Dvaits Deivids Eizenhauers (amatā 20.01.1953.-20.01.1961.), Džons Fidžerals Kenedijs (amatā 20.01.1961.-22.11.1963.) un Vjetnama

   Abi šie ASV prezidenti Vjetnamas kara kontekstā ir jāskatās kopā, jo Eizenhauers 1955. gada 1.novembrī nosūtīja grupu ASV speciālistu vietējo atbalstāmo vjetnamiešu karavīru apmācībai. Šī tiek uzskatīta kā pirmā ASV iesaiste 2. Indoķīnas karā. Līdz Kenedija ievēlēšanai Vjetnamā atradās ap 900 šo atbalsta speciālistu, taču Kenedija laikā to skaits tika krietni palielināts līdz pat 16’000. Pie tam Kenedija laikā tika īstenotas pirmās nelielās militārās operācijas no šo speciālistu puses.

   Kaut arī lielākā asinsizliešana Vjetnamas karā amerikāņu pusē notika nākamā prezidenta Lindona Džonsona laikā, kā arī vēlāk Ričarda Niksona laikā, kurš piesegā vēl īstenoja CIP operācijas Kambodžā un Laosā, tomēr tā būtu tālāka un padziļināta analīze. Šoreiz es pieturēšos pie manis izvēlētajiem personāžiem. Un te Vjetnamas kara sakarā vairāk pievērsīšos tiem prezidentiem, kuri uzsāka iesaisti.

   Principā Eizenhaueru daļēji uzreiz var atmest, jo viņa vadībā amerikāņi situāciju neeskalēja un neveicam militāras misijas, bet vairāk bija kā atbalsta un apmācību grupas Dienvidvjetnamas pusei. Uzreiz varu piebilst, ka gan Otrā pasaules kara kontekstā, gan Vjetnamas, Korejas kara un citu operāciju pamatmērķis šajās desmitgadēs bija cīņa pret komunismu. Kur nāca komunisti pretī, tur amerikāņi ar sabiedrotajiem centās nostāties pret vai atbalstīt tos, kas cīnās pret.

   Par Dvaitu Eizenhaueru no astroloģijas puses varu teikt, ka diplomātija un vērtību aizstāvība viņa dzīvē varēja ieņemt nozīmīgu lomu, varbūt pat būt prioritāras. No viņa dosjē tieši izriet, ka galvenās prioritātes bija nepieļaut komunisma izplatību – vērtības un mājās sabalansēt budžetu – finanses. Viņš varēja būt tāds kā vidutājs, kas iesaistās konfliktos, pats it kā nesaasina un neuzņemas vadību, bet stingri iestājas un atbalsta sev tīkamo pusi. Stingrs arī savā stājā, taču pieļaujami manipulējams, ja tiek pārliecināts par vienu vai otru lietu, it īpaši, ja tā saskan ar viņa paša redzējumu, tad visdrīzāk savu lēmumu nemaina. Izskatās, ka viņam varēja būt raksturīgs pretējs pasaules redzējums ar partneriem. Īpaši, ja kaut kur blakus ir ausī čukstoši savu interešu lobiji. Pasaules redzējums var arī nesakrist ar tautu, taču viņam kaut kā veiksmīgi izdodas nokomunicēt šos jautājumus pamatojot ar ekonomiskiem un ideoloģiskiem argumentiem.

   Vidutājs kaut kādā mērā cenšas panākt līdzsvaru un tā kā viņa Jaunmēness ir savienojumā ar Urānu, tad nav brīnums, ka viņa prezidentūrā tika pieņemti lēmumi ātri sekot un neatpalikt kosmosā no sovjetiem un tika izveidota NASA. Citiem vārdiem sakot, ja jums būtu kāds oriģināls, ar tehnoloģijām vai kosmosu saistīts priekšlikums, tad no šī prezidenta finansējuma akceptu būtu ļoti viegli dabūt.

   Kā jau minēju, Vjetnamas kara kontekstā ne ar ko lielu neizcēlās. Pirmajā Indoķīnas karā atbalstīja frančus, kad francūži aizgāja no Vjetnamas, tad jau Otrajā Indoķīnas karā dislocēja augstāk minēto atbalsta grupu, kas militārās operācijās viņa prezidentūrā neiesaistījās.

   Attēlā mēs redzam pēc Eizenhauera dzimšanas datiem izveidotu astrokartogrāfijas attēlu. Lielākajā iezīmētajā četrstūrī pieļaujamais līniju rādiuss ietver Vjetnamu. Trūmena Saturna līnija vairāk norādīja uz stingru paša iniciatīvu un rīcību, tad Eizenhauera Saturna līnija vairāk izpaužas kā nopietnas klātbūtnes žests un atbalsts sabiedrotajiem, bet ne tieša vai agresīva iesaiste. Mazajā četrstūrī virs Korejas pussalas mēs redzam izteiktu Marsa līniju. Eizenhauera Marss ir ļoti spēcīgā un harmoniskā novietojumā viņa dzimšanas kartē, tāpēc uz karošanu viņš īsti nav tendēts. Drīzāk caur racionālu un pārdomātu pieeju atrast izeju problēmām. Viņam tika piedāvāts nomest atombumbu uz Korejas pussalu, lai izbeigtu Korejas karu, bet viņš atteicās. Tā vietā tika meklēti risinājumi pamiera noslēgšanai, ko pusgadu pēc viņa ievēlēšanas karojošām pusēm izdevās panākt, pieņemot Indijas pamiera piedāvājumu, kā trešo pusi iesaistot  ANO pavēlniecības (Command) spēkus, kas demilitarizētajā zonā darbojas vēl šobaltdien.

   Džons Kenedijs tādā ziņā ir daudz pretrunīgāka personība, jo viņam, līdzīgi kā Trūmenam ir izteikta dzīves sfēra, kas atbildīga par fundamentālām pārmaiņām, kas saistītas ar citu turēšanu zem kontroles. Te pamatjautājums ir – kas man būs pretī atbalstot otru, vai otrs novērtēs un cienīs manus centienus. Dzīves progress veidojas caur sliktām un negatīvām pieredzēm. Dzīvē nākas saskarties un risināt daudz sarežģītus un piņķerīgus jautājumus. Un, ja runa ir par karošanu, tad arī  Marsam atrodoties 8.Mājā, kara iznīcības un nāves jautājumi kļūst aktuāli, kuriem pieeja ir tāda – pārstājam runāt aplinkus, bet ķeramies pie lietas. Tam visam pa vidu klāt nāk Melnā Mēness Lilitas liela spriedzes ietekme, kurai pretī nostājies  negaidītu dzīves pavērsienu nesējs Urāns, veidojot diezgan intensīvu vairāku planētu spriedzes konfigurāciju.

   Par pretrunīgumu runā ne tikai letālais atentāts pret viņu, ko pieminēju rakstu sērijas pirmajā daļā, bet arī tas, ka viņa prezidentūras laikā starptautiskajā arēnā norisinājās vairāki saspīlēti notikumi. Korejas pussalā vēl atradās 50’000 ASV karavīru, Vjetnama palika arvien karstāks kartupelis, neveiksmīgā Cūku līča invāzijas operācija Kubā, kam vēlāk sekoja Kubas raķešu krīze, kad, šķiet, pasaule bija 5 minūšu attālumā no atomkara starp PSRS un ASV, kā arī 1961.gadā sāka celt Berlīnes mūri. “Visur vieni vienīgi komunisti”, viņš noteikti domāja.

   Kā vēstures avotos rakstīts, tad vēl vienu neveiksmi viņš politiski nevarēja pieļaut, tāpēc esot pieņemts lēmums apturēt komunistu izplešanos Indoķīnas pussalā. Tiešu karadarbību viņš nevēlējās izvērst, jo par piemēru kalpoja franču pieredze, kas Vjetnamā lēja asinis Pirmajā Indoķīnas karā. Tāpēc tika meklēti citi risinājumi, kā piemēram, “Zaļo berešu” (īpašo uzdevumu vienība) sūtīšanu konkrētās misijās. Taču, kā liecina avoti, tad Dienvidvjetnamas puse bija pārāk korumpēta, pārāk neuzticama un vāja, kas savukārt Kenedijam lika arvien vairāk iesaistīt militāros speciālistus.

   Uz to arī norāda viņa astrokartogrāfijas karte šajā reģionā. Attēla kreisajā pusē ir redzams Ziemeļamerikas austrum krasts un Karību jūras reģions, labajā pusē Dienvidaustrumāzija. Labās puses attēlā mēs redzam Saturna līniju, kas no Vjetnamas pa labi iet caur Dienvidķīnas jūru, pieļaujamā rādiusā robežās, kā arī smalkākās aspektu līnijas, kuras šķērso Laosu, Kambodžu un Vjetnamu.

   Treknākā Saturna brūnā līnija norāda, ka cilvēks problēmjautājumus grib risināt tieši, skaidri un gaiši. Iespējams, ka ir pārliecība, ka, ja šo es atrisināšu, tad manas saknes neviena vētra neizraus – lasi, būs iespēja iegūt cienījamu politisko kapitālu. Taču viss nav tik vienkārši, jo šī līnija nesola vieglus panākumus šajā reģionā, cilvēks drīzāk nonāk situācijā, kur var justies atstāts viens, “pamests zem tanka”, kā saka. To arī pierāda fakti, ka visi centieni, atrisināt konfliktu bez lielas pašu amerikāņu iesaistes, nelikās daudzsološi, ņemot vērā pašu vjetnamiešu neorganizētību, taču no otras puses bija skaidrs, ka pēc franču pieredzes bez lielas asinsizliešanas ārā netikt.

   Smalkākā Saturna brūnā līnija norāda uz lielu brieduma, paļāvības pārbaudi un gatavību nopietni iesaistīties. Ir skaidrs, ka “šis būs pa īstam”. Savukārt, smalkākā Neptūna violetā līnija norāda, ka pat izsvērtākie plāni var izšķīst, jo realitātē izstrādātie plāni un  risinājumi nestrādā. Daudz nezināmā. Neesmu vēl džungļos bijis, bet pieļauju, ka džungļos viss neparedzamais var notikt.

   Nobeigumā pievēršoties attēla labajai pusei varu teikt, ka Kuba Kenedijam varēja kļūt par tādu liktenīgo izaicinājumu un arī neveiksmju punktu. To atspoguļo melnās līnijas, kas iet tieši blakus Havanai. Un tā arī tas bija, jo Cūku līča invāzijas operācija izgāzās. Kenedijam bija plāns iebrukt Kubā un gāzt revolucionāra Fidela Kastro režīmu. Šī neveiksme savukārt pagrieza ASV, Kubas un PSRS attiecības citos rakursos un noveda pie Kubas raķešu krīzes 1962.gadā.

   Labās puses kartē ir redzama ASV pilsēta Dallasa, kurā tika veikts atentāts pret Džonu Kenediju. Tieši cauri pilsētai iet līnijas, kuru skaidrojums ir sastapšanās ar rūgtu dzīves pieredzi, kad nākas saskarties ar pagātnes rīcībā balstītiem rezultātiem. Šīs līnijas apvidū ir iespējams gūt lielu apbrīnu, bet ar slēptiem motīviem. Tā ir kā sastapšanās ar savu ēnas pusi. Nedaudz attālāk no pilsētas, bet vēl darbības rādiusā atrodas Plūtona līnija, kas ļoti vispārīgā nozīmē simbolizē nāvi, šīs epizodes kontekstā – slēptu ienaidnieka atentātu. Izcelsme var nākt no sektām, kulta grupām un tamlīdzīgi, un ir zināms, ka slepkava ir bijis sazvērestību teoriju piekritējs, tāds kā apmātais. Plūtons arī simbolizē lielas pārmaiņas un transformāciju – no dzīvo pasaules uz aizsauli.

   Kenedija dzimšanas karte uzrāda, ka Kenedijs kā prezidents visdrīzāk centās būt tuvāks tautai, taču vienlaicīgi stingrs un izlēmīgs prezidents, kas savukārt ar viņa paša temperamentu varēja iekšēji konfliktēt. Kā jau minēju iepriekšējā rakstā, tad tas nekādi nenozīmē, ka viņš šajā reģionā nedrīkstētu ne kāju spert. Viņa dzīves kontekstā sakrita vairākas lietas. Pirmkārt, un pamatā, šī reģiona akcenti izrietot no Kenedija dzimšanas datiem, otrkārt, ļoti saspringtais individuālais astrofons, šajā laikā viņa Horoskopā (Dzimšanas kartē) aktīvi bija vairāki lielo un tālo planētu spriedzes aspekti, tātad, lai notiktu notikums ir jābūt notikuma palaidējmehānismam jeb aktivizācijas impulsam, ko rada tranzitējošās planētas, ceturtkārt, viņa līdzšinējā politika un ap to virmojošās sazvērestības, kas kādā sabiedrības daļā radīja agresīvu pretreakciju, un, piektkārt, var pieminēt, ka cilvēkiem ar īpaši akcentētu 8.Māju Horoskopā ir lielāka iespējamība, ka pret viņiem var tikt veikta atriebība vai atentāts. Tur gan ir jāsakrīt tad arī iepriekš uzskaitītajiem punktiem – iedzimtajam, laikam, vietai un apstākļiem. Kenedijs tādā ziņā, lai vieglas, ir izcils piemērs astrologiem un citiem pētniekiem.

Turpinājums, noslēdzošā daļa sekos…

Bloga sadaļas

Valters Šulcs

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

40 iesaka šo blogu

Balsot