatīvs, izturīgs un disciplinēts. Negatīvās Saturna īpašības- traucējumi, egoisms, lēnīgums, bailīgums, ierobežojošs, materiālisms, melanholija, pesimisms, alkatīgs, noslēgts, aizdomīgs, cietsirdīgs un cinisks.

Saturns visu laikus ir apdomājis un nekas nepaslīd garām viņa aukstajam un aprēķinošam prātam.

Saturns apgrūtina, bremzē ārējo dzīves izpausmi, lai novirzītu enerģiju iekšpusē. Šo ideju vislabāk atspoguļo kristalizācijas procesos: lai no kopējā rastos veselais, no šķīduma izkristu kristāli, nepieciešama enerģija. Šī enerģija ieiet dziļumā, kur palēnām sāk strukturizēties un parādīties kristāli. Saturns pazemina temperatūru.

Saturns parasti ir saistīts ar tādiem stāvokļiem kā nomākts garastāvoklis, depresija, bezspēks, vispārējs enerģijas izsīkums, samazina kaislības. Saturns visu enerģiju vērš uz iekšu, lai radītu iekšējās pieredzes kristālus un dziļo jēgu. Tāpēc Saturnu saista ar tikumību un garīgo dzīvi.

Satruns saistīts ar sklerotizācijas procesiem organismā, tātad visur, kur kaut kas sacietē un kļūst trausls ir vainīgs Saturns un svins. Tāpat Saturns ir saistīts ar noārdīšanās procesiem, tas palīdz cīnīties ar audzējiem, iznīcinot tos vai ierobežojot to attīstību.

Saturns savu spēku visvairāk izpauž astrālajā ķermenī. Tieši no Saturna ir atkarīgs, cik pareizā attiecībā pret cilvēka fizisko ķermeņi būs astrālais ķermenis. Ja, piemēram, cilvēks nevar normāli gulēt, viņa astrālais ķermenis nevar pareizā veidā izdalīties no ēteriskā un fiziskā ķermeņa. Ja pamostoties astrālais ķermenis nevar pareizi ieiet atpakaļ ētermiesā un fiziskā ķermenī, tas ir saistāms ar miega traucējumiem, ar to, ka miegs nav nesis cerēto atpūtu. Tāpat viss, kas saistīts ar astrālmiesas nepareizo sasaistīšanos ar fizisko ķermeni, ir Saturna darbība. Tas, kādā Zodiaka zīmē atrodas Saturns un kādos aspektos tas ir ar pārējām planētām, norāda uz to, cik harmoniski vai neharmoniski Saturns (astrālmiesa) sasaistās ar fiziskā ķermeņa atsevišķām vietām un kopumā ar visu ķermeni. Saturns cilvēka kartē norāda, cik pareizi vai mazāk pareizi cilvēks ar astrālo ķermeni rīkojas savā fiziskajā ķermenī. Jo veiksmīgāk cilvēks māk izmantot astrālo ķermeni fiziskajā ķermenī, jo mazāk cilvēks slimo.

Pārspīlētas intelektualizācijas gadījumos Saturna impulss mūs padara par neirotiķiem. Tāpēc nav ieteicama bērnu pārāk ātrā intelektualizācija, katram procesam ir savs laiks. Cilvēku nervozitāte ir saistīta ar to, ka viņa astrālais ķermenis nepareizi ir sasaistījies ar fizisko ķermeni. Tā ir mūsu laika pamatproblēma. Lai atbrīvotos no nervozitātes, cilvēkam jātiecas pareizas domāšanas. Ja cilvēks paliek savos abstraktajos priekštatos, viņš kļūst arvien nervozāks. Nervozitāte mūsu laikā būtu jāatpazīst kā Saturna darbība.

Saturns norāda cik viegli vai grūti cilvēks spēj pārvaldīt savu astrālo ķermeni. Saturns vairāk saistīts ar astrālā ķermeņa augšējo daļu.

Saturns, ir universuma atmiņas glabātājs. Dotajā laikā cilvēks ir atbrīvots no Saturna iespaida uz zemapziņu, kas cilvēkam iedeva personisko atmiņu un tā radīja iespēju iegūt personisko brīvību. Ja tas nenotiktu, tad mēs nebūtu brīvi, bet būtu saistīti ar universuma atmiņu un varētu pieslēgties visām universuma zināšanām kā savām.

Saturns pārvalda zobus, kaulus, locītavas,saites, ādu, dzirdi, liesu, žults pūsli

Saturna pataloģiskās izpausmes- auksts, sauss, hronisks, saīsinošs, kristalizējošs, sasaistošs, ierobežojošs, centrbēdzes, traucējošs.

Saturna slimības saistītas ar dažādām nepietiekamībām, vājumiem – sirds, nieres un ttl.  Spēka izsīkumiem, pārlieku tievumu, kurlumu, sāļu nogulsnēm, visas slimības, kuras saistītas ar kustību traucējumiem. Saturna pārvaldībā ir visas hroniskās slimības. Ar Saturnu saista visas slimības kuras saistītas ar sablīvējumiem, sacietējumiem, sastingumiem.

No nedēļas dienām Saturns pārvalda sestdienu.

Saturns Skorpionā rada spēcīgu emocionālo vājumu, neskatoties uz agresivitāti un dzēlīgumu. Atbildīgums un praktiskums finansiālajās lietās davā labu mērķtiecīgumu un neatlaidību. Pastiprināta interese par visu noslēpumaino un aizliegto. Dažiem parādās vēlme pēc diktatoriskas varas. Arī greizsirdību var būt grūtības apvaldīt. Liels aizdomīgums.

Šis laika periods, kamēr Saturns atradīsies Skorpiona zīmē (5.10. 2012.-18. 09. 2015.), dāvās cilvēkiem attapību visgrūtākajās situācijās, drosmi pieņemt lēmumus. Būsim neatlaidīgi, lai īstenotu savus mērķus. Šajā laikā nāks lieliski inženieriskie risinājumi visdažādākās cilvēku darbības jomās. Finansiāli veiksmīgāki kļūs laulātie un tie, kuri veidos sadarbību ar citiem vai apvienosies. Būs vēlmes izveidot banku alianses, kuras pakļausies vienam vadības punktam vai darbosies pēc vienādiem noteikumiem un shēmām.

Saturns Skorpionā visvairāk interesējas par likumiem, ar kuru palīdzību ir iespējams kontrolēt citus cilvēkus. Parādīsies liela vēlme radīt tādus likumus, kas ļautu atsevišķiem cilvēkiem tos izmantot savās interesēs. Citi skaļi teiks, ka tas ir valsts un sabiedrības interesēs. Līdz ar to juridiskajā un tieslietu sistēmā ir paredzamas lielas izmaiņas, kā arī atsevišķos jautājumos normatīvi kļūs arvien stingrāki. Īpaši pieprasītas šajā laika periodā būs profesijas, kuras saistītas ar varu un kontroli.

Cilvēkos var parādīties cietsirdība un vēlme sasniegt savu, nerēķinoties ar upuriem. Būs valstis, kuras tiks vaļā no saviem diktatoriem, bet diemžēl tas var prasīt daudz cilvēku upuru.

Ar jaunu sparu izstrādās noteikumus, lai ierobežotu prostitūciju, kā arī pievērsīs uzmanību arī citiem cilvēku tirdzniecības jautājumiem, kurā iespējamas galējības - gan tirdzniecības uzplaukums, gan tās ierobežošana.

Šai laika periodā diez vai uzlabosies aizdevumu politika, drīzāk izstrādās arvien jaunus noteikumus, kas samazinās iespēju aizņemties naudu, un veidus kā kontrolēt iedzīvotāju finanses un to plūsmu, toties arvien lielāku uzmanību pievērsīs tiem likumiem, kā atgūt naudu no cilvēkiem, kuri kavē maksājumus vai vispār nespēj samaksāt un atdot parādus. Pastiprināsies tendence cilvēkus padarīt par aizdevuma vergiem.

Kamēr Saturns atradīsies Skorpiona zīmē, jutīgākās vietas organismā būs dzimumsistēma, iespējama venērisko slimību aktīva izplatīšanās, menstruālā cikla traucējumi, traucējumi urīnpūslī, nierēs var veidoties akmeņi un smiltis, hemoroīdi.  Stresa situācijas var izraisīt aizcietējumus. Kamēr Saturns atradīsies Skorpiona zīmē, jāsargājas no nosalšanas un aukstuma.

Vēstures pārskats

Saturns Skorpinā iepriekš 1983. gada 1. septembrī Padomju Savienības iznīcinātājlidmašīna notriec Korejas pasažieru lidmašīnu. Visi 269 cilvēki iet bojā. 4. septembrī seši vīri 48 stundās kājām zem ūdens šķērso Sidnejas ostu, veicot 82,9 km. 16. septembrī Donna Grifitsa Anglijā beidz šķaudīt pēc nepārtrauktas 978 dienu šķaudīšanas (kopš 1981. gada 13. janvāra). 23. septembrī Jaunkaledonijā izceļas nemieri starp vietējiem kanakiem un franču kolonistiem. Francijas valdība atsauc neatkarības solījumus. 25. septembrī 38 īru republikāņu cietumnieki, bruņojušies ar 6 šautenēm, nolaupa pārtikas piegādes auto un izbēg no Labirinta cietuma. Tā ir lielākā bēgšana no cietuma Britānijas vēsturē kopš Otrā pasaules kara. 25.-26. septembrī Padomju militārais virsnieks Staņislavs Petrovs novērš vispasaules kodolkaru (oho!). 4. oktobrī Ričards Noubls uzstāda jaunu ātruma rekordu uz zemes — 1019,47 km/h, braucot ar Thrust 2 Melnās klints tuksnesī, Nevadā. 9. oktobrī Rangūnas spridzināšanas laikā tiek nogalināts Dienvidkorejas Ārlietu ministrs Lī Bum Suks un vēl 21 cilvēks. 19. oktobrī Grenādas premjerministram Morisam Bišopam un 40 viņa līdzcilvēkiem tiek izpildīts nāvessods nošaujot. 23. oktobrī vienlaicīgi pašnāvnieku uzbrukumi iznīcina  Francijas un ASV armijas barakas Beirutā, nogalinot 241 ASV un 58 Francijas karavīrus un 6 Libānas civiliedzīvotājus. 25. oktobrī ASV spēki iebrūk Grenādā pēc Dominikas premjerministres Jevgēnijas Čārlzas lūguma. 25. oktobrī tiek izlaista Microsoft Word pirmā versija. 27. oktobrī pāvests Jānis Pāvils 2 cietumā apmeklē Memetu Ali Agdžu- cilvēku, kas viņu sašāva, un piedod viņam. 2. novembrī sākās Able Archer 83 NATO mācības, kuras daudzas padomju amatpersonas uztvēra kā kodoluzbrukumu, izraisot pēdējo kodolkrīzi Aukstā kara laikā. 11. novembrī Ronalds  Reigans kļūst par pirmo ASV prezidentu, kurš vēršas pie Japānas parlamenta. 15. novembrī Kipras turku daļa deklarē savu neatkarību. 17. novembrī tiek dibināta Zapatistas Nacionālā atbrīvošanas armija. 19. novembrī neveiksmīgs mēģinājums ieņemt Gruzijas PSR lidmašīnu. 26. novembrī Londonā no Hitrovas lidostas tika nolaupīti 6800 zelta stieņu. Tika atgūts neliels skaits zelta stieņu un tikai 2 cilvēki tika sodīti par šo noziegumu. 27. novembrī netālu no Madrides lidmašīnas katastrofa, kurā gāja bojā 181 no 192 pasažieriem. 10. decembrī Argentīnā tiek atjaunota demokrātija pēc militāras pārvaldes. 20. decembrī Jasirs Arafats un viņa 4000 atbalstītāji pamet Livānu. 25. decembrī Ēģipte un Jordānija paraksta vienošanos par ekonomisko sadarbību. Nigērijā militārs apvērsums.

1984. gada 10. janvārī ASV un Vatikāns izveido diplomātiskās attiecības. 24. janvārī pārdošanā parādījās pirmais Apple Macintosh. 11. februārī Irākas aviācija sāk bombardēt Irānas teritorijā iedzīvotāju mājas. 5. martā Irāna apsūdz Irāku ķīmisko ieroču izmantošanā. 6. martā sākās Anglijas ogļraču streiks, kurš ilga veselu gadu. 21. martā Japānas jūrā sadūrās padomju atomzemūdene ar amerikāņu aviācijas kreiseri.  4. aprīlī ASV prezidents R. Reigans aicināja aizliegt izmantot ķīmiskos ieročus. 12. aprīlī Palestīnas teroristi saņēma gūstā Izraēlas autobusu ar ķīlniekiem. Izraēlas speciālā vienība ieņēma autobusu un atbrīvoja gūstekņus, bojā gāja viens gūsteknis un 2 teroristi pēc viņu atbruņošanas. 6. jūlijā padomju programmists demonstrēja datorspēli Tetris. 9. jūnijā Maskavas, Tverskas, Jaroslavļas, Kostromas un Ivanovas apgabalos plosījās vairākas viesuļvētras. 22. jūnijā pirmo lidojumu veica Virgin Atlantic Airways aviokompānijas lidmašīnas. 11. augustā pirms radiopaziņojuma pārbaudot mikrofonu ASV prezidents R. Reigans pa jokam paziņoja: „Dārgie amerikāņi, esmu priecīgs jums šodien paziņot, ka parakstīju rīkojumu par Krievijas pasludināšanu ārpus likuma uz mūžigiem laikiem. Bombardēšana sāksies pēc 5 minūtēm. 30. augustā pirmais amerikāņu kosmiskā kuģa Discaveri STS41D lidojums. 20. oktobrī Ķīnas Komunistiskās partija CK atbalsta ekonomiskās reformas programmu, kura dod ražošanas uzņēmumu vadītājiem vairāk pastāvības. 25. oktobrī Turcijā pēdējo reizi īstenots nāves sods. 26. oktobrī ASV sāk rādīt filmu „Terminātors”. 31. oktobrī tika nogalināta Indijas premjerministre Indira Gandija. 1985. gada 19. februārī slimnīcu pameta pirmais pacients ar mākslīgo sirdi. 6. martā Maiks Taisons sāka savu karjeru profesionālajā boksā pirmajā raundā ar nokautu. 8. martā CIP aģenti sarīko Beirutā sprādzienu, lai likvidētu Saidu Muhammedu Hyseinu Fadlu, sprādziena rezultātā bojā gāja 80 cilvēku un ievainoti tika 200, bet mērķis palika dzīvs. 10. martā Sudānā tika aizliegta organizācija „Brāļi musulmaņi”. 16. maijā PSRS teritorijā uzsāka cīņu pret alkoholismu, kura turpinājās līdz 1988. gadam. 13. jūlijā Filadelfijā un Londonā tika sarīkots labdarības koncerts Live Aid-- pats nozīmīgākais labdarības mūzikas festivāls, lai palīdzētu Etiopijas iedzīvotājiem. 27. jūlijā Ugandā militārs apvērsums. 12. augustā Japānā lielākā aviokatastrofa, kurā bojā gāja 520 cilvēku.

1953. gada 4. decembrī Vjetnamas demokrātiskajā republikā veikta agrārā reforma, kuras rezultātā konfiscēja Klostera un lielo īpašnieku zemes. 18. decembrī ASV sāka translēt krāsaino televīziju NTSC sistēmā. 23. decembrī PSRS tika nošauts L. Bērija. PSRS valdība aicināja ASV uzņemties saistības par atomieroču un citu masu līdzekļu iznīcinošo ieroču neizmantošanu.

1954. gada 11. janvārī studentu nemieri Kairā. 14. janvārī Ēģiptē ar dekrētu tika aizliegta organizācija „Brāļi musulmaņi”. ASV veiksmīgi izmēģināja ūdeņrža bumbu, kuras pelni nopietni pasliktināja veselību Japānas zvjeju kuģa darbiniekiem. 27. jūnijā sāk darbu pirmā atomelektrostacija. 1. jūlijā PSRS ir pieņemts rīkojums par zēnu un meiteņu kopīgu mācīšanu. 14. septembrī pirmo reizi PSRS notika armijas mācības poligonā, izmantojot atomieročus. 17. septembrī izveidots padomju atompoligons Jaunajā zemē. 23. oktobrī ASV, Lielbritānijas, Francijas un PSRS valdības panāca vienošanos par Vācijas okupācijas pārtraukšanu.

1955. gada 25. janvārī PSRS prezidijs izdeva rīkojumu par formālu karu izbeigšanu ar Vāciju. 23. februārī Le-Mānas 24 stundu sacensību trasē notika lielākā avārija autotransporta vēsturē, kad Mecedes-Benz izraisītajā avārijā bojā gāja 80 cilvēku. 15. maijā PSRS, ASV, Lielbritānija, Francija un Austrija parakstīja vienošanos par Austrijas neatkarības atjaunošanu. 17. jūnijā debesīs pacēlās pirmā reaktīvā pasažieru lidmašīna Ty-104. 17. jūlijā Kalifornijā atvērās pirmā Disnejlenda. 25. augustā pabeidza izvest padomju karavīrus no Austrijas.

1956. gada 1. javārī Sudāna ieguva neatkarību. 4. februārī Austrijā tika aizliegta Vispasaules arodbiedrības federācijas darbība. 21. februārī Austrijas valdība pieņēma lēmumu par valsts iestāšanos Eiropas Savienībā. 22. februārī PSKP 20. kongresā Hruščovs nāca klajā ar paziņojumu par Staļina kulta atmaskošanu. 23. aprīlī notika pirmais Elvisa Preslija koncerts. 24. maijā Šveices pilsētā Lugāno notika pirmais Eirovīzijas koncerts. 6. jūnijā PSRS tika atcelta mācību maksa vidusskolas vecākajās klasēs, specializētajās arodskolās un augstskolās.

1924. gada 23. septembrī Ļeņingradā lieli plūdi.17. jūnijā Ženēvā tiek parakstīts protokols par indīgo vielu aizliegšanu karā. 23. aprīlī Berlīnē tiek parakstīts līgums par savstarpējām saistībām ar PSRS. 12. maijā apvērsums Polijā.

Ieejot Skorpiona zīmē Saturns veidos pirmo nopietno aspektu ar Neptūnu. Šis aspekts skaitās harmonisks. Orbisa veidā šis aspekts jau bija pagājušā gada beigās aktīvs. Šo aspektu uzskatu par vainīgu nesaskaņas radīšanā strap visām etniskām grupām uz zemes.

Saturna trigons ar Neptūnu - jau ilgāku laiku mūs ir pārņēmis neskaidru mērķu un mānīgu cerību laiks, diemžēl šis laiks ir diezgan ilgstošs. Šajā laikā daudzi putrosies starp vēlamo un realitāti, kas bieži vien rada nelietderīgas darbības. Šis aspekts var daudz vieglāk vienot cilvēkus kādu mērķu (arī nereālu) sasniegšanai. Cilvēki kā apmāti ir gatavi sekot savai ilūzijai, izsapņotam mērķim. Mūsu gadījumā - valodas statusa maiņai. Tā kā Neptūns ir māņi un ilūzijas, tad šo cilvēku patiesie nodomi un mērķi paliek slēpti un katru reizi viņi runās kaut ko citu, pamatojot, kādēļ viņi ir uzsākuši šo valodas akciju. Tāpat šis aspekts vēlas padarīt pasaulē vieglāku piekļuvi narkotiskajām vielām, vieglo narkotiku legalizāciju, paziņojot, ka tad it kā būs vienkāršāka to kontrole. Tāpat ir ar alkoholu un cigaretēm. Biedēs ar augstajām cenām, runās, ka īstās cigaretes nemaz tik kaitīgas nav, kā elektroniskās cigaretes, pret kurām var sākt izvest antikampaņu. Parādīsies vairāk rakstu, ka mērena alkohola deva ir labvēlīga organismam un ka pilnīga atturēšanās no alkohola lietošanas drīzāk ir kaitīga. Var parādīties jauna vēstures iterpretācija un dažādu faktu falcificēšana gan vēsturē, gan tagadnē.

Iepriekšējo reizi šāds Saturna aspekts ar Neptūnu bija apmēram no 1976. gada 20. jūlija līdz 1977. gada 29. jūlijam un no 1941. gada 27. maija līdz  1942. gada 9. jūnijam.

1976. gada 20. jūlijā ASV karavīri atstāj Taizemi. 28. jūlijā spēcīga zemestrīce Ķīnā ar 242 419 bojā gājušiem. 1. augustā Ēģiptē pieņem likumu, kas aizliedz alkohola tirdzniecību sabiedriskās vietās. 2. augustā pirmo reizi Portugālē izveido konstitucionālo valdību. PSRS pilots ar MiG-25 nosēdās Japānā. 9. septembrī mira Mao Dzeduns. 16. septembrī Erevānā trolejbuss iegāzās ūdenskrātuvē un bojā gāja 72 cilvēki, bet 20 cilvēkus izdevās glābt Šavaršemam Karapetjanam pasaules čempionam zemūdens peldēšanā, kurš laimīgas sagadīšanās pēc tur pastaigājās. 26. septembrī Novorosijskā An-2 taranēja piectāvu dzīvojamo māju. Militārais valsts apvērsums Taizemē. 1. novembrī militārais valsts apvērsums Burundi. 2. novembrī ASV prezidenta vēlēšanās uzvar Džimijs Kārters. 4. decembrī Centrālāfrikas repulbika pārtop par Centrālāfrikas impēriju. 8. decembrī iznāk grupas The Eagles albums Hotel Californija. 1976 gada: 8. janvārī Maskavā notika 3 sprādzieni, kurus īstenoja Armēnijas nacionālisti. 27. martā Spānijā notika aviācijas vēsturē lielākā katastrofa, kurā saskrējās divas lidmašīnas un bojā gāja 583 cilvēki. 30. aprīlī Kampučijas demokrātiskā valsts sāk karu pret Vjetnamu. 2. maijā Baltkrievijas PSR notika lielākā vilciena katastrofa.

1941. gada 14. jūnijā PSRS sāka masu deportācijas Baltijas valstīs. 22. jūnijā Vācijas karaspēks sāka karu pret PSRS. 4. jūlijā Ļvovā notika poļu zinātnieku un rakstnieku masu slaktiņš. 5. jūlijā sākās karš starp Peru un Ekvadoru. 14. jūlijā sākās Pievolgas vāciešu deportācija uz Sibīriju. 26. septembrī notika ārkārtējs notikums pasaules vēsturē, kad apmēram 688 000 Krievijas karavīri tika saņemti gūstā (kas tad viņus saņēma gūstā???). Palēnām visa pasaule tika ierauta Otrajā pasaules karā. 8. decembrī Polijā vācieši pirmo reizi izmantoja gāzi, lai noslepkavotu ebreju gūstekņus. 13. decembrī Peru notika lieli plūdi, kuros dzīvību zaudēja ap 7000 cilvēku.

1942. gada 1. janvārī pirmo reizi tika parakstīta vienošanās starp 26 valstīm, kuras deklarācijā tika nosauktas par Apvienotām Nācijām. 24. februārī Krievijas zemūdene nogremdē Bulgārijas kuģi ar ebreju bēgļiem. 2. maijā Krievijā un 3. jūlijā ASV tika izmēģinātas lidmašīnas ar reaktīviem dzinējiem.